|
Dwurdzeniowy układ A5 - żaden iPhone nie miał tak potężnego procesora
Dwa rdzenie w układzie A5 sprawiają, że może on przetwarzać dane dwukrotnie szybciej niż iPhone 4. Jeszcze bardziej - bo nawet siedmiokrotnie - przyspieszyła obsługa grafiki. Poczujesz różnicę. Natychmiast. iPhone 4S jest szybki i reaguje bez opóźnień na Twoje działania, co ma bezpośredni wpływ na komfort pracy i zabawy, np. uruchamianie aplikacji, przeglądanie stron WWW, działanie gier. Po prostu wszystko. W dodatku - cokolwiek robisz, nie musisz się spieszyć. Układ A5 jest bowiem niezwykle energooszczędny, dzięki czemu bateria iPhone'a 4S jest niewiarygodnie wydajna.
|
Wyświetlacz Retina - najwyraźniej naprawdę niezwykły Ostry jak brzytwa, w żywych kolorach - taki obraz zobaczysz na ekranie iPhone'a 4S. Wyświetlacz Retina oferuje rozdzielczość, jakiej próżno byłoby szukać w dotychczas oferowanych telefonach. Piksele są na nim rozmieszczone tak gęsto, że ludzkie oko nie jest w stanie ich rozróżnić. Wystarczy jedno spojrzenie, by przekonać się, jak czytelny jest tekst, jak wyraźne są krawędzie elementów graficznych i jak wspaniale prezentują się zdjęcia. To, co zobaczysz na takim wyświetlaczu, zapada w pamięć bardziej niż treść zadrukowanej strony. Taki obraz pochłonie Cię bez reszty.
Nie uwierzysz, że telefon może mieć taką kamerę iSight to być może najlepsza w historii kamera wbudowana w telefon. I najprawdopodobniej jedyna kamera, jakiej potrzebujesz: wyposażona w specjalnie zaprojektowany obiektyw z większym otworem przysłony ƒ/2,4 i oferująca rozdzielczość 8 megapikseli. Nie wspominając o udoskonalonym czujniku BSI, znakomitej równowadze bieli, dokładnym odwzorowaniu kolorów, wykrywaniu twarzy i mniejszym rozmyciu obrazu podczas ruchu. Możesz śmiało brać się za filmowanie każdej sceny, z dowolną ilością postaci, z każdym scenariuszem, w dowolnym oświetleniu - efekt z pewnością Cię nie rozczaruje. Filmy to jedno. Poczekaj, aż zobaczysz zdjęcia.
|
|
Nagrywanie wideo - w niesamowitym formacie HD 1080p
Teraz zawsze i wszędzie możesz nagrywać wideo jakości Full HD 1080p. Zupełnie nowy układ optyczny kamery sprawia, że każde oświetlenie jest optymalne, kolory zawsze są żywe, a scena na filmie będzie wyglądać jeszcze lepiej, niż w Twoich wspomnieniach. Stabilizacja wideo eliminuje niepożądane drgania. Materiał możesz zmontować od razu na telefonie iPhone i dzielić się wrażeniami tak szybko, jak je przeżywasz.
Lepszy, szybszy i bardziej światowy
iPhone 4S to pierwszy telefon, który inteligentnie przełącza się między dwoma antenami - do nadawania i odbioru - i poprawia w ten sposób jakość połączenia. W nowym modelu dwukrotnie - do 14,4 Mb/s - zwiększono maksymalną szybkość transmisji danych w technologii HSDPA. A to oznacza szybsze nawiązywanie połączeń, szybsze ładowanie i odświeżanie oraz szybsze pobieranie. iPhone 4S to telefon światowy, którego możesz używać niemal wszędzie. Niezależnie od tego, czy u siebie korzystasz z usług sieci GSM, czy CDMA, możesz łączyć się w roamingu z sieciami GSM w 200 krajach na całym świecie.
