HYDROŻEL
jest substancją magazynującą wodę. Jest to "magazyn wody" dla korzeni rośliny. Regularne podlewanie roślin lub częste opady deszczu przynoszą podobne efekty co jego zastosowanie.
Działanie hydrożelu polega na zatrzymaniu wody dostępnej dla systemów korzeniowych, woda jest wiązana w polimerowej strukturze tworząc trwałe krople, uwalniana jednak dzięki podsiąkaniu kapilarnemu. Powoli oddając wodę pozostawia wolne przestrzenie zwiększając przez to pulchność gleby. Zmniejsza potrzebę częstego podlewania zabezpieczając roślinę w czasie suszy lub np. urlopu.Stymuluje rozwój systemu korzeniowego oraz korzeni włośnikowych rośliny, nadaje się do każdego rodzaju gleb ale szczególnie przydatny jest na glebach lekkich, przepuszczalnych. Hydrożel jest bezpieczny dla środowiska, działa przez około 5 lat jest bezpieczny dla środowiska i ulega rozkładowi.
KORZYŚCI
* przez zwiększenie pojemności wodnej gleb i podłoży ogranicza skutki niedoboru wody,
* poprawia strukturę -gleb ciężkich zmniejszając ich zwięzłość i zwiększając napowietrzenie gleb lekkich przeciwdziałając ich wodnej i wietrznej erozji,
* zmniejsza wymywanie składników pokarmowych i mikroelementów, stymuluje rozwój systemu korzeniowego, przyspiesza wzrost roślin, zmniejsza ich "wypadanie" spowodowane stresem wodnym jest trwały i aktywny w glebie, co najmniej przez 5 lat,
* jest ekonomiczny - wystarcza 0,5g do 1,5 g na litr podłoża,
* utrzymuje nagie korzenie w stanie pobudzenia ułatwiając także wyrastanie nowych korzeni włośnikowych.
ZASTOSOWANIE
Mówimy tutaj o wzbogaceniu kompleksu sorbcyjnego naszego podłoża czyli gleby. I to możemy otrzymać za pomocą produktu HYDROŻEL.
Woda dostarczona do wierzchnich warstw gleby zwłaszcza przy glebach lekkich poczynając od 3 klasy, a niestety przeważnie na takich i gorszych gruntach stawiamy nasze posiadłości, szybko przepływa wgłąb poniżej systemów korzeniowych naszych roślin.
Dodany do podłoża lub ziemi gruntowej Hydrożel magazynuje wodę pochodzącą z opadów, nawadniania, a nawet mgły lub rosy. Magazynując duże ilości wody, ogranicza jednocześnie jej straty na skutek parowania, a także przenikania do głębszych warstw gleby, skąd rośliny nie mogą jej pobierać.
Cykl wchłaniania i oddawania wody przez preparat może być powtarzany tysiące razy. Hydrożel na skutek właściwości wiązania jonów metali ma też bardzo korzystny wpływ na zatrzymanie składników pokarmowych (nawozów) w obrębie systemu korzeniowego roślin. Efektem tego jest dobre odżywianie roślin,
* Kwiaty i ziemie doniczkowe: 0,5g-1,5g /dm3 podłoża
* Doglebowo: 20g-50g/ m2 (Zakładanie trawników) wymieszać z glebą na głębokość 25 cm,
* Sadzenie w dołki: 1g-6g na 1 roślinę (Rośliny w doniczkach) w zależności od wielkości rośliny i jej systemu korzeniowego.