Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KAB.PIN-SNAP PRZEJŚCIÓWKA DO ELEKTROD TENS

12-01-2015, 8:35
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 8 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 8 zł     
Użytkownik arturguryn
numer aukcji: 4942919664
Miejscowość Szczecin
Licytowało: 1    Wyświetleń: 24   
Koniec: 12-01-2015 08:04:43

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Rodzaj: Wyszczuplające, ujędrniające
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

1
2

Przejściówka do elektrod na złącze SNAP
można za jej pomocą podłaczyć elektrody na złącze SNAP/ZATRZASK do elektrostymulatorów na złącze PIN/WTYK

Model: KAB.PIN-SNAP

PRZEJŚCIÓWKI
SPRZEDAWANE SĄ NA SZTUKI

Pas lędźwiowy

Dostępność produktu

Wszystkie nasze produkty są dostępne i wysyłane w ciągu 24 godzin. Zastrzegamy jednak możliwość tymczasowego braku sprzętu na magazynie.

Co to jest elektrostymulacja TENS ?

TENS to angielski skrót od Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation - Przezskórna Elektryczna Stymulacja Nerwów. Terapia TENS wykorzystuje istniejące w samym naszym systemie nerwowym mechanizmy uśmierzania bólu. Może to się odbywać na dwa sposoby:
pobudzanie nerwów czuciowych (wysokoczęstotliwościowa terapia TENS),
pobudzanie nerwów w mięśniach (niskoczęstotliwościowa terapia TENS, zwana elektroakupunkturą).

TENS, zależnie od dobranych parametrów, uruchamia następujące mechanizmy fizjologiczne:

Osłabia czucie bólu, zmniejszając ilość sygnałów wysyłanych przez nerwy bólowe do kory mózgowej. Współczesne badania postulują istnienie tzw. hamowania presynaptycznego (synapsa to połączenie nerwów). Wykazano, że stymulacja nerwów czuciowych w miejscu bólu, ogranicza ilość bodźców bólowych docierających do świadomości i osłabia dolegliwość bólu, ponieważ nerwy czuciowe są grubsze i przewodzą sygnały szybciej niż nerwy bólowe. Dlatego mózg, odbierając bodźce czuciowe, nie nadąża z przetwarzaniem bodźców bólowych i angażuje się w silniejszy bodziec. Zaaferowani innymi wrażeniami lub w sytuacji zagrożenia życia, zapominamy o bólu. Intuicyjnie korzystamy z tej zasady, masując silnie miejsce bólu. Trudno jednak masować się bez przerwy lub chodzić na masaże. Stymulator nas w tym wyręczy.

Wzmaga uwalnianie do krwiobiegu endorfin - produkowanych przez organizm neurohormonów o działaniu podobnym do morfiny. Endorfiny, łagodzą na wiele godzin czucie bólu i stymulują chore tkanki do regeneracji. To właśnie endorfiny, wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia, kiedy jesteśmy wypoczęci, zrelaksowani, szczęśliwi. Sygnałem do ich uwalniania, jest spadek częstotliwości fal mózgowych do poziomu 4-10 Hz.

Poprawia ukrwienie w miejscu otoczonym elektrodami, od wpływem stymulacji ciągłej z częstotliwością 1,5-4 Hz, mięśniówka naczyń krwionośnych rozluźnia się. Dowiódł tego w swoich badaniach prof. Birger Kadaa (1988) z Norwegii. Prawidłowe ukrwienie, jest warunkiem dobrego funkcjonowania tkanek. Doskonale sprawdza się ta metoda w leczeniu ran, obrzęków, owrzodzeń skóry, trądu.

Wspomaga uprawianie sportów wyczynowych - Stymulację naczynioruchową stosuje się m.in. w sporcie wyczynowym w formie rozgrzewki - rozszerzenia naczyń krwionośnych bez wysiłku i spalania energii oraz dla urody - powoduje zmniejszenie cellulitis lub zmarszczek.

Energetyzuje jony oraz wzmaga ich ruch w organizmie ludzkim, który wypełniony jest roztworami soli. Występują tu zjawiska elektroforezy i elektroosmozy. Lepsze przenikanie jonów przez błonę komórki, znacznie przyspiesza procesy regeneracji oraz usuwanie metabolitów. Pole elektryczne pomiędzy elektrodami, wywołuje koncentrację protonów i ich ruch (prąd) od anody do katody. Kiedy protony osiągają błonę mitochondrium tworzy się związek H+ATPase i powstaje ATP. Wzrost ilości ATP stymuluje transport aminokwasów i oba te czynniki stymulują tworzenie białek (Cheng, 1982). To działanie prądów TENS, jest wykorzystywane np. w leczeniu stanów zapalnych w stawach, tkankach miękkich, złamań kości, przyspieszeniu gojenia się ran i blizn, likwidacji obrzęków, zmian neuropatycznych i wielu innych.