FaceTime - lepiej rozmawiać twarzą w twarz
Dzięki FaceTime słyszysz głos i widzisz twarz osoby, z którą rozmawiasz — a rozmowę ze swojego iPhone'a możesz prowadzić za pośrednictwem sieci Wi-Fi z innymi użytkownikami iPhone'ów, a także urządzeń iPad 2, iPod touch lub komputerów Mac. Teraz zawsze możecie porozmawiać twarzą w twarz — nawet jeśli dzieli Was wiele kilometrów. Rozpoczęcie wideorozmowy FaceTime jest równie łatwe, jak nawiązanie rozmowy telefonicznej. Nigdy nie umknie Ci ważne wydarzenie, spotkanie ani okazja do rozmowy. Zawsze przecież jest ktoś, kto chętnie zobaczy Twój uśmiech.
|
|
Prostota wcale nie jest taka prosta.
Prostota często utożsamiana jest z minimalizmem. Jednak kwintesencją prostoty jest nie tylko porządek i brak elementów czysto dekoracyjnych. Z prawdziwą prostotą mamy do czynienia wtedy, gdy właściwe rzeczy znajdują się we właściwym miejscu dokładnie wtedy, gdy ich potrzebujesz. Prostota jest w istocie uporządkowaniem złożoności. Czymś, co zawsze „po prostu działa”, choć tak naprawdę nie jest wcale takie nieskomplikowane. Jeśli od razu wiesz, jak czegoś użyć, choć stykasz się z tym po raz pierwszy — to znaczy, że masz przed sobą wcielenie prostoty.
Technologia powinna słuzyć ludziom. A nie na odwrót. Właściwie zaprojektowany produkt nie zmusza użytkownika, by się do czegokolwiek dopasowywał. W naturalny sposób zaprasza do nawiązania bliższej, intuicyjnej relacji. W efekcie staje się czymś więcej niż tylko produktem. Tak samo jest z systemem iOS 7. Interakcje z nim są dynamiczne. Animacje równie płynne, jak w kinie. A interfejs użytkownika — choć nie raz zaskakuje pomysłowymi rozwiązaniami — spełnia Twoje naturalne i oczywiste oczekiwania. Gdy otworzysz aplikację Pogoda, od razu zrozumiesz, o co nam chodzi. Grad odbija się od tekstu, a mgła nieco go zasłania. Pojawieniu się chmur burzowych towarzyszy błysk pioruna. I w ten oto sposób sprawdzanie prognozy pogody na telefonie coraz mniej różni się od wyglądania przez okno.
|
Wszystko przemyślane od poczatku do końca. Wielokrotnie. System iOS 7 projektowany był z zachowaniem żelaznej dyscypliny. Nic nie jest tutaj dziełem przypadku. Kształt liter poprawialiśmy z dokładnością co do piksela. Wszystkie ikony zaprojektowaliśmy na nowo, uwzględniając nowy schemat ich rozmieszczenia. Ściśle przestrzegaliśmy przyjętej palety kolorów. A zremasterowane powiadomienia dźwiękowe są lepiej rozpoznawalne i przyjemniejsze dla ucha. Nie są to rzeczy, których większość użytkowników świadomie się domaga lub oczekuje. Ale razem wszystkie te drobne zmiany składają się na bardziej harmonijne środowisko, w którym pracuje się po prostu lepiej i przyjemniej.
Oto nowy wymiar. A dokładniej, kilka. iOS 7 w pełni wykorzystuje techniczny potencjał iPhone'a, iPada i iPoda touch, rozwijając wszystko to, co znamy już z poprzednich wcieleń iOS. Wyraźnie wyodrębnione i funkcjonalne warstwy budują efekt głębi, ustanawiając porządek i hierarchię. Przejrzystość elementów stwarza spójny kontekst otoczenia. A nowe podejście do animacji i ruchu sprawia, że nawet najprostsze zadania są teraz po prostu ciekawsze.
|
|
|