Wszystkie istotne informacje, takie jak:
- regulamin aukcji -
- płatności -
- koszty przesyłki -
- dane firmy -
znajdziesz na stronie
O MNIE
Wszystkie herbaty, kawy i napary pakowane są w ozdobne torebki trójwarstwowe z kopertowanym dnem w kolorze ciemnozielonym o pojemności 100g i 250g. Zamówienia z jednej licytacji łączymy w 1 torebkę, na życzenie pakujemy oddzielnie.
|
|
Przedmiotem aukcji jest herbata mieszana
Imbir & Cytryna ICE TEA - 25g
SKŁAD:
- Herbaty białe: Shou Mei, Pai Mu Tan i Snow Buds - min.61%,
- zielona herbata Bancha,
- imbir (min.6%),
- cytryna (min.4.6%),
- organiczna trawa cytrynowa,
- kwiatki pomarańczy,
- aromat naturalny.
Sposób zaparzania:
Zalać wodą o temperaturze 70-80°C i parzyć przez 2-3 minuty. Najlepiej stosować wodę źródlaną lub przefiltrowaną. Ilość herbaty - 1 łyżeczka (ok. 3g.) na filiżankę. Woda w 3-4 minuty po zagotowaniu osiąga temperaturę 90 stopni, a w 12 minut po przegotowaniu 75 stopni.
D
oskonałe połączenie walorów smakowych i zdrowotnych herbaty zielonej Bancha z herbatą białą.
H
erbata biała Snow Buds (Śnieżne Pączki) nadaje wykwintnego, pełnego smaku prażonych ziaren i pieczonych, słodkich ziemniaków. Zarówno liście, jak i pączki, przykryte są srebrnym pyłem, typowym dla białych herbat. Porównywana jest często z "eliksirem młodości" ze względu na właściwości odmładzające. Herbata Snow Buds poprawia krążenie, obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko zapadania na choroby serca i naczyń krwionośnych, wspomaga koncentrację, działa antystresowo , orzeźwiająco oraz antymutogennie. Zawiera dużą ilość - trzykrotnie większą od innych herbat - kofeiny, wit. C i polifenoli chroniących przed zawałem i zwalczających wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się. Posiada właściwości zbliżone do kawy, lecz jest znacznie od niej zdrowsza.
Nazwa białej, chińskiej herbaty Shou Mei ("Długowieczne Brwi") jest związana z rdzawym kolorem liści i pączków herbacianych. Daje bogaty w smaku, słodki napar z nutką aromatu wanilii i bambusa.
Imbir był ceniony jako przyprawa i środek leczniczy od starożytnych Indii i Chin po Grecję i Rzym. W średniowieczu uważano, że pochodzi z Ogrodów Edenu. Jego korzeń jest stosowany do łagodzenia objawów choroby lokomocyjnej i zaburzeń pokarmowych. Ze względu na silne właściwości rozgrzewające jest polecany na przeziębienia, zapalenia gardła i regenerację zmęczonych mięśni. Przynosi ulgę osobom z dolegliwościami stawów oraz kobietom mającym bolesne miesiączki. Pobudza libido, krążenie krwi i ukrwienie narządów płciowych, ma działanie przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne i żółciopędne. Wpływa na obniżenie lipoprotein LDL, przez co zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, a dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów wykazuje właściwości antynowotworowe. Wzmaga również apetyt, erekcję oraz wzmacnia percepcję wrażeń seksualnych u obojga płci, dlatego jest używany przez Azjatów już od około 3 tys. lat jako afrodyzjak. Imbir rozrzedza krew i utrudnia jej krzepnięcie. Działa lekko moczopędnie, dzięki czemu poprawia się kondycja nerek, a organizm szybciej pozbywa się toksycznych produktów przemiany materii. W medycynie jest także stosowany do leczenia alergii.
Gwieździste kwiatki pomarańczy, zawierające cenny olejek aromatyczny neroli, działają antydepresyjnie i odprężająco. W medycynie zachodniej, olejki te są używane do obniżenia pulsu serca i palpitacji, łagodzą układ trawienny, pomagają w zaśnięciu.
Trawa cytrynowa przejawia zdumiewające właściwości. Jej lekki, świeży zapach pobudza i inspiruje nasze zmysły, stymuluje wydolność umysłową oraz zwiększa zdolność koncentracji. Domem rośliny należącej do rodziny słodkich traw cytrynowych są tropikalne klimaty Azji, Ameryki Południowej i Afryki. Tam właśnie z jej kremowo zabarwionych korzeni o cytrynowym smaku często sporządza się orzeźwiającą i gaszącą pragnienie herbatę. Napar z trawy cytrynowej działa przeciwdepresyjnie, usprawnia procesy kojarzenia, zapamiętywania i postrzegania, znosi nerwice wegetatywne, pobudza wydzielanie soków trawiennych, krążenie krwi i rozgrzewa ciało. Ma silne właściwości fungistatyczne (hamujące rozwój grzybów), pierwotniakobójcze i bakteriostatyczne. Trawa cytrynowa wyraźnie hamuje rozwój drożdżaków i jest wykorzystywana przy stanach zapalnych gardła, jamy ustnej, krtani, oskrzeli i zatok. Badania prowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Ben Guriona w Beer Szewie (Izrael) udowodniły, że posiada również niezwykłe właściwości antynowotworowe. Powoduje bowiem apoptozę (zaprogramowaną śmierć) komórek nowotworowych. Wystarczy regularne parzenie jednego gramu "palczatki cytrynowej" w filiżance herbaty, aby uzyskać profilaktyczny efekt.
Przeciwwskazania:
- Ludzie cierpiący na bezsenność, nerwowość, mający wrażliwy żołądek nie powinni przesadzać z ilością pitej herbaty;
- Pacjenci z wrzodami żołądka powinni unikać picia zielonej herbaty, ponieważ wzmaga ona wydzielanie soków żołądkowych.
Herbatą zieloną nie powinno się popijać leków!
|