Zamykanie naczyń krwionośnych
Energia świetlna IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu. Wskazania do zabiegu:
Przeciwwskazania:
-
ciąża
-
cukrzyca
-
stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło
-
mocno opalona skóra
-
stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
-
bliznowce
-
choroby krwi (np. hemofilia)
Fotoodmładzanie
Przełomowe osiągnięcie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jest to zabieg polegający na odmłodzeniu przy pomocy światła. Używane do tego celu jest światło o odpowiedniej długości fali (technologi IPL), które pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych. Fotoodmładzanie składa się z serii 4-6 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu. Dzięki nim zmienia się jakość skóry. Każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wykonywany jest na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje pełny efekt. Światło emitowane przez laser usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania upływu czasu, słońca i/lub chorób skóry. Światło IPL:
-
usuwa zmarszczki
-
wpływa na poprawę elastyczności i sprężystości skóry
-
zmniejsza rozszerzone pory skórne, łojotok
-
usuwa przebarwienia, piegi, ostudę
-
usuwa plamy posłoneczne i starcze
-
usuwa popękane i poszerzone naczynia krwionośne
Po wykonaniu serii zabiegów fotoodmładzania skóra staje się młodsza. Już po drugim zabiegu widać znaczną poprawę. Przeciwwskazania:
Usuwanie przebarwień
Światło lasera IPL wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie.Najlepsze efekty uzyskujemy w leczeniu:
Należy wiedzieć że ...
-
należy być przygotowanym, że przebarwienie nabierze ciemnego koloru „ gorzkiej czekolady”
-
następnego dnia po zabiegu rozpocznie się proces łagodnego złuszczania i będzie on trwał około 2 tygodnie
-
zalecana jest seria 3-5 zabiegów powtarzanych co około 3- 4 tygodnie
-
nie należy narażać skóry podczas trwania leczenia na promienie słoneczne, czy też solarium
-
należy również stosować kremy rozjaśniające i kremy z wysokim filtrem
Laser IPL – leczenie trądziku pospolitego
Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku (działa podobnie do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek). Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL , niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian – 60-80% - po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi. Zalecana jest seria 3-5 zabiegów, co 3-4 tygodnie. Przeciwwskazania:
-
osoby u których występuje nadwrażliwość na światło
-
osoby stosujące leki światło-uczulające (antybiotyki, isotretynoinę)
-
kobiety w ciąży
Laser IPL – leczenie trądziku różowatego
Leczenie polega na serii naświetlań laserem IPL obszarów dotkniętych trądzikiem. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tyg., aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Długie przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają. Jest to seria ok. 4-5 naświetlań. Bezpośrednio po zabiegu następuje zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku dniach. Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Jednak jeśli jest taka potrzeba to serię należy powtórzyć np. za pół roku.
Uwaga !!!
Chorzy z trądzikiem różowatym powinni unikać jedzenia bardzo gorących, pikantnych potraw, unikać picia gorącej, mocnej herbaty czy kawy oraz alkoholu. Wszystkie wymienione czynniki nasilają i tak już zaburzoną grę naczyniowo-ruchową i zaostrzają przebieg choroby. Poza tym skóra z trądzikiem różowatym wymaga używania bardzo delikatnych, łagodnych kosmetyków. Kremy powinny być pozbawione barwników i substancji zapachowych.
|