Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

HydroAid 10 cm x 10 cm

14-02-2015, 0:35
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 16 zł     
Użytkownik zimnakaska
numer aukcji: 4995355331
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 17   
Koniec: 13-02-2015 23:59:50
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

Hydroaid to nowoczesny opatrunek w postaci jednolitego, transparentnego wytrzymałego mechanicznie płatu hydrożelu. Budowa opatrunku opiera się na sieci przestrzennej trzech polimerów, o wysokiej zawartości wody i grubości 3 mm. HydroAid stosowany jest jako opatrunek chroniący skórę, chłodzący i  łagodzący skutki urazów powstałych po zabiegach laserowych, medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej czy flebologii. HydroAid wspomaga także gojenie uszkodzonych tkanek.

cechy-hydroaid

Cechy opatrunku HydroAid.

HydroAid w trakcie prowadzenia nieablacyjnych zabiegów laserowych może być wykorzystany jako chłodząca, elastyczna i transparentna warstwa kontaktowa chroniąca przed urazami termicznymi i poprawiająca komfort pacjenta. Opatrunek znajduje także zastosowanie w trakcie zabiegów ultrasonograficznych prowadzonych na uszkodzonej skórze, otwartych ranach czy w miejscach w których potrzebny jest sterylny i przezroczysty dystans w celu poprawy widoczności powierzchniowo położonych struktur.

hydroaid

Prowadzenie zabiegu poprzez strukturę opatrunku HydroAid.

ZASTOSOWANIE W TERAPII LASEROWEJ:

Laserowe zabiegi nieablacyjne:

HydroAid może być wykorzystywany jako podkład chłodzący w trakcie prowadzenia zabiegów laserami różnego typu (Q-switched, pulsacyjne, półprzewodnikowe, KTP) o stałej emisji fali lub za pomocą aparatów generujących światło impulsowe (IPL) o długości fal w granicach 500 - 1100 nm. W tym zakresie długości fali istnieje mniejsza absorpcja promieniowania lasera przez wodę zawartą w skórze i naskórku (woda jest także głównym składnikiem hydrożelu). Powstaje wówczas tak zwane okienko terapeutyczne, które umożliwia prowadzenie terapii wgłąb tkanki.

21

Najczęściej stosowanymi zabiegami tego typu są: epilacja laserowa laserowe usuwanie znamion naczyniowych płaskich i pajączków naczyniowych, blizn i przebarwień skóry, laserowe usuwania tatuaży.
Zastosowanie hydrożelu w terapiach laserem powoduje odpowiednie chłodzenie tkanki podczas zabiegu, nawilżenie warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu wiązka laseru nie ulega rozproszeniu i odbiciu na powierzchni skóry, a także zapobiega powstawaniu par i dymów.W trakcie prowadzenia epilacji laserowej poprzez opatrunek hydrożelowy głowica laseru dotyka tylko sterylnej warstwy hydrożelu, dzięki czemu utrzymywana jest ona w czystości, nie są gromadzone na jej powierzchni resztki tkanek czy włosów, co z kolei wpływa pozytywnie na higienę, jakość i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów.

hydroaid

Opatrunek HydroAid w postaci maseczki na oczy (EyeMask).

 

Zabiegi ablacyjne, zabiegi frakcyjne:

Metoda ablacyjna charakteryzuje się tym, że dochodzi tu do odparowania naskórka, górnych warstw skóry oraz płytkiego lub głębokiego uszkodzenia termicznego skóry na granicy oparzenia
Tego typu zabiegi laserowe ze względu na dużą energię przekazywaną tkankom mogą powodować niepożądane powikłania takie jak: rumień, obrzęk, przebarwienia, blizny przerostowe, zwiększoną wrażliwość skóry, co powoduje dyskomfort pacjenta i czasami długą rekonwalescencje.
Opatrunek HydroAid, który dzięki dużej pojemności cieplnej chłodzi miejsce poddane terapii, minimalizuje ból, zapewnia kojące działanie, jednocześnie przyspiesza gojenie się uszkodzeń naskórka, oparzeń czy innych urazów skóry. Stosując opatrunek hydrożelowy sprawiamy, że cały zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta.

hydroaid

Podrażnienie skóry zabezpieczone opatrunkiem HydroAid.

