Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Ideał chrześcijanina w świetle pism Tertuliana

28-02-2012, 14:12
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 32.90 zł     
Użytkownik arik_ksiegarnia
numer aukcji: 2029716332
Miejscowość SANOK
Wyświetleń: 8   
Koniec: 30-01-2012 10:27:28

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2011
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Arik, podręczniki akademickie

e-mail: [zasłonięte]@arik.pl
tel: 510 [zasłonięte] 753


» Strona "o mnie"
» Inne moje aukcje
» Dodaj do ulubionych





Stron: 210
Format: 16,5 x 23,5 cm
Rok wydania: 2011
Oprawa: miękka, klejona



Ideał chrześcijanina w świetle pism Tertuliana

Monika Banaś

Autorka książki jest filologiem klasycznym, wykładowcą w Jagiellońskim Centrum Językowym UJ. Od początku łączy pracę dydaktyczną z działalnością naukową, której owocem są opublikowane przez nią artykuły i rozprawy na temat literatury starożytnej, jak np. Nowele Petroniusza i ich milezyjski charakter, „Meander' 1998, Pieśń I19 Sarbiewskiego jako barokowa parodia, „Terminus' 2005.

Książka o Tertulianie jest próbą zdefiniowania na podstawie bogatej twórczości tego pisarza kartagińskiego z przełomu II i III wieku ideału chrześcijanina jako wzoru czy kanonu życia dla wyznawców Chrystusa, którzy zdaniem autora Apologetyki powinni postępować w taki sposób, aby osiągnąć zbawienie wieczne. Autorka dowiodła w swojej rozprawie, że nie tylko osobiste doświadczenia Tertuliana, ale także jego wykształcenie w dziedzinie kultury i literatury klasycznej, wiedza o Biblii i religii chrześcijańskiej pozwoliły mu stworzyć w swoich pismach ideał chrześcijanina. Dr Bieniek starała się w swej pracy zrekonstruować ów ideał w szerokim kontekście historycznym z uwzględnieniem zarówno poglądów współczesnych Tertulianowi apologetów chrześcijaństwa, jak i kartagińskiej wspólnoty chrześcijańskiej. Autorka książki, stosując z powodzeniem metodę analizy filologiczno-historycznej, wykazała tu jednocześnie świetną znajomość samych pism Tertuliana oraz dawniejszej i nowej literatury naukowej, a także współczesnej mu myśli chrześcijańskiej, sytuacji Kościoła kartagińskiego i całości ówczesnych relacji między poganami a wyznawcami Jezusa Chrystusa.