TENS - wskazania

.Bóle przewlekłe - kręgosłupa, stawów, mięśni nerwobóle powstałe w wyniku dyskopatii, zmian zwyrodnieniowych, urazów lub spowodowane chorobami jak na przykład: reumatyzm, artrozy, gościec, osteoporoza, arte rloskleroza, SM, bóle blizn.
.Bóle ostre - pooperacyjne, pourazowe, rwa kulszowa rwa barkowa, migreny.
.Zaburzenia dotyczące tkanek i kości - zaburzenia ukrwienia, gojenia się ran, owrzodzenia odleżyny, złamania i pęknięcia kości, naderwania i stany zapalne ścięgien, przeciążenia stawów, obrzęki.
.Zaburzenia funkcji mięśni szkieletowych, ścięgien i nerwów ruchowych - osłabienie lub zanik mięśni, ból mięśni, przewlekłe stany zmęczenia, wyczerpania po wysiłku, w wyniku unieruchomienia po urazach, operacjach stawów lub ścięgien, udarach, urazach czaszkowo mózgowych, urazach sportowych, spastyczności mięśni.
.Zaburzenia ukrwienia, czynności kończyn i narządów wewnętrznych w wyniku ucisków na nerwy w skutek zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa lub zmian naczyniowych.
.Rehabilitacja mięśni i nerwów dna miednicy.
.Zaburzenia funkcji narządów w wyniku ucisku kręgów na unerwienie (słuchu, wzroku, snu, funkcji serca).

Terapia TENS - Przeciwskazania

.rozrusznik serca, silna arytmia serca (wymagana opinia kardiologa)
.epilepsja (wymagana opinia neurologa i pierwszy zabieg pod kontrolą )
.stymulacja miejsca w którym stwierdzono zmianę nowotworową
.ciąża - nie wolno stymulować brzucha ciężarnej (można łagodzić stymulacją ból pleców, rwę kulszową a szczególnie ból porodowy - wyłącznie pod kontrolą lekarza)
.zaawansowane żylaki zewnętrzne w miejscu aplikacji elektrod (np. żylaki na nogach lub znaczne hemoroidy)
.nie wolno powodować skurczu mięśni po operacji lub urazach mięśni lub ścięgien, dopóki nie zezwoli na to lekarz prowadzący. Warto natomiast stymulować parametrami znoszącymi ból, przyspieszającymi gojenie i likwidację obrzęku.
.nie wolno układać elektrod na podrażnionej, zranionej skórze lecz otoczyć elektrodami ranę, naklejając elektrody na zdrowej skórze
.nie stosować w czasie obsługi maszyn i pojazdów (możliwość odwrócenia uwagi)
.nie stosować w odległości < 1 m od aktywnych urządzeń wysokiej częstotliwości
.implanty metalowe nie są przeciwwskazaniem do stymulacji TENS

.nie stosować na mokrą skórę
.nie stosować ze stanem gorączkowym
.nie stosować w okolicach serca

Terapia TENS - Podsumowanie

Terapia TENS jest od lat uznaną w świecie uzupełniającą metodą leczenia.

Jej główne zalety to:

.wysoka skuteczność
.brak działań ubocznych (po wykluczeniu przeciwwskazań)
.brak interakcji z lekami
.hartowanie całego ustroju.

Chorzy z bólem przewlekłym mogą, w wielu przypadkach przy codziennym stosowaniu terapii TENS, znacznie obniżyć dawki silnych leków przeciwbólowych lub nawet z nich zrezygnować.

Certyfikaty oraz atesty

.Europejski Certyfikat jakości i bezpieczeństwa CE

Dane rejestrowe firmy

ECONOVA
Bieszczadzka 27
71-042 SZCZECIN

Kontakt

e-mail [zasłonięte]@econova.pl
SZCZECIN (091) 88 12 111
WARSZAWA (022) 21 39 199
GDAŃSK (058) 73 27 966
KRAKÓW (012) 37 68 277
KATOWICE (032) 75 05 844
POZNAŃ (061) 62 56 899
WROCŁAW (071) 72 34 288
© 1[zasłonięte]997-20 ECONOVA All Rights Reserved.
All other trademarks are the property of their respective owners.

























elektrostymulacja.org

elektrostymulatory.com


airvibrant.pl


SZCZECIN (091) 88 12 111
WARSZAWA (022) 21 39 199
GDANSK (058) 73 27 966
LÓDZ (042) 20 93 199
KRAKÓW (012) 37 68 277
KATOWICE (032) 75 05 844
POZNAN (061) 62 56 899
WROCLAW (071) 72 34 288


Tens-eco88

© 1[zasłonięte]997-20 ECONOVA All Rights Reserved.
All other trademarks are the property of their respective owners.