Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kagero Vought F4U Corsair Vol.II SZLAGOR WIELICZKO

16-11-2014, 23:06
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 25.10 zł     
Użytkownik Santonni
numer aukcji: 4784835944
Miejscowość CAŁA POLSKA
Licytowało: 4    Wyświetleń: 63   
Koniec: 16-11-2014 22:47:14

Dodatkowe informacje:
Okładka: miękka
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

INFORMACJA DLA KUPUJĄCYCH

WSZYSTKIE PRODUKTY NA MOICH AUKCJACH SĄ ORYGINALNE I POJEDYŃCZE

PACZKI WYSYŁAM TYLKO ZA POBRANIEM POCZTOWYM KOSZT 15ZŁ PACZKA UBEZPIECZONA !

Vought
F4U Corsair
vol.II

Autor: Leszek A. Wieliczko, Tomasz Szlagor
Język: Angielski

Numer katalogowy: 3056
Wydawnictwo: Kagero

Opis:

Drugi tom niniejszej monografii kontynuuje historię zastosowania bojowego i rozwoju konstrukcji Corsaira.
W 1944 roku Corsair był już sprawdzonym w walce samolotem. Dopuszczony do służby na lotniskowcach, wkrótce stał się poważnym konkurentem Hellcata do roli podstawowego myśliwca US Navy. Do produkcji weszła wersja F4U-1D, mogąca przenosić prawie tonę bomb i osiem pocisków rakietowych, znakomicie spisująca się zarówno w walkach powietrznych, jak i w atakach na cele naziemne. Mimo to konstruktorzy wytwórni Vought i Goodyear nie ustawali w wysiłkach ciągłego ulepszania samolotu. Dzięki nowym, mocniejszym silnikom, przed zakończeniem II wojny światowej powstały jeszcze dwie nowe wersje Corsaira – F4U-4 i F2G-1/2. Historię ich powstania opisano w pierwszym rozdziale.

W kolejnych dwóch rozdziałach przedstawiono krótko służbę oraz malowanie i oznakowanie Corsairów w lotnictwie brytyjskim i nowozelandzkim. Ostatni rozdział poświęcony został działaniom jednostek Corsairów US Marine Corps i US Navy od lutego 1944 do marca 1945 roku. Bazując na raportach i dziennikach bojowych jednostek, obszernie opisano działania na Wyspach Marshalla, Marianach, wyspach Palau, Filipinach oraz pierwsze operacje Corsairów przeprowadzone z pokładów lotniskowców.
Książkę uzupełniają liczne tabele i zestawienia, plansze barwne z sylwetkami pięciu wybranych samolotów oraz plany (rysunki techniczne) różnych wersji w skali 1/48.Drugi tom niniejszej monografii kontynuuje historię zastosowania bojowego i rozwoju konstrukcji Corsaira.


- Strony: 112
- Schematy malowań: 5

- Plany modelarskie: 18 x A4
- Fotografie: 112
- Format: A4 (210x295 mm)