Produkty firmy Oceania® sa produkowane na wysokim standarcie w oparciu o najnowsze technologie. Wszystkie produkty sa standardowo wyposażone w Trueman Shower System (dysze do masażu sa ergonomicznie na oparciu masażu akupunktury - ułożone w stosunku do ciała), możliwość osobnego uruchomienia różnych masażów, Ozon, Chormoterapia, ogrzewanie, wysokowartościowy akryl sanitarny z grubością 6-8mm oraz wszystkie pompy posiadają TÜV oraz CE.
Para wodna wygładza pranie, dlaczego więc nie miałoby być podobnie w przypadku Twojej skóry? Już starożytni Grecy i Rzymianie uwielbiali regularną kąpiel w wilgotnym i ciepłym powietrzu. Należy ona również do rozrywek krajów Dalekiego Wschodu. Ma podobne działanie relaksujące i ożywiające jak tradycyjna sauna, z tym, że w dużo niższych temperaturach około 50 stopni Celsjusza.
Podczas klasycznej kąpieli parowej wilgotność powietrza wynosi 100 % (powietrze nasycone) i widoczna jest mgła (para wodna). To właśnie w wilgotnym i ciepłym powietrzu wydziela się najmniej potu, choć ma się odczucie, że jest odwrotnie. 8-16 gram potu na minutę. Odpowiedź jest prosta. To, co podczas kąpieli parowej spływa po skórze, to w większości woda: skondensowana para wodna, która opada na względnie chłodną powierzchnię ciała. Już przy wejściu do kąpieli parowej zostajemy otoczeni gęstą mgłą, której skraplanie widać w postaci opadających strug wody na ściankach kaflowych. Kropla wody z góry miałaby podobny efekt. Skóra reaguje identycznie. Nie jest to więc pot. Jest to para wodna, skondensowana na powierzchni skóry i oddająca jej ciepło.
Kąpiel parową poleca się na początku każdego pójścia do sauny. Para wodna oczyszcza od wewnątrz: oddychaj głęboko. Twoje drogi oddechowe zostaną nawilżone, para uwalnia śluz i pomaga przy przeziębieniach, kaszlu, chrypce, katarze, zapaleniu oskrzeli i przewlekłych zapaleniach zatok nosowych, bocznych, szczękowych i czołowych. Efekt ten można zwiększyć za pomocą dodatków zapachowych. Na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni znajduje się 100 porów. Kąpiel parowa pomaga również przy chorobach dróg oddechowych i przewlekłych dolegliwościach reumatycznych. By czuć się nie tylko lepiej i piękniej, ale i zdrowiej.
Ciepłe, wilgotne powietrze zwiększa elastyczność ścięgien i mięśni. Posiada właściwości kojące ból i odprężające napięte i skurczone mięśnie. Łagodzi też lekkie schorzenia reumatyczne, zwiększa ruchliwość mięśni i stawów.
Wysoka wilgotność powietrza stwarza kojącą atmosferę. Oczyszcza drogi oddechowe i pobudza krążenie, skóra staje się delikatna i miękka. Idealny czas przebywania w kabinie wynosi od 10 do 15 minut. Nagrzewanie kabiny następuje wskutek dopływu pary wodnej. Dzięki kąpielom w naszej kabinie, organizm się hartuje. Jest to świetny sposób na poprawę krążenia i kondycji fizycznej. Wzmacnia się nasza odporność na zmiany pogody.
Para wodna rozluźnia, masuje ciało i poprawia samopoczucie. Poczujesz, jak ciepłe i wilgotne powietrze rozluźnia psychikę i koi nazbieraną agresję. W ciepłej parze poczujesz się bezpiecznie i w dobrych rękach.
Tradycyjnie, kąpiel parową bierze się samemu lub w grupie w saunach suchych (fińskich) lub saunach dymnych (Savusauna). Są to drewniane chaty nad brzegiem jeziora, pokryte dla izolacji trawą. Znajdują się w nich kamienne piece opalane z zewnątrz drewnem. W równych odstępach czasu polewane są wodą, by powstająca w ten sposób gorąca para wodna ogrzewała pomieszczenie. Ławki w saunie mają różną wysokość. Siedzący wyżej odczuwają najwyższą temperaturę. Finowie biczują się niekiedy octem brzozowym, by gruczoły potowe szybciej się otwierały. Przed i po wizycie w saunie goście obmywają się w przedpokoju. Kąpiel parowa wywiera maksymalnie pozytywne skutki dla krążenia krwi i mięśni, kiedy mózg wydziela endorfiny. Następuje to podobno w momencie, gdy po wizycie w saunie wskakuje się do mroźnej wody, np. pływając w przerębli.