|
Kontakt
Polskie Księgarnie Specjalistyczne S.C.
Medicon - internetowa księgarnia medyczno-psychologiczna
[zasłonięte]@medicon.pl
tel./faks:058 [zasłonięte] 14
Gadu-Gadu: [zasłonięte]49838
Konto bankowe: ING BANK ŚLĄSKI o/Gdańsk 86 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]7640022 [zasłonięte] 671165 |
|
|
Język migowy w terapii
Łódź 2012 , wydanie 2 242 str., okładka miękka ISBN:[zasłonięte]978-83684-40-3 |
Książka Bogdana Szczepanowskiego i Doroty Koncewicz p.t. Język migowy w terapii to pozycja wyjątkowa. Wypełnia ona lukę na polskim rynku wydawniczym. O ogromnym zapotrzebowaniu na tego typu tematykę świadczy fakt, że jest to już drugie wydanie, poprawione, uzupełnione i wzbogacone o płytę DVD. Filmy instruktażowe przedstawione na płycie DVD ilustrują poszczególne lekcje opisane w podręczniku i zdecydowanie zwiększają jego atrakcyjność oraz pomagają w zrozumieniu i przyswojeniu tekstu.
Książka Język migowy w terapii jest profesjonalnie opracowanym podręcznikiem służącym do nauki języka migowego, przeznaczonym dla osób zajmujących się doraźną opieką medyczną, nauczycieli oraz studentów. Część dydaktyczną poprzedzają rozdziały teoretyczne, które w przystępny sposób wprowadzają czytelnika w zagadnienia dotyczące uszkodzeń słuchu oraz specyfiki komunikacji w języku migowym. Najobszerniejszą część stanowią rozdziały Daktylografia i Ideografia, prezentujące blisko 800 pojęć języka migowego. Hasła te zostały zgrupowane w 60 powiązanych tematycznie lekcjach. Każde pojęcie – znak języka migowego – oprócz dokładnego opisu ma także wizualną reprezentację – zdjęcie oraz zamieszczony na płycie DVD fragment filmowy. Pod każdym hasłem znajdują się zdania ćwiczeniowe, ułatwiające naukę znaków w zdaniowym przekazie migowym.
Uwaga! Zakres słownictwa zawarty w podręczniku nie jest wystarczający do prowadzenia z osobą niesłyszącą swobodnej konwersacji w języku migowym, jest natomiast pomocny w nawiązaniu kontaktu i porozumiewaniu się w sytuacji udzielania pierwszej pomocy medycznej.
SPIS TREŚCI
Wstęp CZĘŚĆ I Podstawowe wiadomości ROZDZIAŁ I Terminologia, klasyfikacja i skala problemu uszkodzeń słuchu ROZDZIAŁ II Przyczyny i rodzaje uszkodzeń słuchu ROZDZIAŁ III Osoby niesłyszące i ich funkcjonowanie społeczne ROZDZIAŁ IV Język migowy i system językowo-migowy ROZDZIAŁ V Wskazówki praktyczne do posługiwania się językiem migowym CZĘŚĆ II Daktylografia ROZDZIAŁ I O alfabecie palcowym i jego uczeniu się ROZDZIAŁ II Znaki statyczne ROZDZIAŁ III Znaki dynamiczne ROZDZIAŁ IV Znaki polskich liter i digrafów ROZDZIAŁ V Znaki pojęć liczbowych CZĘŚĆ III Ideografia ROZDZIAŁ I Jak uczyć się znaków ideograficznych ROZDZIAŁ II Jednostki lekcyjne z ideografii — część I ROZDZIAŁ III Jednostki lekcyjne z ideografii — część II Słowniczek pojęć z zakresu uszkodzeń słuchu i języka migowego Alfabetyczny spis wyrazów Literatura
|
Odbiór osobisty możliwy w naszym punkcie:
Gdańsk, ul. Grota Roweckiego 4A (boczna od Kartuskiej 68)
|
|
O księgarni
Istniejemy od 1990 roku. Początkowo asortyment stanowiły książki z zakresu medycyny oraz psychologii... więcej>>
Serdecznie zapraszamy
i życzymy satysfakcji
z zakupionych u nas książek!
|
|
|