INKUBATOR DO WYLĘGU PTASICH JAJ -POLECAM
Inkubator jest wykonany z płyty meblowej z ekranem który odbija ciepło od spodu i pokrywy i emituje je do wewnątrz -przez co inkubator zużywa mniej energii.
Ogrzewanie - na zasadzie kabla grzewczego o mocy 40W. Przewód jest o wiele lepszy od żarówek które się przepalają i pękają . Jest obecnie hitem w terrariach i inkubatorach.
Termostat zwany inaczej termoregulatorem - używam profesjonalnych termoregulatorów przeznaczonych do inkubatorów które utrzymują stałą temperaturę z dokładnością KTÓRA NIE ZAKŁUCA TEMPERATURY LĘGU I INKUBACJI.
Termostat posiada cyfrowy wyświetlacz (bez zaglądania do wewnątrz inkubatora na wyświetlaczu LCD widoczna jest temperatura jaka jest wewnątrz specjalny czujnik temperatury -niewrażliwy na światło-który znajduje się wewnątrz inkubatora - przekazuje temperaturę na wyświetlacz. NIE UŻYWAM TERMOSTATÓW DO AKWARIÓW - GDZIE TĘPERATURA WACHA SIĘ O 1-2 stopnie)
Opis mojego termostatu; Tomar - RT-2C -Polski producent, akwarystyczny/terrarystyczny/inkubatorowy- cyfrowy regulator temperatury - termostat. RT-2C to brat znanego i cenionego regulatora RT-2. Został wyposażony w ciekłokrystaliczny wyświetlacz, prosty, skuteczny i niezawodny regulator temperatury krajowej produkcji.
UWAGA!! ---- CZUJNIK TERMOREGULATORA MA NA KOŃCU PRZEWODU IZOLACJĘ KTÓREJ NIE ZDEJMUJEMY I NIE MIĘTOSIMY - TAK MUSI BYĆ Parametry: - zasilanie: 230V, 50Hz - zakres regulacji temp. 0-40 °C- dokładność skalowania +/- 0,1 °C - dokładność utrzymywania temperatury +/-0,4 °C - długość kabla z czujką - około 1 metra - maksymalnie można podłączyć 1000 Wat
WENTYLACJA -moje inkubatory posiadają otwory wentylacyjne które dostarczają świeże powietrze ( a usuwają nadmiar dwutlenku węgla. NALEŻY PAMIETA ŻE WEWNĄTRZ jaj SĄ ŻYWE PTAKI I DO INKUBATORA MUSI WCHODZIĆ TROCHĘ ŚWIEŻEGO POWIETRZA -OBA WYWIETRZNIKI UCHYLIĆ naprzemiennie ( każdy WYWIETRZNIK KRĘCI SIĘ PO WEWNĘTRZNEJ I ZEWNĘTRZNEJ STRONIE INKUBATORA) WILGOTNOŚĆ- regulowana jest samoistnie za pomocą tacek z wodą ustawionych na spodzie inkubatora i otworami wentylacyjnymi - jeśli w fazie wykluwania wilgotność ma być większa to wystarczy przymknąć otwory wentylacyjne lub wstawić naczynie z wodą o większej powierzchni parowania .Pamiętaj że im większa powierzchnia parowania wody tym wilgotność większa -jeśli chcemy diametralnie obniżyć wilgotność to wstawmy mały pojemniczek z wodą ,jednak ma to stronę ujemną bo codziennie należy pamiętać o dolaniu do niego ciepłej (ok. 39stopni -wody .
ZASTOSOWANIE - inkubatory przeznaczone są do wylęgu jaj: kur, kaczek, gęsi, bażantów, przepiórek, kuropatw ,indyków ,perliczek . Inkubator tego typu testowałem w ubiegłym roku jak i w tym i spisał się nienagannie.
W POKRYWIE INKUBATORA ZAMONTOWANY JEST MIESZACZ POWIETRZA KTÓRY DBA O RÓWNOMIERNE ROZPROWADZENIE CIEPŁA PO INKUBATORZE.
DO INKUBATORA DODAJĘ MAŁĄ INSTRUKCJĘ I SŁUŻĘ NUMEREM TELEFONU .
Więcej inf. pod nr tel. 504[zasłonięte]108-MICHAŁ-dzwoń jeśli potrzebna ci pomóc
JAJA UŁOŻONE JAK NA FOTO----WEJDZIE 40 SZTUK . WŁOŻONE JAK LECI- O 15 SZTUKI ŚREDNICH KURZYCH JAJEK WIĘCEJ -TO ZNACZY OKOŁO 50 JAJ.