Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

! KARABIN AK47, ZSRR 1947r DENIX MODEL 1086

12-05-2015, 11:03
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 535 zł     
Użytkownik galeriareplik-pl
numer aukcji: 5307525998
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 91   
Koniec: 12-05-2015 10:38:33
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Cena: 535,00 zl

Waga: 4.4kg

Model: 1086

Płatności
Sklep oferuje Klientom następujące formy płatności:

a) Płatność w formie przedpłaty przelewem na konto firmy:

COLT PH IMPORT-EXPORT VIOLETTA RULEWICZ
UL.MIASTKOWSKA 58 60-184 POZNAŃ
67 1090 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3460001 [zasłonięte] 046138
W tytule przelewu należy podać dane klienta i nr aukcji.

b) Płatność w formie pobrania przy odbiorze przesyłki

c) Gotówka przy odbiorze osobistym w siedzibie firmy

Odbiór osobisty należy wcześniej ustalić telefonicznie lub mailowo z pracownikami firmy.

! KARABIN AK47, ZSRR 1947r DENIX MODEL 1086 - 1086 (DENIX SA)

! KARABIN AK47, ZSRR 1947r   DENIX MODEL 1086
Wierna replika najsłynniejszego karabinu Michaiła Kalashnikova.
KARABIN AK47, ZSRR 1947r DENIX MODEL 1086

DANE TECHNICZNE:
Wierna replika najsłynniejszego karabinu Michaiła Kalashnikova. Ruchome elementy, piękne drewno, metal. Precyzyjne wykonanie. Rozmiar i waga taka jak w oryginale.
Materiał; metal, drewno
Waga: 4250 g
Rozmiar: 87 cm
Kolor: czarno - brązowy

UWAGA:
Nie strzela na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.

