firma ARTYKUŁY I USŁUGI DLA ROLNICTWA
poleca:
nawozy płynne, sypkie, środki ochrony roślin, nasiona traw, opryskiwacze i akcesoria
zapraszamy do obejrzenia naszych aukcji
na tej aukcji proponujemy Państwu
KARATE ZEON 050SC 3ml
Środek owadobójczy i przędziorkobójczy w formie zawiesiny kapsuł w cieczy do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i ssących w roślinach rolniczych, sadowniczych, warzywnych, zielarskich i ozdobnych.Na roślinie działa powierzchniowo.
Rośliny rolnicze
- ziemniak. -larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej. Zalecana dawka: 0,12-0,16 l/ha. Wyższą z zalecanych dawek stosować do zwalczania chrząszczy oraz w przypadku bujnej naci ziemniaczanej. -mszyce - wektory chorób wirusowych. Zalecana dawka: 0,15-0,2 l/ha.
- rzepak ozimy. -chowacz brukwiaczek. Zalecana dawka: 0,15 l/ha. Opryskiwać przed złożeniem jaj przez chrząszcze, zgodnie z sygnalizacją.
- rzepak ozimy i jary, gorczyca. -słodyszek rzepakowy (zabieg przeciwko słodyszkowi zwalcza również chowacza
czterozębnego). Zalecana dawka: 0,12 l/ha. Opryskiwać po wystąpieniu chrząszczy na plantacji, zgodnie z sygnalizacją.
-szkodniki łuszczynowe (pryszczarek kapustnik, chowacz podobnik). Zalecana dawka: 0,15 l/ha. Zabieg wykonać w początkowym okresie opadania płatków kwiatowych. -gnatarz rzepakowiec. Zalecana dawka: 0,12-0,15 l/ha. Opryskiwać po wystąpieniu młodych larw, gdy średnia liczebność larw wynosi: 1 larwa na 1 roślinie (na rzepaku ozimym jesienią). Wyższą z zalecanych dawek stosować do zwalczania szkodnika wiosną.
- burak cukrowy, burak pastewny. -drobnica burakowa. Zalecana dawka: 0,15-0,2 l/ha. Opryskiwać glebę w 3-4 dni po siewie buraków. -pchełka burakowa. Zalecana dawka: 0,15 l/ha. Opryskiwać w okresie pojawienia się pierwszych chrząszczy lub po zauważeniu pierwszych uszkodzeń. -mszyca trzmielinowo-burakowa. -Zalecana dawka: 0,15-0,2 l/ha. Stosować przed wystąpieniem kolonii mszyc. Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku dużej liczebności szkodnika. -płaszczyniec burakowy. Zalecana dawka: 0,25 l/ha. Zabieg wykonać zgodnie z sygnalizacją.
- pszenica ozima i jara, jęczmień ozimy i jary, owies, pszenżyto ozime i jare, żyto. -mszyce (wektory chorób wirusowych we wczesnej fazie rozwoju zbóż). Zalecana dawka: 0,1 l/ha. Zabieg wykonać na: zbożu ozimym – jesienią zbożu jarym - wiosną po pojawieniu się pierwszych mszyc. -mszyce. Zalecana dawka: 0,1 l/ha. Zabieg wykonać po wykłoszeniu, nie później niż do fazy mlecznej dojrzałości ziarna. -skrzypionki. Zalecana dawka: 0,1 l/ha. Stosować od początku wylęgania się larw.
- trawy nasienne (wyczyniec łąkowy). -paciornica wyczyńcówka, pryszczarek wyczyńcowiec. Zalecana dawka: 0,15-0,2 l/ha.
Opryskiwać w 5 dni po wylocie muchówek i zabieg powtórzyć po 5-7 dniach. Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku dużej liczebności szkodnika.
- len. -wciornastki, pchełki. Zalecana dawka: 0,15 l/ha. Opryskiwać rośliny po pojawieniu się szkodnika.
