Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Jak o pieniądzach myślą bogaci ... - bogaty Polak

19-01-2012, 21:56
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 27.80 zł     
Użytkownik nocny-motyl1
numer aukcji: 1999139742
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 11   
Koniec: 14-01-2012 11:02:48
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
 

 

 

 

Mam na imię Monika.
Za zakup na moich aukcjach z góry dziękuję serdecznie każdemu Klientowi, 
ponieważ to właśnie dzięki Tobie mogę być mamą pracującą w domu :-)


Na Allegro działam zgodnie z prawem - prowadzę działalność gospodarczą i płacę podatki.
 Kupując u mnie będziesz miał do czynienia z rzetelnością i profesjonalizmem.
Aby się o tym przekonać zapraszam Cię na moje drugie konto, nick NOCNY-MOTYL
Posiadam status SUPER SPRZEDAWCY i ponad 1000 !! pozytywnych komentarzy.

http://tnij.org/kolagen-naturalny-colway-inventia

 

 
  • Andrzej Mańka co prawda nie stracił pracy z dnia na dzień, ale po latach zarabiania naprawdę sporych pieniędzy, przez nadmierną konsumpcję i brak kontroli nad finansami, popadł w spore długi. W momencie kiedy na świat przyszło jego pierwsze dziecko, komornik z urzędu skarbowego zablokował mu konto na prawie 17 000 zł.

  •  

    A Ty? Jak długo przetrwasz, nie zmieniając poziomu życia,
    jeśli stracisz swoje źródło dochodu?

  • Według rozmaitych statystyk, od 1990 roku co najmniej 40 000 Polaków popełniło samobójstwo z powodu długów. Ponad milion bierze środki uspokajające i antydepresyjne. Każdego roku z powodu kłopotów finansowych rozpada się kilkadziesiąt tysięcy małżeństw.

    Andrzej Mańka z pewnością nie jest statystycznym Polakiem. Trudna sytuacja finansowa go nie dobiła, wręcz przeciwnie - zmotywowała do działania.

    Napisał książkę o dość kontrowersyjnym tytule „Bogaty Polak, biedny Polak. Jak o pieniądzach myślą BOGACI i dlaczego BIEDNI robią błąd, myśląc INACZEJ”, która bynajmniej nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Dzięki osobistym

    Bogaty Polak, biedny Polak - myśleniedoświadczeniom opisuje nawyki i zachowania Polaków, których myślenie prowadzi albo do bogactwa, albo do biedy. Co ciekawe, okazuje się, że ten stan wcale nie zależy od wysokości dochodu, a od umiejętnego ZARZĄDZANIA nim.

    Zainspirowany książką Roberta Kiyosakiego „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, tylko w tytule  nawiązuje do światowego bestsellera, sprzedanego w milionowych nakładach. Andrzej Mańka jest Polakiem, doskonale zdającym sobie sprawę z polskich realiów i nawet nie próbował w swoim poradniku „kopiować” Kiyosakiego.

    Za cel postawił sobie natomiast wziąć się „za bary” z polską rzeczywistością, widoczną w tekście do szpiku kości. Chciał napisać o praktycznej i konkretnej stronie dochodzenia do bogactwa w Polsce, przez Polaków – i udało mu się.

    Tytuł książki nie jest zatem przypadkowy. Jest skromnym aktem wdzięczności za to, że dzięki dokonaniom tego nauczyciela edukacji finansowej spotkałem w Polsce ludzi, którzy odmienili radykalnie mój los — ale nie tylko finansowy. W równym bowiem stopniu duchowy, zawodowy i społeczny. "Bogaty Polak, biedny Polak..." to próba mojego osobistego spojrzenia na finanse z perspektywy polskich realiów, a więc z pewnością mogącego zainteresować polskiego odbiorcę. (cytat z książki)

    Inteligencja finansowa – po raz pierwszy „po polsku”

  • Bogaty Polak, biedny Polak. Jak o pieniądzach myślą BOGACI i dlaczego BIEDNI robią błąd, myśląc INACZEJ” to poradnik zupełnie odmienny od wszelkich pozycji z kategorii „inteligencji finansowej”, do jakich wszyscy przywykliśmy. Autor pokazuje bowiem, że „myślenie” o finansach to nie wszystko. Żeby cokolwiek zmienić w swojej sytuacji, trzeba przede wszystkim „działać”. W tej publikacji nie znajdziesz jedynie ogólnych „dobrych rad” – znajdziesz w nim przede wszystkim bardzo praktyczne przykłady, co należy zrobić i jak wyjść z sytuacji, w której aktualnie się znajdujesz.

