Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

INDYJSKA FIGURKA BÓSTWO KRYSZNA WYS. 27CM!!

16-01-2012, 16:04
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 250 zł     
Użytkownik lobokoraliki
numer aukcji: 2034079431
Miejscowość Brańszczyk
Wyświetleń: 70   
Koniec: 17-01-2012 01:41:16

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Tel. 500-[zasłonięte]-118

E-mail:[zasłonięte]@op.pl

gg:[zasłonięte]38034
Przelew
14 PLN
Pobranie
19 PLN

Bank pocztowy:
02 1320 [zasłonięte] 1[zasłonięte]5372883 [zasłonięte] 200001
INDYJSKA FIGURKA BÓSTWO KRYSZNA WYS. 27CM

SERDECZNIE WITAM
Przedmiotem mojej aukcji jest indyjska figurka przedstawiająca indyjskie bóstwo Kryszna.
Figurka jest wykonana z mosiądzu z zachowaniem wszystkich detali.
Kryszna (dewanagari कृष्ण ,trl. kṛṣṇa, ang. Krishna ) - Bóg w hinduizmie. W Bhagawad Gicie opisany jest jako Najwyższa Istota i Najwyższy Bóg. Zgodnie z podobnymi interpretacjami, takimi jak gaudija wisznuizm (wisznuizm bengalski), a także wg najsłynniejszej purany Śrimad Bhagavatam jak również wg Brahma samhity, Kryszna jest źródłem wszystkich innych inkarnacji/zstąpień Boga. Podawana jest też informacja, że Kryszna jest ósmym awatarem Wisznu.
Kryszna i związane z nim opowieści pojawiają się w wielu filozoficznych i teologicznych dziełach hinduizmu. Chociaż te opisy różnią się szczegółami, związanymi z daną tradycją, to zasadnicza charakterystyka jest zawsze taka sama. Opisuje ona boskie wcielenie (inkarnację), pasterskie dzieciństwo i młodość, a następnie bohaterskiego wojownika i nauczyciela. Ogromna popularność Kryszny w Indiach spowodowała, że także różne nie-hinduistyczne religie, pochodzące z Indii, znają to imię Boga.
Imię „Kryszna” w sanskrycie oznacza "czarny" lub "ciemny", co odnosi się do przeważnie ciemnobłękitnego koloru jego skóry. Inne tłumaczenie znaczenia tego imienia (krsna) wywodzi się z połączenia dwóch członów: "krs" - znaczy przyciągać, a "na" jest sanskryckim korzeniem słowa "ananda" - szczęście. Stąd mamy tłumaczenie imienia Kryszna w tradycji Gaudija wisznuizmu jako "wszechatrakcyjny". Posągi (murti) i obrazy przedstawiają boga jako ciemnoskórego. Np. Dźagannatha, Kryszna jako Pan Świata (w Puri) przedstawiony jest z bratem i siostrą o znacznie jaśniejszej od niego skórze. Czasem jego imię jest tłumaczone jako „błękitnoczarny”, a nie „czarny” i jego kolor skóry jest opisany jako „kolor burzowej chmury”.
Zwolennicy awataru Wisznu podają podobne tłumaczenie, np. Adi Śankara twierdzi, że „Kryszna” jest 57. imieniem Wisznu i oznacza także: „istnienie wiedzy i błogosławieństwa”.
Kryszna znany jest także pod wieloma innymi imionami i tytułami.
Wymiary figurki:
-Wysokość - 27 cm.
-Szerokość - 21 cm.
-Waga - ok. 2,5 kg
Figurka ta to idealny nabytek dla osób zainteresowanych kulturą hinduską.
Świetnie się prezentuje i jest całkowicie unikalna - ostatnie sztuki w sprzedaży.

REAL FOTO
INDYJSKA FIGURKA BÓSTWO KRYSZNA WYS. 27CM!!