Sigmas został stworzony dzięki połączeniu wielokrotnie nagradzanych technologii z GII Mini Sub/Vision oraz Titan, w celu stworzenia wysokiej jakości systemu kondycjonowania zasilania. Został zaprojektowany tak, aby oferować największą skuteczność możliwą do uzyskania w pojedynczej obudowie. Co więcej Sigmas może zostać użyty dla całego systemu audio lub kina domowego.
Skuteczność, której można oczekiwać od Sigmas jest bezkonkurencyjna w swoim przedziale cenowym. Skuteczność jest bardzo duża z uwagi na fakt, iż zastosowano wielokrotnie nagradzaną technologię „Direct Coupled Design” - krytyczny element projektu kondycjonera Titan oraz połączenie technologii izolacji zasilania komponent-komponent, cechy kluczowej kondycjonera GII Mini Sub/Vision oraz technologii „Adaptive Gating”, którą cechuje się Nova. Sigmas daje wgląd w to czego można oczekiwać od najlepszych kondycjonerów IsoTek. Analizując cechy produktów IsoTek, Sigmas znajduje się pomiędzy kondycjonerem GII Mini Sub/Vision, a prawdziwie hi-endowym systemem zasilania składającym się z połączenia Nova i Titan.
Cechy:
Na tylnej ścianie obudowy znajduje się sześć wysokiej jakości gniazd zasilających. Każde z nich jest indywidualnie filtrowane co maksymalnie zwiększa izolację komponentów od strony zasilania. Osiągnięto to przez zastosowanie szeregu wysokiej jakości filtrów dla każdego z wyjść oraz wyrafinowanej technologii „adaptive gating”, która automatycznie wykrywa wymagany stopień filtracji dla urządzeń podłączonych do gniazd średnioprądowych.
Gniazda 1 i 2 (wysokoprądowe) cechują się zastosowaniem technologii „direct coupled design”, takiej samej jak użyta w kondycjonerze sieciowym Titan. Pozwala ona na prawie nieograniczone możliwości impulsowe, które są niezbędne dla urządzeń o dużym poborze prądu, na przykład dla wzmacniaczy mocy, wzmacniaczy zintegrowanych, niektórych przedwzmacniaczy lampowych, projektorów oraz ekranów plazmowych. Pozostałe cztery gniazda są odpowiednie dla wszystkich pozostałych urządzeń.
Dodatkowo na spodzie urządzenia zastosowaliśmy dwa bezpieczniki termomagnetyczne, które są dostępne w bardzo łatwy sposób poniżej panelu przedniego, tuż pod diodami LED. W Sigmas użyto brytyjskiego sposobu zintegrowania bezpieczników. Dlatego 16 amperowy (prawy) bezpiecznik musi być załączony pierwszy, a następnie załączny jest bezpiecznik 6 amperowy (lewy).
Bezpieczniki te są ulokowane na spodzie urządzenia i są bardzo łatwo dostępne, eliminuje to potrzebę otwierania obudowy urządzenia. IsoTek dodatkowo zwiększa zintegrowanie bezpieczników poprzez użycie specjalistycznych elementów VDR w połączeniu z elementami antyprzepięciowymi. Ten zaawansowany system antyprzepięciowy oferuje bezpieczeństwo i jednocześnie nie wpływa na brzmienie systemu audio.
Wszystkie komponenty użyte w Sigmas są najwyższej jakości lub zostały specjalnie zaprojektowane przez IsoTek i wykonane zgodnie z normami dla urządzeń lotniczych (MOD /Aerospace). Elementy zostały przewymiarowane, co gwarantuje znacznie większy poziom niezawodności. Następnie te wysokiej jakości elementy są ręcznie montowane (w Anglii) na płytach PCB za pomocą srebrnej cyny. Urządzenie jest dodatkowo całkowicie uziemione w topologii gwiazdy.
Umiejscowienie:
W idealnym przypadku urządzenie powinno być umiejscowione na własnej dedykowanej półce stolika ze sprzętem audio. Jeżeli to nie jest możliwe urządzenie może zostać umiejscowione na innym urządzeniu lub pod innym urządzeniem pamiętając jednak o limicie wagi 20kg. Jeżeli są Państwo zmuszeni do umiejscowienia urządzenia na podłodze lub w innym miejscu prosimy dokładnie przeczytać instrukcje bezpieczeństwa.
Podłączanie urządzenia:
Gdy umiejscowią Państwo Sigmas, należy podłączyć urządzenie do gniazdka sieciowego za pomocą dostarczonego kabla zasilającego. Urządzenie powinno zostać uruchomione w następującej kolejności. Patrząc na płytę czołową Sigmas po prawiej stronie znajduje się pierwszy bezpiecznik termo-magnetyczny. Po uruchomieniu tego bezpiecznika powinna zaświecić się prawa dioda LED. Następnie należy uruchomić lewy bezpiecznik termo-magnetyczny, czego efektem będzie zapalenie się lewej diody LED. Urządzenie jest w pełni zasilane i gotowe do pracy.
Należy wyłączyć urządzenia, które będą podłączane do Sigmas, wypiąć ich kable sieciowe z gniazdek sieciowych i włączyć do gniazdek znajdujących się z tyłu obudowy. Gniazda 1 i 2 (oznaczone jako wysokoprądowe) są przeznaczone do zasilania urządzeń o dużym poborze prądu, takich jak wzmacniacze mocy, wzmacniacze zintegrowane, projektory i ekrany plazmowe. Pozostałe cztery gniazda przeznaczone są do podłączania wszystkich innych urządzeń.
Sigmas musi być podłączony do gniazdka z uziemieniem.
Integracja z systemem:
Sigmas może być elementem całego systemu audio lub kina domowego. W systemach stereo urządzenia źródłowe należy podłączyć do gniazd o średniej wydajności prądowej. Wzmacniacze mocy, głośniki aktywne lub subwoofery powinny zostać podłączone do gniazd wysokoprądowych. Dla urządzeń kina domowego należy zastosować takie same zasady. Należy sprawdzić pobór mocy projektorów, jeżeli przekracza on 400W. Rekomendujemy podłączenie tego urządzenia do jednego z gniazd wysokoprądowych. Gorąco zalecamy użycie w całym systemie wysokiej jakości kabli zasilających. Rekomendujemy kabel z dobrymi przewodnikami np. z miedzi beztlenowej, kabel ten powinien mieć także wysokiej jakości ekranowanie RFI.
Specyfikacja:
- Dostępne kolory: srebrny lub czarny mat.
- Liczba gniazd: 6 standardowych
- Typ gniazd: Europejskie Shuko
- Standard gniazda zasilającego: 16A HC IEC
- Napięcie zasilania: 100 - 240V VAC
- Gniazda wysokoprądowe: 16Amps
- Moc przy 230V: 3,680W
- Gniazda średnioprądowe (bezpiecznik elektroniczny): 6A
- Moc przy 230V: 1,380W
- Wymiary: 444mm x 85mm x 310mm (Szer x Wys x Gł)
- Waga (brutto): 9.5 Kg
Urządzenie objęte gwarancją polskiego dystrybutora.