    W sposób czasem bulwersujący i niespotykany porusza problemy, które do tej pory były tematem tabu. Bo w przekonaniu wielu istnieje mocno Bogaty Polak, biedny Polak - myśleniezakorzenione postrzeganie Polski jako spuścizny postpeerelowskiej, w której tylko niektórym udaje się do czegoś dojść. Bierze pod uwagę uwarunkowania historyczne, społeczne i religijne, które w zasadniczy sposób przyczyniły się do postrzegania przez Polaków pieniędzy jako „zła koniecznego”, „źródła kłopotów”, aniżeli neutralnego narzędzia, które można kontrolować.

    Udowadnia, że w kraju niekoniecznie mlekiem i miodem płynącym, też można osiągnąć szczyt satysfakcji finansowej. Obala mity i stereotypy, które do tej pory przeszkadzały wielu Polakom pozbyć się kompleksów i stać się bogatymi. Wielu Polaków do dziś spędzało czas na pogoni za pensją, podwyżkami i pewną pracą na etacie. Niewielu. jak do tej pory, ma świadomość, że nie ilość, ale sposób zarządzania pieniędzmi decyduje o prawdziwym bogactwie.

    Bogaty Polak nie jest kimś „w czepku urodzonym”, szastającym pieniędzmi i niemartwiącym się o jutro. Bycie bogatym Polakiem to przede wszystkim stan świadomości i akceptacji:

    • własnych, realnych potrzeb i prawdziwych celów,
      możliwych konsekwencji własnych decyzji,
      odpowiedzialności za swoje poczynania.

    W dzisiejszym świecie w pewnym sensie nie jest problemem szybko zgarnąć dużą kasę. Sposobności każdy z nas ma więcej niż w jakiejkolwiek epoce w dziejach naszej cywilizacji. Sztuką jest umieć zarabiać je systematycznie, pomnażać i umieć utrzymać i chronić majątek oraz dzielić się nim. Ten poradnik nie ma na celu zrobić z Ciebie milionera ani wskazać Ci drogi do szybkiej, „łatwej kasy”. Pozwoli Ci jednak wykonać pierwszy krok do dostatniego życia, bez którego żaden następny nie przyniesie Ci pożądanych efektów. (cytat z książki)

    Jak to jest możliwe?

    Decydując się na przeczytanie książki „Bogaty Polak, biedny Polak. Jak o pieniądzach myślą BOGACI i dlaczego BIEDNI robią błąd, myśląc INACZEJ”, uświadomisz sobie swój rzeczywisty sposób myślenia… i konieczność dokonania w nim zmian. Każdy pomysł, jaki znajdziesz w tym poradniku, został sprawdzony. Autor dzieli się swoim doświadczeniem życiowym i wiedzą na temat pieniędzy widzianych z bardzo różnych perspektyw. Wiedza, którą zyskasz dzięki tej książce, pomoże Ci zarabiać pieniądze, ale przede wszystkim mądrze nimi zarządzać.

    • Odpowie na pytanie, jak swoją drogę do zamożności zaczynali ludzie, którzy teraz są bogaci, i jak tego dokonali, żyjąc w Polsce? 
    • Obali wszystkie stereotypy, z jakimi do tej pory borykali się Polacy – zarówno ci biedni, jak i bogaci.
    • Zdradzi Ci skuteczny sposób na osiągnięcie sukcesu finansowego, który pozwoli Ci przestać martwić się o przyszłość Twoją i najbliższych.
    • Wskaże Ci, jak przekształcić swoje pasje i zainteresowania w produkt, który przyniesie Ci zysk.

