|
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Miejsce i rok wydania: Gdańsk 1992
Stan książki: używana, w stanie dobrym.
Opis: Wspomnienia o Gombrowiczu pokazujące, jakim był człowiekiem. Autorka uchyla słynną gombrowiczowską maskę, przedziera się przez pozy i miny, którymi się zasłaniał, odkrywa cnoty, do których nigdy się nie przyznawał: niezależność, bezkompromisowość, odwagę cywilną, wrażliwość pomimo pozorów chłodu i wyniosłości. Wspaniały opis jednostki, ale i epoki.
Książka „Jaśnie panicz” Joanny Siedleckiej o Gombrowiczu napisana z kobiecą drobiazgowością, a zarazem mądra, wrażliwa. Autorka ma świetny słuch i, jeżeli mu zawierzyć – lud w jej relacjach mówi pysznym, barwnym językiem, natomiast język inteligencji jest bezosobowy, standardowy, „wyrównany”. Stosunek ludu do twórczości artystycznej – ironiczny, nawet pogardliwy. Styl życia Gombrowicza określa jako próżniactwo, jako obijankę.
Polecam, Łukasz Suszek
|
|
Szanowni Państwo!
Kupując więcej niż jedną książkę otrzymują Państwo rabat (zawsze).
Rabat zależy oczywiście od ceny i ilości zakupionych książek.
Wysyłka w dni robocze do godziny 15. Książki zakupione po 15 są wysyłane następnego dnia. Książki zakupione w weekend są wysyłane w poniedziałek (chyba że wypada jakieś święto przedłużające weekend albo mamy urlop).
Ceny na allegro i w księgarni mogą się różnić, dlatego osoby z szeroko pojętego GOP-u albo często będące w Katowicach zapraszam do odbioru osobistego w Sofa Księgarnia - Antykwariat przy ul. Kościuszki 16a.
Pozdrawiam,
Łukasz Suszek
|