Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kabe KOMBI klej uniwersalny do styropianu 25 kg

10-02-2014, 12:07
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 31.98 zł     
Użytkownik www_pol-bid_pl
numer aukcji: 3875147506
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 4   
Koniec: 10-02-2014 11:20:48

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Symbol: 61000 / 25

Nazwa: Kabe KOMBI klej uniwersalny do styropianu 25 kg




 

KOMBI / KOMBI M
Mineralne zaprawy klejące do styropianu
     
Główne zalety
Wysoka przyczepność do podłoża i styropianu;
Duża odporność na powstawanie rys skurczowych;
Optymalna wytrzymałość mechaniczna;
Łatwy sposób nakładania i wyrównywania powierzchni;
Brak spływu z powierzchni pionowej;
Uniwersalne zastosowanie.

Zastosowanie
Zaprawy przeznaczone do przyklejania izolacyjnych płyt ze styropianu (ekspandowanego i ekstrudowanego) do podłoża i wykonywania warstwy zbrojonej siatką z włókien szklanych w systemach ociepleń KABE THERM*. Służą także do wyrównywania (nierówności do 5 mm) i wygładzania podłoży mineralnych przed nakładaniem farb i tynków cienkowarstwowych. Do stosowania na wszelkich typowych podłożach mineralnych (tj.: beton, beton komórkowy, tynk cementowy, cementowo- wapienny, piaskowiec oraz na surowych powierzchniach wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub wapienno- piaskowych), jak i na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienkowarstwowego. Zaprawy są stosowane do ocieplania ścian zewnętrznych budynków w technologii bezspoinowego systemu ociepleń – BSO.
*) przy użyciu produktu w systemie ociepleń, producent udziela gwarancji jedynie w przypadku zastosowania wszystkich składników systemu KABE THERM, KABE THERM NV lub KABE THERM SM.

Barwa: jasnoszara;

Bazowy środek wiążący: spoiwa hydrauliczne i polimerowe z dodatkiem modyfikatorów;
Gęstość objętościowa: ok. 1,5÷1,6 g/cm3;
Proporcje mieszania: ok. 5,5÷6,5 l wody na 25 kg zaprawy;
Okres przydatności do użycia po zarobieniu wodą: ok. 2 godzin;
Czas otwartego schnięcia: ≥ 20 minut;
Barwa: jasnoszara;
Zużycie:      
            • przy klejeniu płyt styropianowych – ok. 4,0 kg/m2;
            • przy wykonaniu warstwy zbrojonej – ok. 4,0 kg/m2.
Temperatura stosowania (powietrza i podłoża): od +5°C do +25°C;
Opakowania: Jednorazowe opakowanie papierowe zawierające 25 kg produktu.
Przechowywanie: Przechowywać w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu w pomieszczeniu suchym, zapewniającym ochronę przed wilgocią i mrozem. Uwaga: Produkt zabezpieczyć przed dostępem dzieci.
Okres przydatności do stosowania: 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu wyrobu, przy oryginalnie zamkniętym opakowaniu.

Przygotowanie podłoża:
Podłoże do przyklejania płyt izolacyjnych musi być nośne, odtłuszczone, czyste i suche oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego (solnych lub korozyjnych). W przypadku występowania porostu glonów i/lub grzybów należy zastosować preparat do usuwania skażenia biologicznego ALGIZID Z. Podłoże musi być zabezpieczone przed podciąganiem kapilarnym wilgoci i przed przeciekaniem wód pochodzących z opadów atmosferycznych. Wszelkie luźne, niezwiązane z podłożem warstwy (jak np.: odspojone tynki lub złuszczone powłoki malarskie) trzeba usunąć. W sytuacji, gdy nierówności podłoża są większe niż 1 cm ścianę należy wstępnie wyrównać zaprawą wyrównawczą. Podłoża chłonne przed nakładaniem zaprawy wyrównawczej zagruntować preparatem BUDOGRUNT ZG.
Przed przystąpieniem do przyklejania płyt styropianowych na podłożach niepewnych należy wykonać próbę przyczepności. Próba ta polega na przyklejeniu w różnych miejscach elewacji kilku (8-10) próbek styropianu (o wym. 10 x 10 cm) i ręcznego ich odrywania po 3 dniach. Nośność podłoża jest wystarczająca wtedy, gdy rozerwanie następuje w warstwie styropianu. W przypadku oderwania całej próbki z klejem i warstwą podłoża konieczne jest oczyszczenie podłoża ze słabo związanej warstwy i zagruntowanie preparatem BUDOGRUNT ZG. Po wyschnięciu preparatu należy wykonać ponowną próbę przyczepności. Jeżeli i ta próba da wynik negatywny należy uwzględnić dodatkowe mocowanie mechaniczne lub specjalne przygotowanie podłoża. Okres schnięcia zastosowanego na podłożu preparatu w optymalnych warunkach pogodowych wynosi ok. 3 godzin (w temperaturze +20°C i przy wilgotności względnej powietrza 55%).
Podłoże do nakładania farb i tynków cienkowarstwowych musi być równe, dlatego w przypadku, gdy nierówności podłoża są znaczne (od 5 do 15 mm), ścianę należy wstępnie wyrównać zaprawą wyrównawczą, a następnie całą powierzchnię przeszpachlować zaprawą klejąco-szpachlową KOMBI, KOMBI M. Przy mniejszych nierównościach (do 5 mm) można od razu wyrównać i wygładzić podłoże zaprawą klejąco-szpachlową KOMBI, KOMBI M. Podłoża chłonne przed nakładaniem zapraw wyrównawczych i/lub szpachlowych należy zagruntować preparatem BUDOGRUNT ZG.
Przygotowanie zaprawy:
Do pojemnika z odmierzoną ilością chłodnej wody (ok. 6,5 litra) stopniowo wsypywać całą zawartość opakowania stale mieszając (mieszarką/wiertarką wolnoobrotową z mieszadłem), aż do uzyskania jednorodnej masy wolnej od grudek. Po odczekaniu 5 minut i ponownym wymieszaniu zaprawa jest gotowa do użycia. Okres przydatności do stosowania zarobionej wodą zaprawy wynosi ok. 2 godzin (w temperaturze otoczenia +20°C).
 
