W powszechnej opinii tego rodzaju miecze są unikalne na rynku europejskim. Przede wszystkim dlatego, iż nie są replikami, ale zostały zaprojektowane specjalnie do treningów Iaido, wykorzystując do tego tysiące lat doświadczenia i praktyki. Charakteryzują się doskonałym wyważeniem i wagą właściwą dla mieczy z najwyższej półki.
Miecze typu Shoden stanowią najkorzystniejszą opcję dla poszukujących prawdziwego Shinkena. Miecz jest wykonany ze stali T-10 (z dużą zawartością węgla) i ręcznie ostrzony. Twardość pomiędzy 58-60HRC przy Ha i 30-35HRC przy Mune.
Saya wykonana zgodnie z japońską tradycją z drzewa Kiri.
W komplecie Sageo, Koiguchi i materiałowy pokrowiec.
Miecz jest BARDZO ostry i przeznaczony dla osób posiadających duże doświadczenie w treningach Iaido. Polecany do Kata, nie do cięć.
W skład kompletu nie wchodzi stojak do miecza. Wysyłka oczywiście za darmo.
Kraj pochodzenia: Wielka Brytania (Nine Circles). Gwarantujemy tę samoą cenę co Brytyjczycy (pamiętajće, że ceny na ich stronie nie zawierają podatku VAT - do końca 2010 roku 17,5%, później jeszcze więcej)
WYSYŁKA GRATIS!!!