JOHN COLTRANE Coltrane’s Sound JAPAN !!!
Atlantic 1964
Jedna z trzech płyt Trane’a nagranych w czasie sesji dla Atlanticu w końcu 1960 roku.
Na tych sesjach powstał materiał na „My Favorite Things” , „Coltrane Sound” oraz „Coltrane Plays The Blues”
Wspaniały skład:
John Coltrane - sax,
McCoy Tyner - piano ,
Steve Davis -bas,
Elvin Jones-drums.
Klasyka.
Wspaniała gra Coltrane’a na saksofonie sopranowym i tenorowym.
W tle niesamowity Elvin Jones – jeden z najleprzych drummerów jazzowych.
Ta płyta podobnie jak „My Fovorite Things” i „Coltrane Plays The Blues” jest na tyle przystępna ,że początkujący jazzfani mogą od niej zaczynać swoją przygodę z taką muzyką.
Koneserom polecać raczej nie trzeba.
John Coltrane „Coltrane’s Sound ” : stan bardzo dobry . Płyta nie posiada papierówek ani wikszych rys. Natomiast ten egzemplarz jest tak wytłoczony ,że dosyć głośno słychać szum rowka. W japońskich toczeniach jest to ewenement – czasem coś takiego słychać na amerykanskich wydaniach.Ten szum słychać głównie na rozbiegówkach i w cichych fragmentach . Pomimo tego w trakcie muzyki odsłuch jest komfortowy.
Gruba i sztywna okładka w stanie doskonałym z plusem.
Płyta bardzo rzadka w wydaniu japońskim.
Numery matryc
P 6083 A1
P 6083 A2
Japońskie vinyle to pewniaki. Perfekcyjne tłoczenia oraz poligrafia wykonana z wielką dbałością o szczegóły powodują ,że trudno być niezadowolonym z zakupu.
Poza tym płyty kupione w Japonii charakteryzują się w większości przypadków stanem co najmniej doskonałym .
Posiadam obecnie kilkaset japońskich vinyli z których tylko 3 (!!!) są w słabszym stanie.
VINYL : Very Good
COVER : Excellent plus
Vinyle to moje hobby, kolekcjonuje je od wielu lat...
Wszystkie płyty są dokładnie przesłuchiwane oraz oceniane według skali RC.
Gwarantuję profesjonalne opakowanie.
Na innych aukcjach oferuję wiele ciekawych płyt z klasyką rocka i nie tylko... W tym tygodniu kilka innych płyt z japońskiego katalogu Trane’a (Ballads , Kulu Se Mama , Giant Steps , Coltrane Sounds , Coltrane Plays The Blues).
Zapraszam