Kane & Lynch 2: Dog Days to kontynuacja oryginalnego TPP opracowanego przez studio IO Interactive, znane przede wszystkim z serii
Hitman. Gra ponownie skupia się wokół pary antybohaterów z brutalną, pozbawioną skrupułów przeszłością. Kane jest byłym najemnikiem oskarżonym o wymordowanie swoich towarzyszy broni. Lynch natomiast to schizofrenik, którego problemy z powstrzymywaniem agresji, doprowadziły do tego, że zamordował własną żonę. Z połączenia tak skomplikowanych osobowości może wyjść wyłącznie tragedia.
Scenariusz drugiej części gry przenosi nas na tereny Szanghaju, jednego z największych i zarazem najbardziej skorumpowanych miast Chińskiej Republiki Ludowej. Nasi bohaterowie przybywają tam aby wykonać swoje ostatnie zadanie, po którym zamierzają zakończyć przestępczą karierę. Niestety, jak łatwo się domyślić, sprawy szybko zaczynają się komplikować. Kane i Lynch zostają wplątani w wojnę Chińskich gangów i zamiast zarabiać pieniądze, musza walczyć o życie swoje oraz najbliższych. W odróżnieniu od pierwszej części gry, tym razem gracz wciela się w rolę Lyncha i to głównie na jego przeżyciach skupia się opowiedziana w grze historia.
Warto przypomnieć, że Kane & Lynch 2 to tytuł przeznaczony wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia. Gra zawiera wiele bardzo brutalnych scen, które nawet starszych graczy mogą przyprawić o dreszcze. Nasi bohaterowie są świadkami m.in. morderstw, gwałtu czy tortur, a wszystkie one przedstawiono w bardzo sugestywny sposób. Mroczny klimat gry podkreśla również oryginalna praca kamery, przypominająca nieco tę znaną z filmu Blair Witch Project. Podczas zabawy, obserwowany przez nas świat cały czas drga, traci ostrość, a na ekranie pojawiają się różnokolorowe zakłócenia. Wszystko wygląda jakby było kręcone „z ręki”, przez towarzyszącego bohaterom kamerzystę.
Produkcja studia IO Internactive, to strzelanka korzystająca, z niezmiernie popularnego w ostatnich latach, systemu osłon. Uczestnicząc w strzelaninach, w wąskich uliczkach Szanghaju, możemy wykorzystać jako „tarczę”, niemal każdy element otoczenia. Od stojącego na jezdni samochodu, po starą porzuconą wannę. Większość z tych przedmiotów może zostać łatwo zniszczona przez przeciwników, co zmusza gracza do szybkiego podejmowania decyzji i ciągłej obserwacji otoczenia. Podobnie jak w pierwszej części gry, twórcy całkowicie zrezygnowali z tradycyjnych punktów życia. Zamiast nich, stan zdrowia naszego bohatera określany jest przez drgania kamery, zakłócenia obrazu czy czerwone plamy pojawiające się na ekranie. Gdy ich doświadczymy, musimy jak najszybciej udać się w bezpieczne miejsce, gdzie po kilku sekundach nasze życie zostanie automatycznie zregenerowane.
Arsenał dostępnych broni, nie uległ dużej zmianie od czasów pierwowzoru. Do naszej dyspozycji oddano dość klasyczny zestaw pistoletów, karabinów maszynowych czy potężnych shotgunów, przy pomocy których, pozbywamy się atakujących nas gangsterów. Choć przeciwnicy nie należą do najinteligentniejszych, to ze względu na ich dużą liczbę, pewne potyczki mogą sprawić problemy mniej doświadczonym graczom. Na szczęście, twórcy udostępnili, aż cztery poziomy trudności do wyboru, dzięki czemu gra powinna być satysfakcjonująca, zarówno dla nowicjuszy jak i weteranów.
W Kane & Lynch 2 nie mogło oczywiście zabraknąć rozgrywki wieloosobowej. Dla wszystkich fanów współpracy, przygotowano tryb kooperacji, w którym maksymalnie dwie osoby, mogą wspólnie ukończyć cały wątek fabularny lub wybrane, pojedyncze etapy. Graczy konsolowych szczególnie powinien ucieszyć fakt, że wreszcie będą mogli grać z przyjaciółmi po sieci, a nie tylko na dzielonym ekranie, jak to miało miejsce w pierwszej odsłonie serii. Osoby zainteresowane rywalizacją, również nie powinny czuć się zawiedzione. Do ich dyspozycji oddano trzy tryby rozgrywki, wśród których, oprócz klasycznego „Gliniarze kontra Złodzieje”, znalazły się także „Kruchy Sojusz” oraz „Tajniak”. W „Kruchym Sojuszu” gracze wcielają się w rolę bandytów, którzy muszą dokonać włamania, zabić sterowanych przez AI policjantów i uciec z miejsca zbrodni. Każdy z nich może jednak, w dowolnym momencie zaatakować pozostałych, a następnie ukraść ich część łupu. Zostaje wtedy oznaczony jako zdrajca i musi walczyć nie tylko z policją, ale również z dawnymi towarzyszami broni. Nieco inaczej sprawa wygląda w „Tajniaku”. W tym trybie również dokonujemy włamania z możliwością zdrady, ale dodatkowo jeden z graczy zostaje tzw. tajniakiem. Z zewnątrz nie różni się on niczym od pozostałych, a jego zadaniem jest udaremnienie przestępstwa oraz wyeliminowanie rabusiów. (źródło:www.gry-online.pl)