PRZETWORNIK JEST NOWY NIE UŻYWANY TAK ZWANY LEŻAK MAGAZYNOWY
CENA SKLEPOWA-2530zł
Posiadam do niego również instrukcje obsługi, dokumentacje techniczno-ruchową jak i świadectwo wyrobu (karta gwarancyjna)
Inteligentny przetwornik ciśnienia typu APR-2000
Przeznaczenie, budowa Przetwornik APR-2000 przeznaczony jest do pomiaru różnicy ciśnień gazów, par i cieczy. Elementem pomiarowym jest piezorezystancyjny czujnik krzemowy oddzielony od medium przez membrany separujące i wybraną ciecz manometryczną. Specjalna konstrukcja głowicy pomiarowej zapewnia odporność na uderzenia ciśnienia i przeciążenia do 25 lub 32 MPa. Układ elektroniczny znajduje się w obudowie o stopniu ochrony IP-65, IP-66, IP-67.
Obudowa części elektronicznej produkowana jest w trzech wersjach konstrukcyjnych
Wersja ALW W obudowie wykonanej z wysokociśnieniowego odlewu ze stopu aluminium lub ze stali kwasoodpornej, o stopniu ochrony IP-66 lub IP-67 znajduje się układ mikroprocesorowy wytwarzający zunifikowany sygnał wyjściowy. Konstrukcja obudowy umożliwia obrót wyświetlacza o 90°, 180°, 270°, obrót obudowy względem czujnika w zakresie 0–355° oraz wybór kierunku wprowadzenia kabla. Do podłączenia elektrycznego przetwornika przewidziano listwę zacisków elektrycznych pozwalających dodatkowo na podłączenie komunikatora oraz pomiar prądu wyjściowego bez przerywania obwodu. Do pomiarów w strefach zagrożonych wybuchem dostępne są przetworniki w wykonaniu iskrobezpiecznym zgodnym z dyrektywą ATEX. Przetwornik APR-2000ALW posiada: sygnał wyjściowy 4-20mA + HART; konfigurowalny ciekłokrystaliczny wyświetlacz z podświetleniem; przyciski na panelu wyświetlacza umożliwiające: ustawienie początku i końca zakresu pomiarowego przez wpis liczby lub przez zadane ciśnienie, zerowanie ciśnieniowe przetwornika, zmianę jednostek, zmianę charakterystyki przetwarzania, zmianę stałej czasowej, konfigurację trybu pracy wyświetlacza - cyfrowy odczyt ciśnienia działającego na element pomiarowy, odczyt prądu wyjściowego w mA lub w %, reset przetwornika, powrót do ustawień fabrycznych. Komunikacja i konfiguracja: Standardem komunikacji umożliwiającym wymianę danych z przetwornikiem jest protokół HART. Komunikacja z przetwornikiem prowadzona jest za pomocą: komunikatora KAP-03 lub KAP-03Ex, niektórych innych komunikatorów Hart, komputera PC z wykorzystaniem konwertera Hart/USB/Bluetooth i oprogramowania konfiguracyjnego Raport 2 lub uniwersalnych narzędzi pracujących w środowisku WINDOWS wykorzystujących biblioteki EDDL i DTM. Wymiana danych z przetwornikiem pozwala na: identyfikację przetwornika; konfigurację parametrów wyjściowych: jednostek oraz wartości początku i końca zakresu pomiarowego, stałej czasowej tłumienia, charakterystyki przetwarzania (pierwiastek, inwersja, nieliniowa charakterystyka użytkownika); odczyt aktualnie mierzonej wartości ciśnienia prądu wyjściowego oraz stopnia wysterowania wyjścia w %; wymuszenia prądu wyjściowego o zadanej wartości; kalibrację przetwornika w odniesieniu do ciśnienia wzorcowego.
Wersja PZ Obudowa wykonana całkowicie ze stali kwasoodpornej, wytrzymała mechanicznie, o stopniu ochrony IP-65. Zaciski elektryczne pozwalają na pomiar prądu wyjściowego bez przerywania obwodu. Układ elektroniczny zalany jest ochronnym żelem silikonowym. Do pomiarów w strefach zagrożonych wybuchem dostępne są dostępne są przetworniki w wykonaniu iskrobezpiecznym zgodnym z dyrektywą ATEX.
Wersja PD Obudowa ze stali kwasoodpornej ze standardowym złączem konektorowym DIN 43650, o stopniu ochrony IP-65. Układ elektroniczny zalany jest ochronnym żelem silikonowym. Do pomiarów w strefach zagrożonych wybuchem dostępne s dostępne są przetworniki w wykonaniu iskrobezpiecznym zgodnym z dyrektywą ATEX.
Komunikacja, konfiguracja Standardem komunikacji umożliwiającym wymianę danych z przetwornikiem jest protokół Hart. Komunikacja z przetwornikiem prowadzona jest za pomocą komunikatora KAP-0, niektórych innych komunikatorów Hart lub komputera PC z wykorzystaniem konwertera RS--Hart i oprogramowania konfiguracyjnego RAPORT-01. Wymiana danych z przetwornikiem pozwala na: – identyfikację przetwornika, – konfigurację parametrów wyjściowych: jednostek oraz wartości początku i końca zakresu pomiarowego, stałej czasowej tłumienia, charakterystyki przetwarzania (pierwiastek, inwersja, nieliniowa charakterystyka użytkownika), – odczyt aktualnie mierzonej wartości ciśnienia prądu wyjściowego oraz stopnia wysterowania wyjścia w %, – wymuszenie prądu wyjściowego o zadanej wartości, – kalibrację przetwornika w odniesieniu do ciśnienia wzorcowego. Montaż: Przetwornik montować bezpośrednio do zaworu blokowego trój- lub pięciodrożnego. Polecamy zmontowane fabrycznie przetworniki z zaworami blokowymi typu VM. Przetwornik bez bloku zaworowego można montować w dowolnej pozycji na rurze 2" lub ścianie wykorzystując uchwyt C-2". Do pomiaru poziomów mediów wymagających specjalnych przyłączy procesowych w zbiornikach zamkniętych (przemysł chemiczny, cukrownictwo itp.) przetwornik jest wyposażany w jeden z separatorów produkcji Aplisens.
http://www.casp.pl/pl/katalog/plik/CATDOCa55dd92b25c18fb217fe6018f5a4c057.pdf |
|