Opis przedmiotu:
3.2" Wyświetlacz inteligentny TFT uLCD-32PTU z rezystancyjnym panelem dotykowym
uLCD-32PTU to zwarta i ekonomiczna propozycja w rodzinie inteligentnych wyświetlaczy firmy 4D systems posiadająca wiele funkcji znacznie skracających czas tworzenia graficznego interfejsu użytkownika ale też potrafiąca pełnić rolę samodzielnego zintegrowanego sterownika w wielu potencjalnych aplikacjach.
W kości PICASO zaimplementowano wirtualny procesor obrazu a dodatkowo posiada ona cały szereg sprzętowych i programowych peryferiów dzięki czemu uLCD-32PTU można z łatwością dopasować do konkretnego rozwiązania.
To eleganckie połączenie 3.2 calowej matrycy LCD z wzmacniaczem audio, głośnikiem, złączem kart micro-SD, obsługą akumulatorów litowych, wyjściami/wejściami ogólnego przeznaczenia, i2c, portami szeregowymi jest idealnym rozwiązaniem dla wielu designersko zaawansowanych projektów w których na równi z przejrzystością interfejsu i łatwością obsługi stawia się atrakcyjną formę.
Zintegrowany system audio
nisko kosztowy kompletny moduł wyświetlający
|
|
Wysoko wydajny wyświetlacz
65,000 żywych kolorów
Zintegrowany rezystancyjny panel dotykowy
|
Cechy Inteligentnego wyświetlacza modułowego TFT uLCD-32PTU 3.2" firmy 4D Systems: |
Widzialna powierzchnia: 48.6 x 64.8 mm
Szerokość modułu: 54.3 mm Wysokość modułu: 77.7 mm Głębokość modułu: 17.0 mm Waga modułu: 50.0 g
Dostępne są również modele:
- uLCD24PTU - 2.4"
- uLCD43PT - 4.3"
- i inne...
|
- Rozdzielczość 240 x 320 , 65000 kolorów , matryca TFT ze zintegrowanym panelem dotykowym z interfejsem 4-Wire.
- Prosty 5-cio pinowy interfejs dla hosta: VCC, TX, RX, GND, RESET
- 14KB pamięci flash na kod programu użytkownika, 14KB SRAM na zmienne lub 14KB dzielone między kod programu i zmienne.
- 2 x asynchroniczny sprzętowy port szeregowy (COM0, COM1), TTL, 300 do 600K bodów.
- 1 x I2C (Master).
- 8 16-bitowych timerów o 1 milisekundowej rozdzielczości.
- 13 x I/O ogólnego przeznaczenia. Możliwy szybki, równoległy, 8-bitowy przesył danych za pomocą 8 górnych I/O.
- Gniazdo micro-SD możliwe do wykorzystania w celu archiwizowania danych i przechowywania multimediów. Konieczne zastosowanie karty kompatybilnej z SPI.
- Kompatybilny z DOS-em dostęp do plików (format FAT16) jak również dostęp niskiego poziomu do pamięci karty SD.
- Obsługa bateri litowo-polimerowych, wbudowany układ ładowania i „change-over”
- Osobny pin z PWM stosowany do odtwarzania plików w formacie WAV z karty micro-SD.
- Wzmacniacz audio z niewielkim 8 omowym głośnikiem – możliwość odtwarzania wygenerowanych dźwięków lub sampli z karty SD.
- W pełni kompatybiny z powiązanymi z 4DGL bibliotekami graficznymi i systemowymi.
- Wyświetla tekst, obrazy, animacje, możliwość tworzenia przycisków, ikon, ramek, linii, figór płaskich i innych elementów graficznych
- Wspiera wszystkie Windowsowe czcionki.
- Obecne 30 pinowe złącze rozszerzeń.
- Napięcie zasilania od 4.0V do 5.5V (pojedyncze źródło zasilania).
- Rozmiary modułu: 56.32 x 92.19 x 15.9mm (razem z blaszkami montażowymi).
- Waga: 50g.
- Widzialna powierzchnia ekranu: 48.60 x 64.80mm
- 4 blaszki montażowe z otworami 2.7mm.
- Zgodne z RoHS.
- Zgodne z CE (moduły ze znakiem CE )
|
"Projektowanie HID prosto, szybko, a więc i tanio
Rozwiązanie australijskiego producenta, 4D System, pokazuje, jak można stworzyć efektowny interfejs graficzny prosto, szybko i tanio. Dwa układy graficzne bez problemu połączymy z większością wyświetlaczy LCD i OLED.4D System zaprezentowało wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą sprawnie i bez większego wysiłku stworzyć interfejs graficzny użytkownika, przy wykorzystaniu wyświetlaczy LCD lub OLED, także z panelami dotykowymi.
