John Irving
Czwarta ręka
Strony: 248, Format: 14,5x22,5 cm
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: Prószyński Media
Kategorie: powieść
Oprawa: oprawa broszurowa
Seria: -
Uwagi: -
Kod: B 996923
>> CENNIK WYSYŁEK oraz PROMOCJE - KLIKNIJ TUTAJ <<
>> INNE AUKCJE - KLIKNIJ TUTAJ <<
Lew z indyjskiego cyrku odgryza dłoń nowojorskiemu dziennikarzowi telewizyjnemu na oczach milionów widzów. W Bostonie trapiony problemami rodzinnymi wybitny chirurg czeka na sposobność przeprowadzenia pierwszej w Stanach Zjednoczonych transplantacji dłoni. Jednoręki reporter jest z jego punktu widzenia idealnym pacjentem, trwają jednak poszukiwania odpowiedniego dawcy. Gdy pewna kobieta z Wisconsin oferuje bostońskiej klinice dłoń swojego męża, chirurg początkowo bierze jej propozycję za niesmaczny żart – mąż bowiem nie tylko żyje, lecz nie wybiera się nawet na tamten świat…
„Czwarta ręka” to niepoprawna politycznie komedia, satyra i erotyczna farsa – a nade wszystko wzruszająca opowieść o potędze miłości, pozwalającej odkupić dawne winy i zacząć życie od nowa. W bezdusznym świecie końca wieku Irving z właściwym sobie ironicznym humorem poszukuje fundamentalnych wartości, pozwalających nie stracić wiary w człowieka.
John Irving (ur. 1942)
Część dzieciństwa i wczesną młodość spędził w Austrii, gdzie rozpoczął studia z historii sztuki i filozofii. Amerykański zapaśnik (były) i jeden z najznakomitszych prozaików, scenarzysta filmowy, laureat Oscara w 2000 roku w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany do filmu „Wbrew regułom” (na podstawie własnej powieści „Regulamin tłoczni win”); zagrał epizodyczne role w filmach „Świat według Garpa” i „Wbrew regułom”. Debiutował w 1968 roku powieścią „Uwolnić niedźwiedzie”, po raz pierwszy ukazując w niej świat niewydarzonych wędrowców, przemieszczających się z New Hampshire do Wiednia i przypatrujących z tej perspektywy wydarzeniom wstrząsającym XX-wieczną historią, ale w większym stopniu zaopatrzonych we własne, wewnętrzne trzęsienia ziemi.
Pięć z jego powieści zekranizowano: „Świat według Garpa”, „Hotel New Hampshire”, „Modlitwa za Owena”, „Wbrew regułom”, „Jednoroczna wdowa” (tytuł filmu: „Drzwi w podłodze”).