Na tej aukcji sprzedajemy
Język Polski do gimnazjum i liceum - kompletny zestaw do nauki - audiobook
Małgorzata Choromańska
Janusz German
polski
Długość nagrania : 10:02:12
Zestaw do nauki języka polskiego do gimnzajum i liceum wydawnictwa MAREKAS, to najlepsze kompendium wiedzy w formie cyfrowej. Przydatne do przygotowań do sprawdzianów oraz powtórki przed maturą.
Ośmioczęściowy pakiet zawiera:
1. Starożytność i Średniowiecze
W części dotyczącej Starożytności usłyszysz m.in. o chrześcijaństwie, gdzie szeroko omówione jest dziedzictwo Biblii. O kulturze antycznej, w której usłyszysz o filozofii i jej myślicielach, o sztuce greckiej i rzymskiej, mitach, jak również poznasz panteon największych bogów greckich, cechy epiki, liryki i tragedii greckiej oraz interpretację najważniejszych tekstów literackich.
W części dotyczącej Średniowiecza usłyszysz m.in.:
- o filozofii średniowiecznej i jej wybitnych myślicielach, sztuce, zabytkach piśmiennictwa, historiografii oraz literaturze średniowiecznej i jej cechach.
2. Renesans i Barok
W części dotyczącej Renesansu (Odrodzenia) usłyszysz m.in. o najistotniejszych różnicach pomiędzy Średniowieczem a Renesansem, o prądach umysłowych Renesansu i najważniejszych pisarzach tego okresu wraz z interpretacją ich twórczości. Zgłębisz tajniki wiedzy związanej z pojawieniem się Renesansu w Polsce oraz wybitnych twórców z opisem ich literackiego dorobku. O literaturze powszechnej i słynnych Geniuszach Renesansu, o których powinno się pamiętać.
W części dotyczącej Baroku usłyszysz m.in. o światopoglądzie i filozofii tego okresu wraz z jej myślicielami, polską literaturę i jej twórców, różnorodne nurty wraz z ich przedstawicielami i dorobkiem literackim oraz wiedzę z zakresu sztuki barokowej.
3. Oświecenie i dwie przykładowe prezentacje maturalne
W części dotyczącej Oświecenia, usłyszysz m.in. o światopoglądzie, prądach umysłowych i nurtach artystyczno - literackich tej epoki, jak również o twórcach Oświecenia francuskiego. Dowiesz się jak przebiegało Oświecenie w Polsce oraz poznasz jego wybitnych przedstawicieli wraz z interpretacją najważniejszych utworów literackich. W części dotyczącej przedstawienia prezentacji maturalnych, usłyszysz dwie wzorcowe prezentacje, które na pewno okażą się dla Ciebie pomocą w przygotowywaniu Twojej własnej prezentacji. Pierwsza z nich dotyczy Boga i Szatana w literaturze, druga zaś problemu maski i formy w literaturze. Obie prezentacje zawierają szczegółowy ramowy plan wypowiedzi, bibliografię i prezentację właściwą.
4. Romantyzm
Słuchając o Romantyzmie, dowiesz się m.in., jakie były przesłanki i zwiastuny pojawienia się Romantyzmu. Poznasz światopogląd i filozofię tego okresu wraz z jej reprezentantami oraz twórczość najbardziej znanych preromantyków, cechy dramatu romantycznego i dorobek artystyczny najwybitniejszych polskich romantyków.
5. Pozytywizm
Słuchając o Pozytywizmie, poznasz m.in. główne idee i hasła pozytywizmu, poglądy najważniejszych myślicieli i twórców tej epoki wraz z interpretacją utworów.
6. Młoda Polska
Słuchając o Młodej Polsce, dowiesz się m.in. o wielu synonimach nazwy epoki Młoda Polska, o jej ośrodkach artystycznych, najważniejszych nurtach, sztuce i filozofii, która niezwykle mocno oddziaływała na światopogląd twórców i tematykę ich dzieł. Poznasz poezję polską tego okresu i twórczość najwybitniejszych poetów wraz z interpretacją ich dzieł. Na zakończenie i podsumowanie epoki, przedstawiamy ciekawe pojęcia i cytaty, które naprawdę warto znać oraz kilka pozycji bibliograficznych dla tych, którzy chcą poszerzyć zdobytą już wiedzę.
7. Dwudziestolecie Międzywojenne
Słuchając o Dwudziestoleciu Międzywojennym, poznasz m.in. najważniejsze ugrupowania poetyckie działające w tym okresie, nowe nurty artystyczne, powieści psychologiczne i prozę awangardową oraz twórców epoki wraz z interpretacją ich dzieł.
8. Współczesność
Słuchająco Współczesności, poznasz m.in. periodyzację współczesności, poezję Kolumbów Rocznik XX wraz z reprezentantem tego pokolenia, twórców epoki wraz ich dorobkiem literackim, literaturę socrealistyczną i jej cechy, najważniejsze nurty w literaturze polskiej po 1956 roku oraz ich przedstawicieli, a także literaturę w okresie od 1968 do 1978 roku. Dowiesz się, jaki wpływ na literaturę współczesną wywarła filozofia egzystencjalna.