1. Depilacja laserowa.
Obecnie jedyną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe jest depilacja laserowa (fotoepilacja). Przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, z zastosowaniem odpowiedniego lasera daje oczekiwane, trwałe efekty.
Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa (absorbcja energii przez melaninę - barwnik). Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie "uśpienia" (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania (od 3 do 8 tygodni) - po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane minimum cztery razy, aby usunąć prawie wszystkie włosy. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% klientów potrzebuje między 4 a 6 zabiegów - zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80%-90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.
2. Zamykanie naczynek.
Rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i kończynach dolnych są częstym problemem estetycznym wielu osób. Urządzenie IPL usuwa i zapobiega powstawaniu powierzchownych zmian naczyniowych takich jak teleangiektazje (pajączki, naczyniaki, objawy trądziku różowatego).
Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. Całe przedsięwzięcie nie niesie ryzyka powikłań i infekcji.
Zabiegi są prawie bezbolesne (odczuwa się tylko lekkie pieczenie). Skóry nie trzeba nacinać ani nakłuwać, nie ma więc blizn. Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który schodzi w ciągu kilku godzin lub dni. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.
3. Fotoodmładzanie - redukcja zmarszczek.
Fotoodmładzanie skóry łączy w sobie usuwanie zmian naczyniowych, zaburzeń pigmentacyjnych oraz pobudzanie regeneracji i odbudowy kolagenu, co powoduje wygładzenie skóry twarzy, likwidację drobnych zmarszczek, zwężenie porów i ogólną poprawę faktury skóry. Zabiegi z użyciem systemu IPL B3+ nie wyłączają klientki z życia codziennego, nie są bolesne i nie pozostawiają blizn.
Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: rumień, teleangiektazje, piegi i inne zmiany pigmentacyjne, ścieńczenie naskórka, zmarszczki, rozszerzone pory, ogólna poprawa wyglądu skóry - poprawa kolorytu, wygładzenie i przywrócenie młodszego wyglądu.
Zabiegi można wykonywać co 3-4 tygodnie. Efekty są widoczne po 1-3 zabiegach. Dzięki temu klientka oszczędza czas i pieniądze. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na fotoodmładzanie IPL. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie 5-6 zabiegów, w celu utrzymania efektów rekomenduje się również zabiegi przypominające (jeden lub dwa razy w roku).
4. Urządzenie IPL - leczenie trądziku pospolitego.
Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku (działa podobnie do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek).
Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian - 60-80% - po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi. Zalecana jest seria 3-5 zabiegów, co 3-4 tygodnie.
Przeciwwskazania:
- osoby u których występuje nadwrażliwość na światło,
- osoby stosujące leki światło-uczulające (antybiotyki, isotretynoinę),
- kobiety w ciąży.
5. Urządzenie IPL - leczenie trądziku różowatego.
Leczenie polega na serii naświetlań urządzeniem IPL obszarów dotkniętych trądzikiem. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tyg., aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Długie przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają..
Jest to seria ok. 4-5 naświetlań. Bezpośrednio po zabiegu następuje zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku dniach. Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Jednak jeśli jest taka potrzeba to serię należy powtórzyć np. za pół roku.