Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Intel Core i7 965 3,2Ghz "OKAZJA NOWY"

27-01-2012, 20:04
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 825 zł      Aktualna cena: 825 zł     
Użytkownik staszku1
numer aukcji: 2065748379
Miejscowość Bolesławiec
Licytowało: 7    Wyświetleń: 650   
Koniec: 25-01-2012 21:06:38
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam

Mam do sprzedania nowy procesor Intel Core i7 965 3,2ghz, w sprawie pytań proszę kontaktować się pod adresem bartosz_[zasłonięte]@o2.pl.Procesor ten jest całkowicie nowy. W płycie głównej znajdował się tylko 5 minut, żeby przetestować jego działanie. Jest w 100% sprawny, jednak nie ma niego gwarancji producenta. Daję na niego gwarancję rozruchową 7 dni.

Link do zdjęć:

http://img812.imageshack.us/img812/5091/i72p.jpg

http://img585.imageshack.us/img585/1271/49[zasłonięte]659.jpg

Model Core i7 965 Extreme Edition
Typ gniazda LGA 1366
Rdzeń Bloomfield
Liczba rdzeni 4
Częstotliwość taktowania 3.2 GHz
Czestotliwość FSB QPI 6.4 GT/s (3.2GHz)
Cache L1 L1 - 4 x 64 kB (32 kb dane + 32 kb instukcje)
Cache L2 L2 - 4 x 256 kB
Cache L3 L3 - 8 MB
Technologia wykonania 45 nm
Instrukcje multimedialne MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, EM64T
Informacje dodatkowe Zintegrowany 3 kanałowy kontroler pamięci
Simultaneous Multithreading - system operacyjny rozpoznaje 8 procesorów.
TDP 130W
Wersja BOX



Nehalem zaprojektowany został w zupełnie nowej architekturze. Intel nazywa ją czwartą generacją architektury Core. Jej podstawę stanowi modułowa budowa, dzięki czemu cała konstrukcja cechuje się bardzo dużą elastycznością, zwłaszcza pod względem liczby stosowanych w niej rdzeni. Bez problemu można w niej, w zależności od rynkowych potrzeb wykonać zarówno procesory dwu-, trzy-, cztero-, sześcio- jak i ośmiordzeniowe. Co ważne, wszystkie typy procesorów, niezależnie od liczby rdzeni, będą monolityczne, a nie jak w niektórych czterordzeniowych układach obecnej generacji łączone we wspólnej obudowie.

Podstawowa wersja Nehalema to układ czterordzeniowy. Architektura Nehalemów pozwala również na budowanie wielopoziomowych pamięci cache - w zależności od potrzeb procesor może mieć cache trzeciego, a nawet czwartego poziomu - choć ta możliwość dotyczyć będzie procesorów serwerowych i tych stosowanych w wysokowydajnych stacjach roboczych.

Core i7: Turbo mode

W Core i7 wprowadzono także znane z notebooków dynamiczne zarządzanie zasilaniem. Nosi ono nazwę Nehalem Turbo Mode. Co ważne, cały system zasilania jest bardzo elastyczny. Każdy moduł procesora, chodzi tu zarówno o same rdzenie, jak i pozostałe jednostki, takie jak np. pamięć cache L3 czy systemy I/O takie jak kontroler pamięci RAM bądź QPI, są zasilane oddzielnie.

Core i7: trzy kanały DDR3

Jedną z najważniejszych nowości w Core i7 jest wbudowanie w jego strukturę kontrolera pamięci RAM. Podobne rozwiązanie jest obecnie stosowane w układach firmy AMD. Wbudowany kontroler pamięci eliminuje przy dostępie do danych pośrednictwo układów chipsetu płyty głównej i stosunkowo wolnej magistrali FSB - ma to szczególne znaczenie w wypadku maszyn wieloprocesorowych, gdyż poszczególne kości nie blokują sobie nawzajem dostępu do będącej dla nich w tym wypadku wąskim gardłem magistrali systemowej. Co ważne, wbudowany w Nehalema kontroler pamięci obsługuje pamięci DDR3 (zarówno DDR3 800, 1066 i 1333 MHz) w sposób jedno, dwu, trzy lub czterokanałowy.

Core i7: Quick-Path Interconnect

Istotną nowością związaną z wymianą danych jest również wprowadzenie do architektury Nehalema specjalnego łącza międzyprocesorowego, wykorzystywanego też do komunikacji z chipsetem. Technologia ta nosi miano, technologii Quick-Path Interconnect i pozwala na szybką (do 25,6 GB/s - zastosowano cztery linie o przepływności 6,4 GB/s każda), bezpośrednią komunikację między procesorami z pominięciem chipsetu płyty głównej. Dzięki temu uzyskano ponad dwukrotny wzrost wydajności w międzyukładowej transmisji danych w stosunku do wieloprocesorowych systemów korzystających z tradycyjnej magistrali FSB. Jak już wspomnieliśmy magistrala systemowa QPI służy też do komunikacji z chipsetem.

Jest to wersja EE która posiada QPI Link 6,4GT/s.