Jad pszczeli w kremie 500j
JAD PSZCZELI
Jad pszczeli (apitoksyna) wytwarzają ją pszczoły robotnice i matki pszczele. Służy on pszczołom do obrony własnej i gniazda. Obecnie jad pszczeli pozyskuje się na drodze działania na pszczoły prądem elektrycznym.
Skład chemiczny
Suchy jad pszczeli to przede wszystkim białko. Do głównych jego składników należą peptydy, enzymy i aminy biogenne. Wśród aktywnych biologicznie peptydów najważniejsze miejsce zajmuje melityna, apamina i peptyd MCDP. Z enzymów najważniejsze znaczenie wykazują: hialuronidaza i fosfolipaza A2. Ważnym składnikiem jadu pszczelego są aminy biogenne, głównie histamina. W jadzie pszczelim występują także biopierwiastki, kwasy nieorganiczne, cukry, lipidy, sterole, wolne aminokwasy i kwasy nukleidowe.
Działanie lecznicze jadu pszczelego jest bardzo szerokie. Wiele jest również sposobów leczenia (apitoksynoterapia). W terapii jadem pszczelim stosuje się zarówno tradycyjną metodę użądleń przez pszczoły jak i metody współczesne do których zalicza się wstrzyknięcia, jonoforezę, chemoakupunkturę oraz miejscowo maści i mazidła.
OGÓLNE PRZECIWSKAZANIA DO LECZENIA JADEM PSZCZELIM:
Jad pszczeli nie może być stosowany u osób na niego uczulonych. Nie podaje się jadu pszczelego przy chorobach psychicznych, gruźlicy, chorobach nerek z krwiomoczem, chorobach wątroby i trzustki oraz chorobach krwi. Jadem pszczelim nie mogą leczyć się kobiety w ciąży i małe dzieci.
JAD PSZCZELI W KREMIE (MAŚCI)- tylko do użytku zewnętrznego
Maści z jadem pszczelim stosowane są najczęściej w warunkach domowych. Leczenie rozpoczyna się próbą na uczulenie: niewielką ilością kremu smarujemy skórę na przedramieniu i pozostawiamy na 24 godziny. W przypadku wystąpienia takich objawów jak: zaczerwienienie, swędzenie, obrzęk- należy przemyć skórę wodą z mydłem i zażyć wapno.
Sposób użycia: krem wciera się w bolące, chore miejsca rano i wieczorem. W miarę upływu terapii trwającej najczęściej od 2 do 8 tygodni- dawkę stopniowo zwiększa się.
Jad pszczeli w postaci maści jest cennym środkiem w:
- chorobach reumatycznych układu ruchu
Reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów.
- chorobach neurologicznych:
Głównie nerwobóle m.in. nerwoból nerwu kulszowego (rwa kulszowa), neuralgie splotu lędźwiowo-krzyzowego (lumbago), nerwoból nerwu trójdzielnego, polineuropatie (zapalenie wielonerwowe), a także zespoły bólowe pourazowe, w tym dyskopatie, przecięcie korzeni nerwowych i zwichnięcia ścięgien.
- chorobach naczyń krwionośnych kończyn dolnych,
- w przypadku trudno gojących się ran i odmrożeń.
Podczas stosowania maści nie należy dotykać palcami oczu, ust, nosa, błoń śluzowych. Chronić przed dziećmi.
Opakowanie 30g
Dołącz do grona zadowolonych klientów !!!
Zamawiając produkty z innych aukcji za przesyłkę zapłacisz tylko RAZ.
Wszystko zapakujemy w jedną paczkę!