Chodzi o dwa układy firmy: Goldelox i Picaso. Moduł zawiera w sobie procesor graficzny do obsługi wyświetlaczy, a także dedykowane złącza, pasujące do większości modeli LCD i OLED na rynku.
Układy te można bardzo wygodnie zaprogramować za pomocą narzędzia dostarczanego przez producenta: 4D-Workshop-IDE. Możemy także sięgnąć głębiej i napisać program od podstaw z wykorzystaniem autorskiego języka: 4DGL albo tradycyjnego języka C(++). Zaletą 4DGL jest możliwość łatwego przetransportowania programu do innych układów, także, jeśli pracują z innymi ekranami. Nie ma więc potrzeby wgłębiać się w specyfikę wyświetlacza.
Oba układy mogą pracować w dwóch trybach: podporządkowanego układu graficznego ze złączem szeregowym SGC lub samodzielnego układu graficznego GFX. Wybór odbywa się za pomocą prostego w instalacji i edycji pliku konfiguracyjnego.
Goldelox to układ przeznaczony do zastosowań niskobudżetowych, jednakże pomimo niskiej ceny, radzi sobie z wydajną obsługą graficzną, w tym z obsługą animacji. Współpracuje z powszechnie używanymi ekranami LCD i OLED serii 80, wyposażonymi w złączone 8-bitowe. Wpiera karty SD, a komunikacja odbywa się za pomocą linii SPI.
Picaso jest nieco wydajniejszy od swojego brata z większymi możliwościami. Posiada bowiem aż 16 wyprowadzeń dowolnie konfigurowanych (we/wy). Wspiera także 4-przewodowe panele dotykowe. Oprócz wsparcia kart SD, wspiera też karty SD-HC do 4 GB i MMC. Oba układy zdolne są do wygenerowania dźwięku.
"
Czytaj więcej: http://evertiq.pl/news/6909
|
Oprogramowanie [Freeware] do wyświetlacza TFT uLCD-43PT 4.3" firmy 4D Systems |
Zintegrowane środowisko programistyczne Workshop4.
Oferuje kilka środowisk projektowych dopasowując się do potrzeb i umiejętności użytkownika.
Obsługuje wszystkie układy i moduły z 4DSystems. Środowisko zawiera edytor, kompilator, linker, downloader dzięki czemu nie są potrzebne dodatkowe zewnętrzne aplikacje.
|
Zależnie od wymagań aplikacji i użytkownika programować można w:
|
Designer
To środowisko pozwala na bezpośrednie pisanie kodu w 4DGL.
|
|
ViSi - Genie
Rozbudowane środowisko niewymagające zupełnie pisania kodu. Programowanie polega na ręcznym umieszczaniu obiektów na ekranie, ustalaniu ich parametrów i ustanowieniu związków przyczynowo-skutkowych między nimi.
|
|
ViSi
Umożliwia programowanie za pomocą narzędzi wizualnych równolegle z podglądem kodu i możliwością wprowadzania w nim zmian.
|
|
Serial
To środowisko zostało dostarczone w celu umożliwienia połączenia modułu z hostem za pomocą interfejsu szeregowego. Takie rozwiązanie pozwala na łatwą rozbudowę obecnego systemu lub użycie w projekcie popularnych i tanich mikrokontrolerów znanych danemu programiście.
|
|
Została sporządzona nowa dokumentacja dla obecnych modułów i oprogramowania. Dokumentacja jest aktualna, czytelna i łatwa w użyciu.
Workshop4 posiada znane z Microsoft Office zorganizowane menu w formie wstążki które pozwala szybko poruszać się po opcjach programu.
Projekty w Workshop4 mogą być teraz łatwo przenoszone między komputerami przy pomocy programu Zip Project.
|
Wszelkie dostępne pliki z dokumentacją na temat produktu oraz oprogramowania można również znaleźć na stronie producenta firmy 4D Systems.
|
Link to pliku Video w prosty sposób prezentującego produkt: Sprawdź!
Zawartość zestawu |
|
-
Wyświetlacz inteligentny uLCD-32PTU
-
150mm, 5 żyłowy żeńsko-żeński przewód umożliwiający szybkie połączenie z innym urządzeniem lub płytką testową
-
5-cio pinowa złączka męsko-męska
-
Instrukcja umożliwiająca szybkie rozpoczęcie pracy.
|
|
|
Wszelkie dostępne pliki z dokumentacją na temat produktu oraz oprogramowania można również znaleźć na stronie producenta firmy 4D Systems.
|