Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Joanna Mazgajska PŁAZY ŚWIATA

11-03-2012, 13:33
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 34 zł     
Użytkownik Siedlec
numer aukcji: 2113625357
Miejscowość Rzeszów
Wyświetleń: 6   
Koniec: 11-03-2012 20:30:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2009
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Joanna Mazgajska PŁAZY ŚWIATA

Płazy to różnorodna i fascynująca gromada zwierząt, jakże różna od panujących na jej temat stereotypów. Zaskakują one zarówno wyglądem, jak i niezwykłymi, wyszukanymi strategiami życiowymi czy rozrodczymi. 

Są obecnie najszybciej zanikającą grupą kręgowców na świecie. Szacuje się, iż co najmniej 21% ich gatunków jest zagrożonych wyginięciem, dlatego rok 2008 został ogłoszony przez organizacje IUCN oraz WAZA Międzynarodowym Rokiem Ochrony Płazów (Year of the Frog). Status wielu innych (ok. 23%) gatunków jest nieznany, a niektóre taksony znane są jedynie z pojedynczych okazów. Co roku, głównie w tropikach, odkrywane są nowe gatunki płazów. 

Książka po raz pierwszy w Polsce tak wyczerpująco, a jednocześnie w sposób bardzo przystępny i uporządkowany przedstawia zagadnienia związane z najnowszą systematyką, morfologią, anatomią, biologią, ekologią, zmianami zasięgu geograficznego oraz zagrożeniami i ochroną płazów. 
Zawarte są w niej obszerne charakterystyki poszczególnych rzędów oraz wszystkich 47. rodzin płazów. Bardzo szczegółowo opisano wybranych przedstawicieli poszczególnych rodzin, uwzględniając także podgatunki. Czytelnik znajdzie tu opisy wszystkich gatunków polskich, prawie wszystkich gatunków płazów występujących w Europie (z wyjątkiem kilku najmniej znanych taksonów) oraz wielu gatunków tropikalnych, zarówno popularnych (np. w terrarystyce), jak i mało znanych. Omówiono także te płazy, które w ostatnich kilkudziesięciu latach wymarły niemal na naszych oczach, np. żaby gęborodne czy ropucha złocista. 
Na szczególną uwagę zasługuje fakt bardzo szczegółowego opisania mało znanego rzędu płazów beznogich. 
W tekście wymieniono 535 nazw łacińskich gatunków i podgatunków oraz około 200 nazw polskich. Wiele nazw polskich zostało utworzonych specjalnie na potrzeby tej publikacji. 

Stan  NOWA !