Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Józef Ludwikiewicz - DOBRA I SPRAWDZONA INWESTYCJA

16-01-2012, 19:35
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Aktualna cena: 1 450 zł     
Użytkownik dotti25
numer aukcji: 2037162183
Miejscowość ŁÓDŹ
Wyświetleń: 28   
Koniec: 18-01-2012 12:54:39

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Józef LudwikiewiczNa dorobek artystyczny Józefa Ludwikiewicza (zm. 1998 w Łodzi) składa się 50 wystaw indywidualnych w Europie, USA i Azji, udział w 90 wystawach zbiorowych oraz ok. 60 nagród i wyróżnień.
Określony przez krytyków sztuki artystą wszechstronnym, odkrywał swoje malarskie uzdolnienia wielokrotnie: jako młodzieniec, który wybrał po maturze studia w Poznańskiej Szkole Rzemiosł Artystycznych, jako żołnierz, który w czasach wojny nie zaprzestał tworzenia (tematyka tego okresu powtarzała się w jego twórczości na całym etapie jej powstawania). W okresie powojennym tworzył ze zdwojoną pasją. Uprawiał malarstwo, rysunek, grafikę i rzeźbę.
Znamieniem twórczości Ludwikiewicza jest nie tylko nieustanne poszukiwanie środków wyrazu, ale i samych tematów. Obok często malowanych pejzaży, można odnaleźć w jego dorobku obrazy o tematyce morskiej, batalistycznej, portrety, studia ciała ludzkiego i szereg szkiców „zwykłych ludzi".

 

obraz w bardzo dobrym stanie

 

wym. 46 x 35 cm sygn