Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kalibracja Profil DRUKARKI CISS EPSON HP - 360 pól

27-01-2012, 15:38
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 49 zł     
Użytkownik alguz
numer aukcji: 2058122291
Miejscowość Puławy
Zostało sztuk: 20    Wyświetleń: 30   
Koniec: 28-01-2012 23:06:30

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Jeśli twoje wydruki mają dziwne kolory, kolor nie odpowiada temu co widzisz na ekranie to twoim rozwiązaniem jest

 

USŁUGA ZDALNEGO PROFILOWANIA DRUKAREK (Atramentowych i Laserowych)


aukcja dotyczy profilu opartego o wzorzec RGB 360 pól 

 

Dlaczego potrzebujemy profilowania, ponieważ materiał eksploatacyjne (zarówno atrament lub toner jak i papier) nie zawsze ma odpowiednie parametry zgodne z profilami producenta (dostarczanymi razem z drukarką). W przypadku używanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych odchyłki są zazwyczaj niewielkie i w przypadku zastosowań amatorskich zazwyczaj do zaakceptowania.
Gorzej jeśli kolor ma dla użytkownika kluczowe znaczenie a jeszcze gorzej jest jeśli używamy zamienników - tusze innych producentów zarówno sprzedawane w butlach do systemu CISS, bądź gotowych zamiennikach mają zupełnie inne parametry niż oryginalne.
W takim wypadku jeśli nie będziemy posiadali odpowiedniego profili ICM dla danego tuszu bądź tonera wydruki rzadko będą przypominały to co chcemy osiągnąć - zafarby w postaci zaniebieszczeń, zieleni, zażółcone, wydruki czarno-białe w tonacji niebieskiego, zielonego itp to standard.
Konieczne jest profilowanie i nie da się tego zrobić bez odpowiedniego sprzętu i oprogramowania - dla zainteresowanych na umieściłem sporo wiadomości na temat profilowania kalibracji i zarządzania barwą na stronie Albert Guz - Profilowanie Kalibracja Zarządzanie barwą


Profil icm drukarki tworzę używając PROFESJONALNEGO SPEKTROFOTOMETRU X-RITE EYE 1 PRO

 

Gotowy plik ICM (profil) wystarczy zainstalować w systemie operacyjnym (jak to zrobić przesyłam także instrukcję) i od tej chwili można się cieszyć wydrukami o pięknych barwach i tonalności (jakość końcowych wydruków po oprofilowaniu zależy od drukarki, tuszu, papieru) im lepszych materiałów i sprzętu używamy tym lepsze uzyskujemy wydruki. W tej chwili najbardziej opłacalny zakup w stosunku do możliwości i jakości wydruku A4 to Epson P50/R285 - 6 tuszowa drukarka atramentowa (koszt około 300-350 zł plusz tusz albo CISS) Niestety kolejna półka jest już znacznie droższa Epson R800/R1800 to koszt rzędu 1800 zł za samą drukarkę a jeszcze wyższa półka to Epson 2880/3880 (cena kilku tysięcy złotych). Oczywiście inni producenci tacy jak Canon, HP, Lexmark także oferują sprzęt, który nadają się do druku - profilowanie warto wykonać dla każdej drukarki używanej do koloru która posiada minimum 3 tusze do koloru.

 

Profil tworzę w oparciu o wydrukowane wzorce (instrukcję krok po kroku mojego autorstwa oraz wzorce wysyłam w wersji elektronicznej). Wzorce po wydrukowaniu należy przesłać do mnie pocztą (zwykłą) - po otrzymaniu wzorców dokonuje pomiarów zazwyczaj tego samego dnia.

Profil wykonywany jest na podstawie jednego wzorca (jednokrotna wysyłka) - jeśli zachodzi taka potrzeba to mogę wykonać ręczne korekty profilu (możliwy do zmiany jest prawie każdy parametr)

 

Efektem końcowym usługi jest profil icm oraz plik jpg zawierający wykres zakresu tonalnego państwa drukarki na podstawie używanego przez Pańśtwa papieru i atramentu. Do tworzenia profili nie używam oprogramowania i1Profiler - wg mnie ten "wypasiony" kombajn nie pozwala na pełną kontrolę nad procesem i gotowym profilem. Korzystam z softu który pozwala na obejrzenie gotowego wyniku prac, porównanie ich z wzorcowym i ewentualną korektę. 

 

Istotną uwagą jest fakt, że profil tworzy się w oparciu o papier i atrament stosowany w tej chwili, jeśli dokonamy zmiany dostawcy atramentu profil nie będzie pasował, odnośnie papieru - trudno to ocenić nie robiąc pomiarów. Z mojego doświadczania wiem, że zmiana papieru w ogromnym stopniu wpływa na zakres tonalny wydruku. Do testów używam najczęściej drukarki Epson P50 z CISS i tuszem Trigon INK oraz Epsona 2880 z oryginalnymi tuszami Epsona. Ale wykonywałem profile dla różnych drukarek i różnych dostawców atramentu dostępnych na allegro. Używam papieru Ilford, Epson i HP (najtańszy Everyday, Premium i Advanced) i jeśli chodzi o papier to w takiej kolejności polecam papier HP. Jeśli ktoś woli używać papier Epsona to jeszcze lepiej (tylko drożej) natomiast papier Ilforda jest poza konkurencją.

 

Profilowanie drukarki dla drukarek RGB tworzę w oparciu o wzorzec 360 polowy i 1100 polowy (różnice są jak wskazuje ilość pól pomiarowych w dokładności a dokładniej w przejściach tonalnych, odwzorowaniu koloru skóry, zieleniach i czerwieniach)

 

Profilowanie drukarek CMYK tworze w oparciu o wzorzec 1120 polowy lub 1700 polowy, opcja profilowanie w CMYKu to także optymalizacja użycia atramentu bądź toneru, kontrastu i nasycenia już na etapie tworzenia profilu. Z małą uwagą - większość dostępnych drukarek, mimo że posiadają atramenty CMYK (atramentówki 9 tuszowe, laserówki kolorowe) drukuje w oparciu o sterownik, który steruje drukarką za pomocą suwaków RGB, dla takich drukarek wykonuje się profile w oparciu o wzorzec RGB.


W przypadku wątpliwości służę pomocą tel. 609 [zasłonięte] 609 bądź email - [zasłonięte]@o2.pl