- bobik. -mszyca trzmielinowo-burakowa. Opryskiwać przed kwitnieniem, po przelocie form uskrzydlonych. -oprzędziki. Opryskiwać w okresie wczesnego rozwoju roślin po zauważeniu chrząszczy lub pierwszych uszkodzeń. -strąkowiec bobowy. Opryskiwać w okresie przekwitania pierwszego piętra kwiatostanów i powtórzyć po 10-15 dniach. Zalecana dawka: 0,1-0,15 l/ha.
Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku dużej liczebności szkodnika.
- groch jadalny i pastewny. -mszyca grochowa. Opryskiwać po wystąpieniu licznych kolonii mszyc. -oprzędziki. Opryskiwać w okresie wczesnego rozwoju roślin po zauważeniu chrząszczy lub pierwszych uszkodzeń. -pachówka strąkóweczka. Opryskiwać w początkowym okresie zawiązywania się strąków. Zalecana dawka: 0,1-0,15 l/ha. Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku dużej liczebności szkodnika.
- wyka. -mszyce. Opryskiwać z chwilą wystąpienia mszyc. -oprzędziki.Opryskiwać w okresie wczesnego rozwoju roślin po zauważeniu chrząszczy lub pierwszych uszkodzeń. -pachówka strąkóweczka. Opryskiwać w okresie wylęgania się pierwszych gąsienic. -Zalecana dawka: 0,1-0,15 l/ha. Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku dużej liczebności szkodnika.
- kukurydza. -ploniarka zbożówka. Zalecana dawka: 0,1 l/ha. Opryskiwać, gdy rozwija się trzeci liść, to jest gdy długość trzeciego liścia równa jest długości drugiego. -mszyce. Zalecana dawka: 0,1 l/ha. Opryskiwać w okresie masowego nalotu mszyc uskrzydlonych na rośliny. -omacnica prosowianka. Zalecana dawka: 0,2 l/ha. Zabieg wykonać w okresie wiechowania kukurydzy po wystąpieniu szkodnika.
Zalecana ilość wody: 150-400 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
- chmiel. -mszyca śliwowo-chmielowa. Zalecane stężenie: 0,015% (15 ml środka w 100 litrach wody). Zalecana ilość cieczy użytkowej: 1[zasłonięte]500-30 l/ha w zależności od wysokości i zagęszczenia roślin na plantacji. Zabieg przed kwitnieniem chmielu wykonać, gdy średnia liczba mszyc bezskrzydłych na 1 liściu wynosi 50-100, a po kwitnieniu 5-10.
Stosowanie dla roślin sadowniczych
- drzewa owocowe. piędzik przedzimek, zwójkówki i inne gąsienice zjadające liście, szkodniki minujące, miodówki, mszyce, znamionówka tarniówka, namiotnica gruszowa.Zalecana dawka: 0,15-0,2 l/ha.
- jabłoń, grusza, śliwa. owocówka jabłkóweczka, owocówka śliwkóweczka. Zalecana dawka: 0,3 l/ha.
- jabłoń, grusza. kwieciak jabłkowiec. Zalecana dawka: 0,2 l/ha.
- rośliny jagodowe. mszyce, brzęczak porzeczkowy, piłecznica agrestowa, plamiec agreściak, kwieciak malinowiec, kistnik malinowiec. Zalecana dawka: 0,3 l/ha.
- porzeczka czarna. przezierniki. Zalecana dawka: 0,2 l/ha. pryszczarki. Zalecana dawka: 0,15 l/ha.
Drzewa owocowe najczęściej zalecana ilość wody: 500-750 l/ha.
Rośliny jagodowe zalecana ilość wody: 500-900 l/ha.
W sadach i jagodnikach towarowych ograniczyć stosowanie środka do jednego zabiegu w sezonie
wegetacyjnym. Dalsze niezbędne zabiegi wykonać stosując środki z innych grup chemicznych.
JEŚLI KUPUJESZ WIELE PRZEDMIOTÓW LUB NA KILKU AUKCJACH, ZAPYTAJ O KOSZTY DOSTAWY PO ZAKOŃCZENIU ZAKUPÓW, A PRZED WYPEŁNIENIEM FORMULARZA DOSTAWY.