Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Japońskie sztuki walki + Dynamiczne AIKIDO pakiet

12-01-2015, 10:00
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 80 zł     
Użytkownik dyktanda-zbiory
numer aukcji: 4895068421
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 5   
Koniec: 12-01-2015 09:32:57

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

JAPOŃSKIE SZTUKI WALKI

 

Oprawa: twarda w obwolucie

Ilość stron: 256

 

Koryu jujutsu, czyli sztuka walki używana przez wojowników na polu bitwy albo w pojedynkach, była bezsprzecznie wzorcem dla olimpijskiego judo i innych dyscyplin współczesnego budo, choćby takich, jak aikido i shorinji kenpo, ćwiczone dzisiaj niemal we wszystkich zakątkach globu.
Koryu jujutsu to bardzo stara sztuka. Jej korzeni można się doszukiwać aż w japońskich mitach. Niektórzy z nas, dla podkreślenia jej niezwykłego wieku powiadają, że liczy sobie ponad dziesięć tysięcy lat. Skądinąd wiadomo jednak, że pierwsze szkoły walki z tych, które znamy dzisiaj, powstały w piętnastym stuleciu.
W czasie długotrwałego okresu sengoku, wojownicy ruszali do boju odziani w ciężkie zbroje. W takim przypadku używanie atemi, czyli uderzeń w czułe miejsca ciała, było mało praktyczne. Ważniejszym wydawało się rzucić przeciwnika, przygnieść go pod sobą i odciąć mu głowę albo go obezwładnić. Znane z tamtych czasów techniki noszą nazwę yoroi kumiuchi.
W okresie Edo na dobre ustaliły się zasady bushido, czyli drogi wojownika. Były to lata względnie spokojne, ale wodzowie wciąż zważali na hasło: w czasie pokoju pamiętaj o wojnie - i nie zaniedbywali ćwiczeń w sztukach walki. Nadal praktykowali yoroi kumiuchi, lecz wymyślili także suhada jujutsu, system walki łączący w sobie techniki ataku i obrony przydatne w różnych sytuacjach życia codziennego. W zakres tych technik wchodziły uderzenia, kopnięcia, pchnięcia, duszenia, chwyty i dźwignie.
Wprawdzie początkowo jujutsu uczyło przede wszystkim, jak gołymi rękami pokonać uzbrojonego (lub nie) przeciwnika, jednak z czasem wprowadzono również techniki z bronią: kenjutsu (szermierka), sojutsu (walka włócznią), bojutsu (walka kijem). W użyciu były także tanto (noże), jutte (pałki), a nawet kakushibuki (tajna broń), słowem - wszystko, co pomagało zwyciężyć przeciwnika.
Przed wiekami, jujutsu nosiło nazwę taijutsu (sztuka ciała) i zgodnie ze starym powiedzeniem było ojcem i matką bujutsu. Po latach, przekształciło się w niezwykle skuteczną sztukę samoobrony.
Zgodnie z kodeksem samurajskim, wojownik wyższy rangą nie mógł potykać się z kimś pośledniejszym, używając miecza albo włóczni. Zwykły samuraj też niechętnie dobywał broni na przeciwnika z gminu. Wniosek stąd, że to duch bushido i rycerska duma są esencją jujutsu. Tym też można tłumaczyć dzisiejszą popularność pradawnej sztuki walki.
Serge Mol przez wiele lat zaliczał się do grona moich uczniów. Zaczynał od yoroi kumiuchi i suhada jujutsu, ale potem poznał też iai, suemdnogiri, bujutsu, sojutsu, kenjutsu i inne dziedziny walki. W iai i yawara otrzymał menkyo kaiden, lecz nie poprzestał na tym i ciągle doskonali swoje umiejętności, podróżując po całej Japonii i odwiedzając innych mistrzów koryii bujutsu. Czasami nawet lepiej od Japończyków umiał odróżnić fałsz od prawdy i nie ulegał zgubnym wpływom fałszywych instruktorów. Włożył w tę książkę wiele serca i stworzył coś wielkiego. Mam nadzieję, że czytelnicy także to docenią.

 

 

Dynamiczne aikido

 

Oprawa: twarda

Ilość stron: 159

 

Gozo Shioda to jeden z najwybitniejszych mistrzów aikido. Napisał Dynamiczne aikido w 1968 roku, kiedy znajdował się u szczytu swych moźliwości. Shioda uczył się aikido w okresie przedwojennym i jak sam twierdził jego techniki były wienym odbiciem Aiki Budo nauczanego wówczas przez Ueshibę.



Dodano 2[zasłonięte]013-07 12:46
JEST MOŻLIWOŚĆ WYSYŁKI KURIEREM- SIÓDEMKĄ. KOSZT TAKI WYNOSI PRZY PRZELEWIE 14 ZŁ, PRZY POBRANIU 15 ZŁ