EyeToy: Play Sports jest kolejną grą z serii, wykorzystującej podłączaną do konsoli PlayStation 2 kamerę EyeToy. Tym razem developerzy z londyńskiego studia firmy Sony Computer Entertainment skupili się na rozmaitych dyscyplinach sportowych, w których może uczestniczyć nasze wirtualne alter ego, powstające w oparciu o przechwytywany przez wspomniane urządzenie obraz.
Mamy więc okazję m.in. postrzelać z łuku do celu, poćwiczyć szermierkę, wykonywać futbolowe rzuty karne, ścigać się w basenie, boksować, serfować, wcielić się w sumitę, grać w siatkówkę i pływać wiosłowymi łódkami. Zgodnie z przewodnią myślą cyklu EyeToy, sterowanie w poszczególnych konkurencjach bazuje na naszych ruchach, widzianych okiem kamery. Wystarczy więc w odpowiedni sposób się przed nią gimnastykować, aby móc zwyciężać w przewidzianych przez twórców zawodach.
Najwięcej frajdy sprawiają rzecz jasne nie zmagania ze Sztuczną Inteligencją, lecz wspólna zabawa z innymi osobami. Multiplayer może mieć zarówno charakter rywalizacji, jak i kooperacji. Maksymalna liczba chętnych, obsługiwanych w ramach opcji rozgrywki wieloosobowej, wynosi osiem. Niezależnie od tego, czy bawimy się sami, czy w grupie, do dyspozycji mamy ponad sto ekscytujących konkurencji sportowych.
EyeToy: Play Astro Zoo jest kolejnym już produktem z tytułowej serii, stanowiącym zbiór mniej lub bardziej złożonych mini-gier. Podstawową atrakcją Play Astro Zoo jest oczywiście to, że do zabawy wykorzystywana jest doskonale znana posiadaczom PlayStation 2 kamera, dzięki czemu możliwa staje się integracja z przedstawianymi na ekranie wydarzeniami. Fabuła najnowszej odsłony cyklu EyeToy osadzona została w odległej przyszłości. Wcielamy się w postać jednego z pracowników intergalaktycznego zoo, zajmując się przede wszystkim oddziaływaniem na przebywające w parku rozrywki zwierzaki. Podobnie jak w przypadku poprzednich gier z tej serii, EyeToy: Play Astro Zoo powstał wyłącznie z myślą o właścicielach konsoli PS2.
Ogólne założenia zabawy pozostały praktycznie niezmienione. Oznacza to, iż opisywana produkcja składa się z kilkudziesięciu prostych w obsłudze mini-gier. Ponadto każda z tych zabaw trwa średnio tylko kilka minut, po czym pojawia się możliwość spróbowania czegoś innego. Lista dostępnych mini-gier obejmuje między innymi przechadzanie się po stacji kosmicznej, na której zlokalizowane zostało zoo, czy też strzyżenie pojawiających się na ekranie istot, z wyglądu przypominających owce. W tym drugim przypadku zwierzę trzeba przede wszystkim odpowiednio nakierować, tak aby mogło wejść do specjalnego urządzenia. Kiedy owieczka znajdzie się już wewnątrz maszyny do strzyżenia, należy ją jeszcze w odpowiedni sposób obracać.
Z innych zabaw warto także wspomnieć o czyszczeniu zabrudzanej przez ślimaki szyby, co przypomina zresztą niektóre mini-gry z poprzednich odsłon cyklu EyeToy. Jedynym utrudnieniem jest to, iż szyby pozostają w nieustannym ruchu, w wyniku czego utrzymanie ich w należytym porządku jest nieco utrudnione. Jedna z dostępnych gier opiera się także na konieczności łapania spadających ku dolnej części ekranu niewielkich istot. Generalnie wszystkie dostępne formy rozrywki dotyczą wykonywania odpowiednich ruchów przed kamerą. Oprawa wizualna EyeToy: Play Astro Zoo prezentuje zbliżony poziom do poprzednich tytułów z tego cyklu. Na ekranie obserwujemy między innymi zabawnie wykonanych kosmitów. Zaletą jest także prosty interfejs obsługi, w wyniku czego do zabawy można przystąpić właściwie bez żadnego przygotowania.