    Który świat wybierzesz?

    Dzięki tej książce zetkniesz się z dwoma zupełnie odmiennymi światami. Poznasz kraj, w którym jesteś frajerem, bo jeździsz starym oplem, mieszkasz z teściami w blokowisku, po zakupy chodzisz do Biedronki :). Bank z otwartymi ramionami oferuje Ci kredyt tylko na 11%, choć przy spłacie rat okaże się, że płacisz odsetki 18,5%.

    Bogaty ojciec biedny ojciecKiedy zechcesz oszczędzać, wówczas na ulotce przeczytasz, że Twoja lokata będzie oprocentowana na 7%, ale realny zysk wyniesie nieco ponad 4%. W tym kraju, kiedy tylko zarejestrujesz firmę, natychmiast jesteś traktowany przez państwowe urzędy jak potencjalny przestępca. Wreszcie gdy uśmiechniesz się do sąsiada, z reguły budzisz jego podejrzenia, obawy i niechęć.

    Poznasz też inny kraj, w którym Ty decydujesz, kim chcesz być. Nie musisz dzielić kawalerki z rodzicami. Wiesz dokładnie, czego chcesz, więc sam zdołasz ocenić, czy propozycja banków jest dla Ciebie korzystna. Samodzielnie decydujesz, czy promocja w sklepie oznacza dla Ciebie zbędny wydatek, czy oszczędność. W tym drugim kraju urzędnicy są uprzejmymi ludźmi, którzy chętnie Ci pomogą.

    Zdziwisz się , ale te dwa kraje to Polska. A dzięki książce Andrzeja Mańki z łatwością dokonasz wyboru, w jakiej Polsce chcesz żyć.

    Bogaty Polak, również pragnąc stabilności i bezpieczeństwa, ma odwagę poszukiwać i podawać w wątpliwość swoje przekonania. Pielęgnuje ciekawość świata, rzeczy i idei. Nie tylko nie obawia się zmian, ale jeśli służy to interesom jego najbliższych i jemu samemu, umie, z odwagą i z nadzieją, sam je wcielać w życie. Ponad bezpieczeństwo przedkłada wolność wyboru oraz odpowiedzialność za swoje decyzje. (cytat z książki)

    To, co zrobisz dzisiaj, będzie miało wpływ na Twoją przyszłość. Zdziwisz się, jak zasady opisane w „Bogaty Polak, biedny Polak. Jak o pieniądzach myślą BOGACI i dlaczego BIEDNI robią błąd, myśląc INACZEJ” pozytywnie wpłyną na Twoją sytuację finansową.


    UWAGA: Nikt Ci nie zagwarantuje, że po przeczytaniu tego poradnika z dnia na dzień staniesz się milionerem. Masz natomiast gwarancję, że jeśli dziś nie zrobisz nic – Twoja przyszłość na pewno nie będzie się różnić od dnia dzisiejszego ani o jotę.

    Pytanie tylko, czy masz odwagę skończyć z narzekaniem i wreszcie coś z tym zrobić?

     

    SPIS TREŚCI :

     

    Wstęp, czyli o bezpieczeństwie biednych i wolności bogatych
    Podziękowania
    Rozdział 1. Na Twój pierwszy milion nigdy nie jest za wcześnie
    Rozdział 2. Złoto dla zuchwałych, a bogactwo dla odważnych
    Rozdział 3. Polaków finansowy portret subiektywny
    Rozdział 4. O naturze pieniądza
    Rozdział 5. Sposób na finansowy stres i życiowy chaos
    Rozdział 6. Jasne i ciemne strony bogactwa z perspektywy religii
    Rozdział 7. Jaki kolor ma ten sześcian, czyli o modelach życia finansowego
    Pierwszy Upiór: Nadmiar informacji (Chaos)
    Drugi Upiór: Nasz ZEITGEIST, czyli konsumpcja za
    wszelką cenę
    Trzeci Upiór: Wątpliwe cele
    Rozdział 8. Język pieniędzy, czyli podsumowanie

  •