Jagoda Goji (Lycium chinense) pochodzi z Azji. Jest to roślina lecznicza, ozdobna i konsumpcyjna od wieków stosowana w medycynie tybetańskiej, japońskiej, chińskiej i koreańskiej. Pierwsze informacje na temat jagód goji odnaleźć można w starych księgach chińskich mędrców pochodzących z pierwszego wieku naszej ery.
Jagody te znajdują się na pierwszym miejscu długiej listy żywności pochodzenia roślinnego mających zbawienny wpływ na nasz organizm. Jagody Goji są przede wszystkim silnym przeciwutleniaczem, który potrafi zapobiegać niszczeniu komórek przez wolne rodniki.
Krzew w uprawie nie jest wymagający. Dorasta do około 3 m wysokości, wytwarza długie zwisające, pokryte kolcami gałązki, które łatwo się rozgałęziają. Kwitnie stopniowo od czerwca do sierpnia drobnymi, fioletowymi kwiatkami, kwiaty są zapylane przez owady. Owocami są czerwone jagody o długości 2,5cm. Owoce dojrzewają w okresie od sierpnia do października. Po całkowitym dojrzeniu są jadalne, smaczne i słodkie.
Owoce zawierają 2500 mg witaminy C w 100 g, co sprawia, że są na trzecim miejscu wśród roślin bogatych w tę witaminę, są bogate w witaminy z grupy B i witaminę E, a także mikroelementy cynk, żelazo, miedź, wapń, german, selen, fosfor. Zawierają 21 niezbędnych dla zdrowia minerałów i 19 aminokwasów. Owoce można spożywać świeże lub suszone, dodawać do różnych potraw i napojów, np. herbaty.
Roślina jest całkowicie mrozoodporna, mało wymagająca i tolerancyjna, może rosnąć na każdej, nawet ubogiej glebie. Preferuje stanowiska słoneczne.
Jeśli nie uprawiamy rośliny z powodu owoców, można jej użyć do pokrycia nieciekawych i nieurodzajnych miejsc oraz ostrych skarp.