Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KAPISZONOWY REWOLWER NAVY S.COLT'A W 1851r

30-06-2015, 22:51
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 209 zł     
Użytkownik www_replicart_pl
numer aukcji: 5047769839
Miejscowość Krzywin
Wyświetleń: 227   
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

KAPISZONOWY REWOLWER NAVY S.COLT'A W 1851r





KAPISZONOWY REWOLWER NAVY S.COLT'A W 1851r


Prezentowany model jest wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).


REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.


ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.


W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.



Producent: Denix Hiszpania (1083/G)

długość 35 cm
waga: 1 kg


Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji).


Rewolwer posiada 6-nabojowy bębenek oraz otwieraną ( łamaną do dołu) pokrywę bębna.


Rękojeść wykonana jest z naturalnego drewna.


Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.


CIEKAWOSTKA:


Rewolwer Smith & Wesson ( S&W) Nr 2 kalibru .32 cala z bębenkiem 6-nabojowym, był powszechnie używany w czasie wojny secesyjnej i na zachodzie Ameryki.


Broń, podobnie jak inne wczesne modele S&W, była zwana "łamaną do góry". Po naciśnięciu zatrzasku szkieletu lufa na zawiasie była obracana do góry, co pozwalało wyjąć bębenek ze szkieletu. W celu wybicia łusek strzelec korzystał z pręta umieszczonego pod lufą. Następnie bębenek ładowano nabojami, wkładano do szkieletu i opuszczano lufę do pozycji wyjściowej.


Później w rewolwerach S&W stosowano pionierskie rozwiązanie systemu otwierania lufy, w którym lufę łamano do dołu z jednoczesnym wyrzuceniem wszystkich łusek z bębenka za pomocą gwiazdowego rozładowania działającego samoczynnie podczas łamania lufy.


/