Język polski w pigułce. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego dla studentów wydziałów medycznych (A1-A2)
Autor: Karolina Sołtowska, Tadeusz Jurek, Katarzyna Labuda-Di Marino, Barbara Tuczyńska-Nowak Wydawca: Wydawnictwo AM Poznań ISBN:[zasłonięte]978-8397-088-3 Rok wydania: 2010 Ilość stron: 260 Oprawa: miękka Format: 17 x 24 Wydanie: 2
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Poziom: A1-A2 EAN: 978[zasłonięte][zasłonięte]59708 Język publikacji: polski
"Język polski w pigułce" został napisany z myślą o studentach Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dla których językiem wykładowym jest język angielski. Podręcznik przeznaczony jest do nauki języka ogólnego na poziomie podstawowym (A1 / A2) pod kierunkiem lektora i przewidziany jest na ok. 150 godzin. Wybór oraz kolejność zagadnień leksykalnych i gramatycznych wynikają z naszych doświadczeń w pracy ze studentami i dopasowane są do ich specyficznych potrzeb językowych.
Po przybyciu do Polski potrzebne im są gotowe struktury językowe niezbędne w codziennym funkcjonowaniu (sklep, restauracja, zamawianie taksówki czy jedzenia) bez szczegółowej znajomości zasad gramatyki.
Gramatyka została więc ograniczona do niezbędnego minimum, a nacisk został położony na naukę słownictwa (ok. 1300 słów) i rozwijanie sprawności komunikacyjnych. Podręcznik jest jednocześnie zeszytem ćwiczeń, a umieszczone na końcu kolorowe strony z tabelami i diagramami podsumowują najważniejsze informacje.
Ostatnią część stanowi dwujęzyczny słowniczek (polsko-angielski i angielsko-polski) uwzględniający tylko znaczenia słów użytych w poszczególnych rozdziałach.
Natomiast rozdział 13, zawierający zagadnienia dodatkowe (szerzej omówiony aspekt, tryb rozkazujący, liczba mnoga rzeczowników męskoosobowych, stopniowanie przymiotników, spójniki czy wybrane frazeologizmy), może być wykorzystany w pracy ze studentami szczególnie zainteresowanymi nauką języka polskiego. Mamy nadzieję, że Język polski w pigułce zawiera wszystko, czego nasi studenci potrzebują, by sprawnie funkcjonować w Polsce. Liczymy, że dzięki niemu język polski nie będzie aż tak ?gorzką pigułką?, jak powszechnie sądzą cudzoziemcy.
|