HISTORIA:
Karabinek AK (ros. Автомат Калашникова – automat Kałasznikowa, polskie oznaczenia: 7,62 mm pmK, 7,62 mm kbk AK) – potocznie Kałasznikow, karabinek automatyczny konstrukcji radzieckiej z okresu po II wojnie światowej. Zastąpiony został przez karabinek AKM. W ZSRR prace nad bronią strzelającą nabojem pośrednim rozpoczęły się już w latach 30. XX wieku, kiedy konstruktorzy radzieccy, w ramach przyjacielskiej współpracy technicznej, zapoznali się z niemieckimi osiągnięciami w tej dziedzinie. Pracowano równocześnie nad amunicją i bronią kalibru 7,62 mm oraz 5,5 mm. Działania te, zostały zarzucone w momencie wybuchu wojny. Zajęto się bieżącymi potrzebami frontu. Zainteresowanie bronią na nabój pośredni, powróciło po zdobyciu pierwszych egzemplarzy niemieckich karabinów MKb-42 oraz pojawieniu się, dostarczanych z USA, karabinków M1 Carbine.
OPIS:
Karabin automatyczny AK jest bronią samoczynno - samopowtarzalną, działającą na zasadzie odprowadzenia gazów przez boczny otwór w lufie do komory gazowej, umieszczonej nad lufą. Elementem łączącym zespoły i mechanizmy karabinka jest komora zamkowa, wykonana ze stali metodą obróbki wiórowej. Wewnątrz niej znajdują się: mechanizm powrotny, opory ryglowe, mechanizm spustowo-uderzeniowy, wyrzutnik łusek oraz zespół odrzutowy. Do komory w sposób trwały jest przyłączona lufa (za pomocą gwintu), kolba stała (AK) lub składana (AKS), rękojeść typu pistoletowego i kabłąk języka spustowego z zatrzaskiem magazynka, natomiast w sposób rozłączny – magazynek i pokrywa komory zamkowej. Lufa karabinka ma przewód z bruzdowaną częścią prowadzącą (4 bruzdy prawoskrętne) i komorą nabojową. Na jej zewnętrznej części wylotowej jest nacięty gwint lewoskrętny, służący do nakręcania odrzutnika (do strzelenia 7,62 mm nabojami ślepymi wz. 1943 r.) lub tłumika dźwięku i płomieni PBS-1. Można tam także mocować bagnet nożowy. Po połączeniu z pochwą, może on tworzyć nożyce do cięcia drutu.
Na lufie za pomocą kołków są zamocowane: podstawa muszki, komora gazowa z gniazdem tłoka gazowego, pierścień oporowy do zamocowania łoża i podstawa celownika. Między komorą gazową i podstawą celownika jest zamontowana rura gazowa z nakładką ochronną, zabezpieczona przed wypadnięciem łącznikiem obrotowym. Zespół odrzutowy karabinka stanowi suwadło (tworzące z tłoczyskiem i tłokiem gazowym jedną całość) oraz prowadzony przez nie zamek. Suwadło wodzi się w prowadnicach komory zamkowej. Jest ono podparte sprężyną powrotną nałożoną współosiowo na żerdź, która jest połączona teleskopowo z prowadnicą sprężyny. Stopka prowadnicy jest oparta o tylec komory zamkowej i ma ząb stanowiący zatrzask pokrywy zamkowej. Suwadło wymusza zaryglowanie i odryglowanie zamka, napina kurek oraz stanowi prowadnicę cylindrycznej części zamka. Zamek w przedniej części ma dwa rygle, występ prowadzący – do współpracy ze skosem ryglującym i odryglowującym suwadła. Występ dosyłający nabój do komory nabojowej, czółko do pomieszczenia dna łuski oraz wyciąg łusek zaopatrzony w pazur i sprężynę. Ryglowanie przewodu lufy następuje przez obrót zamka w prawo w wyniku przesunięcia rygli zamka za opory ryglowe komory gazowej. W karabinku zastosowano mechanizm spustowo-uderzeniowy działający na zasadzie przechwytywania kurka, zawierający spust obrotowy w formie dźwigni dwuramiennej. Samoczynny bezpiecznik (uniemożliwiający odpalenie przy niezaryglowanym zamku), zaczep do prowadzenia ognia pojedynczego (spełniający funkcję przerywacza), kurek ze sprężyną spustowo-uderzeniową. Iglicę umieszczoną w zamku i przełącznik rodzaju ognia, spełniający jednocześnie funkcję bezpiecznika przed przypadkowym wystrzałem. Przełącznik uruchamiany ramieniem nastawczym umieszczonym na prawej ściance komory zamkowej może zajmować trzy położenia: dolne (P) – umożliwiające prowadzenie ognia pojedynczego, środkowe (C) – ognia ciągłego oraz górne – powodujące zabezpieczenie broni. Karabin można zabezpieczyć zarówno podczas przerwy w strzelaniu (z kurkiem napiętym i wprowadzonym nabojem do komory nabojowej) jak i po jego zakończeniu (po rozładowaniu broni i zwolnieniu kurka). W położeniu zabezpieczonym dźwignia przełącznika unieruchamia spust uniemożliwiając zwolnienie kurka, a ramię przełącznika blokuje zespół odrzutowy w przednim położeniu. Zasilanie broni odbywa się z dwurzędowego magazynka łukowego o pojemności 30 nabojów wykonanego z blachy stalowej metodą tłoczenia.
Przybornik do broni strzeleckiej
W karabinie zastosowano muszkę typu słupkowego oraz celownik krzywkowy wyposażony w odchylane ramię z otwartą szczerbinką prostokątną i naniesioną podziałką odległości. Żądaną nastawę celownika w zakresie od 100 do 800 m (co 100 m) ustawia się suwakiem ramienia celownika, którego zatrzask wchodzi w nacięcia prawej krawędzi ramienia. Każdy karabin jest wyposażony w parciany pas do przenoszenia broni oraz przybory, przeznaczone do jego rozkładania, składania oraz konserwacji. W ich skład wchodzą: wycior, przybornik (z przecieraczem, szczoteczką do konserwacji przewodu lufy i komory gazowej oraz kluczem-wkrętakiem) oraz olejarka dwukomorowa.
CIEKAWOSTKA - WAŻNE
Prezentujemy Celebrytę wśród broni.
Na cały świecie każdy słyszał pojęcie „kałasznikow”. To chyba najbardziej popularna broń, jaką kiedykolwiek wyprodukowano, a jej nazwa wzięła się od Michaiła Kałasznikowa, projektanta, który zmarł nieco ponad rok temu. Oczywiście jego broń pozostanie w naszej pamięci na zawsze, a produkcja seryjna karabinka automatyczna trwa nieprzerwanie od 1949 roku.
Ten nie tylko popularny, ale również gustownie wykonany karabin może być doskonałym prezentem dla znajomego, który interesuje się tą tematyką, a piękna replika zajmie w domu zacne miejsce. Widoczna na zdjęciu replika broni AK47 to wiernie odwzorowany model, którego rozmiar i waga jest identyczna jak oryginalnego modelu. Można się pomylić! Szczególnie, że wyposażony jest w ruchome elementy, a także wyróżnia go wysokiej klasy drewno i metalowe elementy.
Kałasznikow, który pochodzi z okresu po II wojnie światowej, trafił nawet do Księgi Rekordu Guinessa w kategorii najbardziej rozpowszechnionej broni na całym świecie. Może trudno w to uwierzyć, ale w tym momencie w użyciu jest nawet 100 milionów sztuk tego modelu, co jest wynikiem niesamowitym, szczególnie, że w dalszym ciągu aż ponad 100 armii korzysta z jego usług. Z innych ciekawostek należy wspomnieć, że AK-47 jest na tyle popularny, że trafił nawet na flagę Mozambiku, a w latach 1984-199 znajdował się w godle Burkino Faso.
Ciekawe zastosowanie kałasznikowa odkryto w Kolumbii, gdzie artysta Cesar Lopez zmodyfikował ten model w ten sposób, że powstała z niego… gitara, którą otrzymał nawet Kofi Annan. Popularność kałasznikowa sprawiła, że coraz więcej krajów decyduje się na jego plagiatowanie.

! KARABIN AK47, ZSRR 1947r   DENIX MODEL 1086

! KARABIN AK47, ZSRR 1947r   DENIX MODEL 1086

! KARABIN AK47, ZSRR 1947r   DENIX MODEL 1086

! KARABIN AK47, ZSRR 1947r   DENIX MODEL 1086

Generated by Allegro module - Copyright © 2013 by addonsPresta.com