JASTRZĘBIEC PLAMISTY
„LEOPARD”
(HIERACIUM MACULATUM)
Najbardziej charakterystyczną cechą jastrzębca plamistego są niezwykle piękne ubarwione liście i jaskrawo żółte koszyczki kwiatowe, osadzone na sztywnej łodyżce. Jastrzębiec to bylina nie wymagająca , polecana nawet dla początkujących ogrodników. Rzadko jeszcze spotykany w naszych ogrodach, dlatego warto go wsadzić, aby zaskoczyć znajomych i powiększyć swoja kolekcję ciekawych roślin i wnieść nieco urozmaicenia kolorystycznego na rabatach. Jest to bylina wysokosci20-40cm o liściach lancetowatych, lekko owłosionych, przepięknie wybarwionych, na szczycie łodygi wyrasta kilka koszyczków zebranych w baldachokształtny kwiatostan. Każdy żółciutki koszyczek kwiatowy, srednicy2-3cm,skłdajacy się wyłącznie z obojnakich kwiatów języczkowych.. Kwitnienie zaczyna od maja i kwitnie prawie przez całe lato, rozrasta się pięknie w zgrabną kępkę. Lubi stanowisko słoneczne,, do pól cienistych( jednak w pełnym słońcu ma piękniejsze wybarwienie liści) każdą przeciętna glebę ogrodowa, jest naprawdę nie wymagający. Ta śliczna bylina może być posadzona na rabatach bylinowych, w ogrodzie naturalistycznym, w ogródku skalnym. Jest to bylina całkowicie mrozoodporna i naprawdę zaskakująca.
UWAGA !!! Po zakończeniu zakupów prosze o e-mail z potwierdzeniam oraz prosze zaczekać z wpłata na e-mail o kosztach przesyłki !!!!! wagę poszczególnych roślinek należy zsumować oraz dodac ok 0,5kg (ciężar opakowania)
WAGA JEDNEJ DONICZKI Z ROŚLINKAMI, TO OK. 0,5-0,6KG
OFEROWANE ROŚLINKI POCHODZĄ Z MOJEJ NADWYŻKI KOLEKCJONERSKIEJ(PODZIAŁ ROŚLINY MATECZNEJ) SĄ ZDROWE, DOBRZE UKORZENIONE W DONICZKACH (rosną w nich)
UWAGA !!!!!
CENA 4,90ZŁ+KOSZT PRZESYŁKI
Uwaga !!!
CENA PRZESYŁKI UZALEZNIONA OD WAGI (WEDŁUG CENNIKA POCZTY POLSKIEJ, NIE POBIERAM ŻADNYCH DODATKOWYCH KOSZTÓW MANIPULACYJNYCH(OPAKOWANIE I ZABEZPICZENIE NA CZAS TRANSPORTU)
PRZYKŁADOWE CENY PRZESYŁEK PRIORYTETOWYCH:
(GABARYT-A)
1kg—11,00zł
1-2kg---13,00zł
2-5kg---14,50zł
5-10kg--20,50zł
10-15kg -25,00zł
15-20kg-35,00zł
Opakowanie i zabezpieczenie roslin na czas transportu GRATIS !!!
Ze wzgledu na dośc wysokie ceny przesyłek Poczty Polskiej warto kupowac kilka roslin na aukcjach aby były wysłane w jednej paczce !!!
Cena przesyłki uzależniona od wagi roslin !!!
Przy opólnym podliczniu wagi proszę uwzglenić wagę opakowania(różna w zalezności od wielkości kartona- ilości roślin) od-0,5kg do ok1kg.
W razie wątpliwości proszę pytać. Zawsze przed zakupem można zapytać o wagę roślin(koszty przesyłki) oczywiście do niczego to nie zobowiązuje,chętnie odpowiem.
E –mail: [zasłonięte]@interia.pl
Roślinki rosną w różnych doniczkach(gabarytowo i wagowo)w zależności od potrzeb umożliwiających ich prawidłowy rozwój.
Dla pewności, po zakupie proszę poczekać na podanie kosztów przesyłki.
Pozdrawiam bardzo serdecznie i zapraszam do zakupów!!!!! motylek305