Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

JEKYLL I HYDE Wielorakie Ja we współczesnym świeci

12-07-2012, 18:53
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 59.90 zł     
Użytkownik ksiegarniainter
numer aukcji: 2396012484
Miejscowość Cekcyn
Wyświetleń: 11   
Koniec: 02-07-2012 18:38:19

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

JEKYLL I HYDE Wielorakie Ja we współczesnym świecie

 

Czy człowiek posiada jedną tożsamość? Czemu w jednej sytuacji zachowuje się tak, w drugiej zupełnie inaczej, jakby był inną osobą? Czy mamy jedno Ja, czy wiele?

Pytania te fascynują nie tylko filozofów, psychologów czy pisarzy, ale również przeciętnych zjadaczy chleba, próbujących odnaleźć się we współczesnym świecie.

„Wydanie książki Jakyll i Hyde w języku polskim będzie znaczącym krokiem na drodze przybliżania polskiemu odbiorcy dorobku współczesnej nauki o osobowości, a zwłaszcza teorii Ja. Książka znajdzie nabywców wśród szerokiego grona osób zainteresowanych psychologią: rozwojem osobowości, granicami możliwości ludzkich, koncepcją siebie, zdrowiem i zaburzeniami osobowości”.

Z recenzji prof. P. Olesia

 

Tabela cech produktu
ISBN [zasłonięte]978-83574-96-1
Data wydania 2008
Vat 5%
Wydanie I
Okładka twarda
Format B5
Przekład Joanna Kowalczewska, Jacek Suchecki
Tytuł oryginalny The Plural Self. Multiplicity in Evereday Life

 

„Książka dotyczy wieloaspektowości Ja. Jest to obecnie jedno z najbardziej istotnych zagadnień psychologii tożsamości, które z jednej strony stanowi odrębny obszar analiz psychologicznych, z drugiej mieści się w nurcie bardziej ogólnych rozważań o osobowości i sprawowaniu przez nią funkcji integracji procesów psychicznych i zachowania człowieka”.

Z recenzji prof. E. Trzebińskiej

Autorzy/redaktorzy

John Altrocchi
, profesor Wydziału Psychiatrii i Nauk Behawioralnych University of Nevada School of Medicine. W 1950 roku uzyskał magisterium w Harvard University, a w 1957 roku doktoryzował się na University of California w Berkeley. Jest autorem podręcznika psychologii klinicznej i specjalizuje się w terapii par oraz terapii dysocjacyjnych zaburzeń tożsamości.


Steve R. Baumgardner uzyskał doktorat z psychologii społecznej w Kansas State University. Obecnie jest profesorem psychologii na University Wisconsin Eau Claire. Współautor podręcznika psychologii społecznej, autor książki College and Jobs: Conversations with Recent Graduates. Obecnie zajmuje się badaniem, jak Ja zmienia się pod wpływem zmian w kulturze.

George D. Boone uzyskał tytuł doktora w Kansas State University w 1995 roku. Tam też rozpoczął empiryczne badania nad polipsychizmem. Obecnie jest profesorem Sul Ross State University, Rio Grande College, gdzie pracuje nad powołaniem nowego wydziału psychologii.

Mick Cooper jest starszym wykładowcą poradnictwa psychologicznego (counselling) w Brighton University oraz psychoterapeutą egzystencjalnym. Jego zainteresowania badawcze obejmują wielość Ja, psychologię masek oraz psychologię mężczyzn i męskości. Jest współautorem książki The MANual: The Complete Man’s Guide to Life (Thorsons, 1996).

Helen Cruthers jest trenerką związaną z Women’s Refuge Project. W swej prywatnej praktyce stosuje sztukę integrującą w psychoterapii. Specjalizuje się w zastosowaniu technik terapii przez twórczość jako środków służących samoekspresji i samopoznaniu.

James S. Grotstein jest praktykującym profesorem psychiatrii w UCLA School of Medicine and Training i pełni funkcję superwizora jako analityk w The Los Angeles Psychoanalytic Society/Institute i The Psychoanalytic Center of California, LA. Jest autorem książek: Splitting and Projective Identification (1981), Through the Unkonown Remembered Gate (w druku) i Psychic Presences (w druku). Opublikował ponad dwieście artykułów. Prowadzi prywatną praktykę w West Los Angeles.

Ruth-Inge Heinze od 1974 roku pracuje badawczo w Center for Southeast Asia Studies, University of California w Berkeley. Studia rozpoczęła na Uniwersytecie w Berlinie (1967), a licencjat z antropologii (1969) i tytuł magistra (1970) oraz doktora (1974) w dziedzinie badań nad Azją uzyskała na University of California w Berkeley. Jest założycielką i krajowym dyrektorem Independent Scholars of Asia oraz członkiem zarządu innych organizacji naukowych. Przez ostanie 39 lat badała odmienne stany świadomości i alternatywne metody leczenia w Azji, Europie i USA oraz opublikowała 4 książki, redagowała lub była współautorką 18 innych książek i opublikowała ponad 100 esejów w czasopismach naukowych.

