Moda otacza nas ze wszystkich stron i mało kto pozostaje na nią obojętny. Ale jak wiele osób wie, skąd wzięła się „mała czarna" czy spódnica kloszowa? Kto z nas potrafi wyjaśnić związek popularnego fasonu płaszcza z wojennymi okopami lub dlaczego słynna torebka Chanel nosi nazwę „2.55"? W książce Jak czytać modę omówiono najważniejsze historyczne style ubierania się oraz ich wpływ na odzież współczesną. Od neoklasycyzmu po subkulturę gotów, od sukien empire po stroje hiphopowe, przedstawione tu zostały charakterystyczne cechy poszczególnych trendów w modzie. Rozdziały na temat technik i materiałów dostarczą wam niezbędnej wiedzy, pozwalającej zrozumieć, jak za ich pomocą tworzy się damskie i męskie ubiory formalne, codzienne i weekendowe. Dowiecie się również sporo o dodatkach, biżuterii, fryzurach i makijażu, a na koniec poznacie sylwetki najwybitniejszych projektantów mody.Ta książka to praktyczny, wzbogacony zachwycającymi ilustracjami przewodnik dla każdego, kto kocha modę i pragnie nauczyć się analizować oraz interpretować zachodzące w niej zmiany.
Książka wprowadza czytelnika w zagadnienia związane z pojawiającymi się w ciągu ostatnich 200 lat stylami ubierania się oraz ich związkami z odzieżą współczesną. Wystarczająco mała, by nosić ją w kieszeni, i na tyle wyczerpująca, by dostarczyć konkretnych odpowiedzi, zawiera:
omówienie najważniejszych trendów w modzie, łącznie z dodatkami, fryzurami i makijażem;
praktyczne wiadomości pozwalające bez trudu rozszyfrować powracające style, materiały i techniki;
wspaniałe fotografie najsłynniejszych kreacji takich projektantów i domów mody, jak Rosę Bertin, Dior, Chanel, Yves Saint Laurent, Prada i Yersace.
Spis treści:
Wprowadzenie Systematyka stylów Techniki Materiały Formalny ubiór męski Formalny ubiór damski Codzienny ubiór męski Codzienny ubiór damski Swobodny ubiór męski Swobodny ubiór damski Dodatki męskie Dodatki damskie Biżuteria Fryzura i makijaż Projektanci i marki Aneks Słowniczek Bibliografia Indeks Podziękowania
|