Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kamień Grys Czerwony Ozdobny Ogrodowy - 1 tona

09-07-2015, 8:01
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 299 zł     
Użytkownik handel_ak
numer aukcji: 5342284509
Miejscowość Płaza
Wyświetleń: 6   
Koniec: 09-07-2015 08:11:59
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

 

Frakcja: 8-16mm
Rodzaj: grys porfirowy
Zużycie: około 6 0kg/m2 - warstwa ok. 4 cm

Paleta wystarczy na 15-20 m2 terenu

Kolor: odcień czerwieni

Opakowanie: worek foliowy 25 kg - 40 szt na palecie

Przeznaczenie:

Dekoracja ogrodu, oczka wodnego, skalniaka, na taras, do obsypywania przestrzeni przy ścieżkach, pod drzewka, do wystroju wnętrz itp.

Porfir (stgr. πορφύρα, "purpura") – potoczna nazwa stosowana do określania magmowych skał wulkanicznych lub żyłowych, posiadających strukturę porfirową.

Używana jest najczęściej przy wstępnym (terenowym) oznaczaniu skały, gdyż dokładne sklasyfikowanie porfiru wymaga przeprowadzenia analizy chemicznej jego składu.

Wyróżnia się porfiry: kwarcowe – należące do grupy skał kwaśnych, charakteryzujące się występowaniem jasnych prakryształów kwarcu (np. ryolit, dacyt) oraz bezkwarcowe – należące do grupy skał obojętnych zawierające prakryształy skaleni, piroksenów i amfiboli (np. trachit, latyt, andezyt).


Grysy to kruszywa kamienne o ostrych krawędziach, powstałe w wyniku naturalnej erozji skał lub poprzez mechaniczne ich kruszenie. Dzięki mnogości frakcji (granulacji) i barw znajdują zastosowanie w wielu aranżacjach ogrodowych jako element dekoracyjny.

Stosowane są do uzupełniania rabatek, oczek wodnych, skalniaków, a także do tworzenia ścieżek, alejek czy opasek wokół domu. Można układać je także pod drzewkami, na tarasach czy stosować do wystroju wnętrz.

Produkty z porfiru stały się popularne od czasów Kleopatry VII Wielkiej, do której należała jedyna na świecie kopalnia tego surowca. Kamień ten był używany przez rzymskich cesarzy do produkcji swoich posągów (togi) i luksusowych przedmiotów, do ozdoby wnętrza Panteonu w Rzymie. Używany był także w Cesarstwie Bizantyjskim. Z porfiru wykonano między innymi wciąż stojącą, 30 metrową Kolumnę Konstantyna w Konstantynopolu. Porfirowych kolumn użył także Justynian I Wielki do budowy Kościoła Mądrości Bożej. Również "porfirowa komnata" w Wielkim Pałacu w Konstantynopolu, od podłogi aż po sufit była wyłożona porfirem (urodzony w niej potomek basileusa zwany był "Porfirogenetą"). Wydobyty w kamieniołomie porfir z początku nie wygląda zachwycająco, lecz wyrzeźbiony i wypolerowany prezentuje bardzo efektowny purpurowy kolor.

Więcej zdjęć: http://resover.pl/pl/c/KRUSZYWA-DEKORACYJNE/25

W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić 605 [zasłonięte] 017.

Wysyłki natychmiastowe