HAFTOWANE MONOGRAMY ALFABET HAFTOWANY KWIATAMI
Alfabet wyhaftowany tysiącami kwiatów wprowadza do domu powiew natury.
Każda litera składa się z maleńkich stokrotek, nasturcji, szafirków i innych dobranych kolorystycznie kwiatków.
W książce znajdują się rysunki do skopiowania każdej litery oraz rady dotyczące kolorów nici i objaśnienia ściegów niezbędnych do wykonania motywu.
Wasze własnoręczne prace mogą przyozdobić nakrycia stołu, abażury, albumy ślubne, pokrowce na poduszki i wiele innych przedmiotów.
Do wykonania tych robótek potrzebna jest bawełniana mulina DMC lub mulina Ariadny. Obydwa numery zalecanych kolorów muliny podane są w opisie wykonania każdego wzoru. Mulina składa się z 6 nitek - jeśli nie podano inaczej, używaj jednej. Ostatni projekt jest wyhaftowany kolorowa perłówką- perlistą mulina jedwabna składająca się z dwóch nitek.
Potrzebna jest igła z ostrym końcem i długim uszkiem, bardzo cienka, nr 10. Do perłówki weź cienką igłę do szycia z krótkim uszkiem, nr 10.
Tamborek jest niezbędny. Najlepiej zastosować, oczywiście zgodnie z przyzwyczajeniem, mały tamborek, o średnicy 10,5 cm. Pomoże ci uzyskać równe ściegi i uniknąć nadmiernego ściągania i naprężania muliny.
Używaj nożyczek ostro zakończonych.
Robótki są haftowane na lnianym płótnie o cienkich włóknach. Możesz także wykonywać nasze motywy na bawełnianej pice, jedwabiu, organdynie i innych pięknych tkaninach.
Do przenoszenia motywów potrzebny jest podświetlany stół lub stół ze szklanym blatem. Ustaw pod nim lampę i skieruj wiązkę światła do góry. Połóż na blacie przygotowany wcześniej rysunek na kalce i przykryj go tkanina. Przymocuj je taśmą klejącą i przenieś motyw zmywalnym ołówkiem.
Nigdy nie rób supełków, tylko wsuwaj mulinę pod już wykonane ściegi. Od czasu do czasu oglądaj robótkę pod światło, aby sprawdzić jej grubość i jednolitość koloru muliny. Nie wahaj się zrobić czegoś od nowa, gdy nie wyszło. Jeśli teraz jakiś motyw ci się nie podoba, nie licz na to, że spodoba się potem. Wszystkie motywy mogą być haftowane jednym kolorem albo kolorami w tej samej tonacji. Nie zapomnij datować i podpisywać swoich prac. Skończoną robótkę upierz w letniej wodzie z płynem do prania, spłucz dobrze i wysusz, ale nie na słońcu. Uprasuj po lewej stronie przez materiał, aby uniknąć zgniecenia ściegów. Nie używaj pary, aby kolory nie wyblakły.