Przyklejanie płyt ze styropianu:
Na równych podłożach można przyklejać płyty ze styropianu metodą płaszczyznową. W tym celu należy nałożyć na płytę porcję zaprawy klejąco-szpachlowej i wykorzystując prostą krawędź pacy równomiernie rozprowadzić cienką warstwą. Przy wykonywaniu tej czynności zaprawę należy dociskać pacą do powierzchni płyty. Następnie nanieść na płytę dodatkową porcję zaprawy i rozprowadzić ząbkowaną krawędzią pacy (o min. wymiarach zębów 10 x 10 mm). Po nałożeniu zaprawy, płytę należy bezzwłocznie przyłożyć do ściany w przewidzianym dla niej miejscu i docisnąć tak, aby uzyskać równą powierzchnię z sąsiednimi płytami. Płyty należy przyklejać mijankowo, szczelnie dosuwając do już wcześniej przyklejonych. Nadmiar wyciśniętej zaprawy usunąć, aby na obrzeżach płyty nie pozostały żadne resztki. Prawidłowo nałożona zaprawa powinna pokrywać całą powierzchnię płyty, a grubość warstwy zaprawy po przyklejeniu nie powinna przekraczać 1 cm. Po dostatecznym związaniu zaprawy (min. po 48 godzinach), przyklejone płyty można zamocować odpowiednimi łącznikami mechanicznymi, zgodnie z projektem ocieplenia. W celu uzyskania równej powierzchni zamocowanych płyt należy przeszlifować całą licową powierzchnię styropianu pacą z grubym papierem ściernym.
Przy klejeniu płyt styropianowych na nierównych podłożach zaprawę klejąco-szpachlową należy nanosić na płyty metodą pasmowo-punktową. W tym celu przygotowaną zaprawę nanieść pasmami o szerokości 3÷6 cm na całym obwodzie wzdłuż zewnętrznych krawędzi płyty, oraz 6÷8 placków zaprawy o średnicy 10÷12 cm równomiernie rozłożonych na pozostałej części płyty. Nałożone na obrzeżu pasma zaprawy należy uformować w kształcie pryzmy, przeciągając pacą pod katem 45° do powierzchni płyty. Po nałożeniu zaprawy, płytę należy bezzwłocznie przyłożyć do ściany w przewidzianym dla niej miejscu i docisnąć tak, aby uzyskać równą powierzchnię z sąsiednimi płytami. Płyty przyklejać mijankowo, szczelnie dosuwając do już wcześniej przyklejonych. Nadmiar wyciśniętej zaprawy należy usunąć tak, aby na obrzeżach płyty nie pozostały żadne resztki. Prawidłowo nałożona zaprawa powinna pokrywać min. 40% powierzchni płyty, a grubość warstwy zaprawy po przyklejeniu nie powinna przekraczać 1 cm. Po dostatecznym związaniu zaprawy (min. po 48 godzinach) przyklejone płyty można zamocować odpowiednimi łącznikami mechanicznymi, zgodniez projektem ocieplenia. W celu uzyskania równej powierzchni zamocowanych płyt należy przeszlifować całą licową powierzchnię styropianu pacą z grubym papierem ściernym.
 