Hubert J.M. Hermans jest profesorem psychologii osobowości w University of Nijmegen w Holandii. Jego wczesne prace dotyczyły motywacji osiągnięć i lęku przed porażką. Później, częściowo w reakcji na wcześniejsze prace, opracował teorię wartościowania (valuation theory) oraz związaną z nią Metodę Konfrontacji z Sobą. Jest prezesem fundacji, która opracowała krajowy i międzynarodowy program szkoleniowy dotyczący tej teorii i metody. Jest pierwszym międzynarodowym członkiem Society for Personology (Towarzystwa Personologicznego).

Brian Lancaster jest wykładowcą psychologii w Liverpool John Moores University, gdzie prowadzi wykłady na studiach doktoranckich z psychologii świadomości i psychologii transpersonalnej. Jest także honorowym członkiem rady naukowej Centrum Badań Żydowskich (Center for Jewish Studies) Machester University. Zajmuje się badaniem funkcjonowania mózgu, a także analizą literatury mistycznej. Jest autorem nagrodzonych książek Mind, Brain and Human Potential i Elements of Judaism.

Alvin R. Mahrer jest honorowym profesorem University of Ottawa w Kanadzie, autorem 11 książek i około dwustu publikacji. W 1997 roku został nagrodzony jako Wybitny Psycholog (Distinguished Psychologist) przez Sekcję Psychoterapii Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Najbardziej znany jest prawdopodobnie jako twórca terapii doświadczeniowej, autor doświadczeniowego ujęcia osobowości, a także ze względu na swe zorientowane na odkrycie podejście do badań nad psychoterapią i jako twórca alternatywnych filozoficznych podstaw psychoterapii.

Leon Rappoport w 1963 roku napisał pracę doktorską ze społecznej psychologii osobowości na University of Colorado i obecnie jest profesorem psychologii w Kansas State University. Jest autorem książki Personality Development: the Chronology of Experience i współautorem (z Georgem Krenem) The Holocaust and the Crisis of Human Behavior.

Colin A. Ross jest byłym przewodniczącym International Society for the Study of Dissociation. Jest autorem ponad 100 recenzowanych artykułów i kilku książek, w tym The Osiris Complex: Case Studies in Multiple Personality Disorder (1994) i Dissociative Identity Disorder: Diagnosis, Clinical Features, and Treatment of Multiple Personality, wydanie drugie (1997).

John Rowan jest członkiem British Psychological Society. Jest autorem książki Subpersonalities i od 1973 roku bada, wykłada, pisze i prowadzi warsztaty na ten temat. Jego książka The Transpersonal: Psychotherapy and Couneslling była pierwszym opublikowanym w Wielkiej Brytanii podręcznikiem z tej dziedziny. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną (podstawowy zawód), wykłada także w Minster Center w Lodynie.

Richard Schwartz był uprzednio profesorem na Wydziale Psychiatrii University of Illinois College of Medicine, a obecnie wykłada w Family Institute at Northwestern University. Napisał ponad 40 artykułów i rozdziałów w książkach na różne tematy związane z psychoterapią oraz był autorem lub współautorem 5 książek: Internal Family Systems Therapy; Mosaic Mind: Empowering the Tormented Selves of Child Sexual Abuse Survivors; Family Therapy: Concepts and Methods; Metaframeworks: Transcending the Models of Family Therapy oraz The Handbook of Family Therapy Training and Supervision. Jest członkiem komitetów redakcyjnych pięciu czasopism naukowych.

John Shotter jest profesorem w dziedzinie relacji interpersonalnych na Wydziale Komunikacji University of New Hampshire. Przez wiele lat zajmował się warunkami społecznymi sprzyjającymi temu, aby ludzie mieli wpływ na rozwój demokracji uczestniczących i społeczeństw obywatelskich. Jest autorem ksi¹¿ek: Images of Man in Psychological Research (Methuen, 1975), Human Action and Psychological Investigation (z Alanem Gauldem, Routledge, 1977), Social Accountability and Selfhood (Blackwell, 1984), Cultural Politics of Everyday Life: Social Constructionism, Rhetoric, and Knowing of the Third Kind (Open University, 1993) oraz Conversational Realities: the Construction of Life through Language (Sage, 1993). Jest tak¿e, wraz z Kennethem J. Gergenem i Sue Widdicombe, wspó³redaktorem serii Inquiries in Social Construction (Sage). W 1977 roku był zagranicznym członkiem kolegium Churchill College, Cambridge i wizytującym profesorem w The Swedish Institute of Work Life Research w Sztokholmie.

Mary Watkins kieruje programem studiów doktoranckich w dziedzinie psychologii głębi i pełni funkcję koordynatora projektu środowiskowo-ekologicznych badań terenowych w Pacifica Graduate Institute, Santa Barbara, Kalifornia. Jest autorką książki Walking Dreams oraz Invisible Guests: The Development of Imaginal Dialogues; współautorką Taking with Young Children About Adoption; współredaktorką Psychology and the Promotion of Peace.