Wykonanie warstwy zbrojonej:
W pierwszej kolejności należy wzmocnić krawędzie otworów okiennych i drzwiowych, przyklejając diagonalnie (tzn. pod katem 45°) w narożach tych otworów siatkę z włókien szklanych (o wym. 25 x 30 cm) przy użyciu zaprawy klejąco-szpachlowej KOMBI, KOMBI M.
Warstwę zbrojoną można wykonać na powierzchni wyrównanych i oczyszczonych (po szlifowaniu) płyt ze styropianu nie wcześniej niż po 3 dniach od ich przyklejenia. W tym celu, należy nałożyć zaprawę klejąco-szpachlową na podłoże ciągłą i równomierną warstwą (o grubości ok. 3÷4 mm) na szerokość siatki zbrojącej. Następnie nałożoną warstwę zaprawy przeciągnąć ząbkowaną krawędzią pacy i natychmiast wtopić w nią siatkę z włókien szklanych. Zatopiona siatka powinna być równomiernie napięta i całkowicie zatopiona w zaprawie. Po zatopieniu siatki całą powierzchnię warstwy należy dokładnie wyrównać, stosując w niezbędnych przypadkach dodatkową porcję zaprawy. Sąsiednie pasy siatki należy przyklejać na zakład nie mniejszy niż 10 cm. Pozostałe po wyrównywaniu ślady pacy zaleca się zeszlifować papierem ściernym. Grubość warstwy zbrojonej jedną warstwą siatki powinna wynosić od 3 do 5 mm.

Wysychanie:
Okres schnięcia wykonanej warstwy zbrojonej wynosi min. 3 dni (przy wysychaniu w temperaturze od +5°C do +25°C i wilgotności względnej powietrza 60÷75%). Po upływie tego okresu można nanieść preparat gruntujący i po jego wyschnięciu, nałożyć masę tynkarską.  
Wskazówki wykonawcze:
Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza mogą znacznie wydłużyć okres wysychania zaprawy. W celu uniknięcia pęknięć i nierówności, niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębną całość architektoniczną w jednym cyklu roboczym. Podczas nakładania i wysychania zaprawy klejąco-szpachlowej powinna panować bezdeszczowa pogoda z temperaturą powietrza od +5°C do +25°C. Bezpośrednio po zakończeniu prac narzędzia umyć wodą. Należy unikać pracy na powierzchniach bezpośrednio nasłonecznionych, przy silnym wietrze i wysokiej wilgotności powietrza. W celu ochrony niewyschniętej warstwy zbrojonej przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych zaleca się zastosowanie na rusztowaniach odpowiednich siatek ochronnych.
Uwaga: Produkt posiada odczyn alkaliczny, należy chronić oczy i skórę. W trakcie prac należy stosować ubrania robocze. W przypadku wystąpienia kontaktu z oczami należy natychmiast przemyć je dużą ilością wody, a przy wystąpieniu podrażnień zasięgnąć porady lekarza.
KOMBI
Aprobata Techniczna ITB AT-15-[zasłonięte]/2006, AT-15-[zasłonięte]/2007 i AT-15-[zasłonięte]/2006
Deklaracja zgodności nr I/1/4 z 23.05.2007
Deklaracja zgodności nr I/5/4 z 12.09.2007
Jednostka certyfikująca: ITB

KOMBI M
Aprobata Techniczna ITB AT-15-[zasłonięte]/2006
Deklaracja zgodności nr VIII/7/1 z 17.11.2007
Jednostka certyfikująca: ITB

Podane ceny są wartościami brutto.

Zdjęcia mają charakter poglądowy.

Prosimy o kontakt po dokonaniu zakupów, będziemy mogli podać przybliżony czas realizacji zamówienia.

Uwaga:

Szablon w budowie...


Zapewne już Państwo zauważyliście, iż kategorie z lewej strony aukcji nie działają w pełni. Spora część produktów jest błędnie przypisana...

Systematycznie, w miarę możliwości sortujemy nasze produkty, ale przy ilości blisko 20 000 pozycji jest to zadanie bardzo trudne.

W sytuacji, w której mają Państwo problem z odnalezieniem danego produktu, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną pod adresem nasza pełna oferta na allegro.

Proszę również nie sugerować się kosztami wysyłki, na stronie o nas znajduje się szczegółowa informacja odnośnie kosztów związanych z transportem...

W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Kontakt:

Telefon:

tel/fax. (22)[zasłonięte]852-60
tel. kom. 692-[zasłonięte]-631
Adres:

00-716 Warszawa
ul. Bartycka 175 pawilon P

Produkty wyprzedażowe:
© sellhelp