ZASTOSOWANIE W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ:

Zastosowanie po zabiegach mikrodermabrazji, peelingów, face lifting, terapie depigmentacyjne. Większość tego typu zabiegów polega na chemicznym lub mechanicznym złuszczaniu naskórka co powoduje zaczerwienie miejsc poddanych terapii, czasami obrzęk, a pacjent odczuwa pieczenie.
Zastosowanie HydroAid po zabiegach tego typu powoduje, że podrażnione tkanki są chłodzone, odpowiednio nawilżone, procesy regeneracyjne naskórka ulegają przyspieszeniu, a pacjent odczuwa ulgę i kojące działanie opatrunku hydrożelowego.
Mezoterapia, face lifting to metody leczenia różnych schorzeń skóry, a także poprawy jej wyglądu polegające na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Po tego typu zabiegach często występuje rumień i inne niepożądane odczyny. W celu ich łagodzenia zaleca się stosowanie kompresu HydroAid. Iniekcje igłowe np. botoksu, kwasu hialuronowego czy innych wypełniaczy można także prowadzić poprzez opatrunek HydroAid, który jest transparentny i umożliwia obserwowanie miejsce terapii.

hydroaid

Transparentna konstrukcja opatrunku pozwala na przeprowadzanie zabiegów przez jego strukturę.

HydroAid znajduje także zastosowanie po zabiegach fotoodmładzania (redukcja drobnych naczyń krwionośnych, drobnych przebarwień) przy użyciu lamp pulsacyjnych IPL czy VPL, czy po zabiegach thermoliftingu, thermage czy z użyciem fal ultradźwiękowych (np. Med. Contour czy Ulthera).

ZASTOSOWANIE WE FLEBOLOGII:

HydroAid znajduje także zastosowanie w zabiegach flebologicznych takich jak zamykanie naczyń krwionośnych powszechnie stosowaną metodą laserową oraz wchodząca na rynek polski metoda zamykania parą wodną.
Ponieważ tego typu zabiegi skutkują podniesieniem temperatury samych tkanek konieczne jest po zabiegach lub w trakcie stosowanie środków łagodzących. W tej roli doskonale sprawdza się HydroAid.
W celu zintensyfikowania efektu chłodzącego i kojącego przed rozpoczęciem zabiegu można schłodzić opatrunek HydroAid w lodówce.

ZASTOSOWANIE W USG:

HydroAid może być wykorzystywany także jako podkład pod głowice USG w trakcie specjalnych badań ultrasonograficznych, gdzie niemożliwe jest wykorzystanie płynnych żeli. Dzięki HydroAid, które są sterylne możliwe jest prowadzenie badań na otwartych ranach , np. badanie Dopplera owrzodzeń, czy badanie oparzeń 3go stopnia w celu ustalenia głębokości martwicy.

hydroaid

Prowadzenie badania przez opatrunek HydroAid.

ZASTOSOWANIE W CHIRURGII PLASTYCZNEJ:

Opatrunki HydroAid znajdują zastosowanie w chirurgii plastycznej głównie po inwazyjnych zabiegach na skórze jak opatrunek chłodzący i kojący oraz zapewniający sterylne środowisko.
Opatrunek może być stosowany do ochrony ran po szyciu chirurgicznym, po zabiegach laserowej liposukcji (Cynosure Triplex), natomiast opatrunek w kształcie maski na oczy znajduje zastosowanie po zabiegach blefaroplastyki (zabiegi chirurgiczne na powiekach).
Opatrunek HydroAid posiada właściwości absorpcyjne dzięki czemu krew czy wysięk wchłaniane są w hydrożel. Zdolność chłonięcia wysięku przez opatrunek jest na poziomie 20 ml z 100 cm kw. powierzchni rany. Przezroczysta struktura opatrunku umożliwia obserwowanie miejsca poddanego zabiegowi bez konieczności zdejmowania opatrunku.

APLIKACJA OPATRUNKU:

W celu zintensyfikowania efektu chłodzącego i kojącego przed rozpoczęciem zabiegu można schłodzić opatrunek HydroAid w lodówce.

HydroAid stosowany w temperaturze pokojowej daje chłodzące działanie, jednak gdy pożądane jest silniejsze działanie chłodzące opatrunek może być wcześniej schłodzony w lodówce do temp. ok. 4-8 °C, jednak nie powinien być on całkowicie zamrażany.
W trakcie stosowania hydrożelu w nie ablacyjnych zabiegach laserowych hydrożel nagrzewa się, dlatego też można go dodatkowo schłodzić kładąc go zmrożoną poduszkę chłodzącą (cold pack) na okres ok. 60 sek, po czym ponownie umieścić go na skórze pacjenta.

Tą czynność można usprawnić stosować naprzemiennie dwa opatrunki HydroAid, jeden jest chłodzony, drugi jest używany i kiedy zachodzi potrzeba są wymieniane, tak by utrzymywać odpowiedni poziom chłodzenia przez cały czas zabiegu.

W przypadku stosowania HydroAid jako opatrunku hydrożelowego po zabiegach ablacyjnych, czy innych inwazyjnych procedurach produkt zachowuje swoją hydrożelową postać przez ok. 12 godzin. Hydrożel nawilża skórę oddając zawartą w sobie wodę, jednocześnie także paruje. Jeżeli opatrunek wyschnie i przyklei się do ciała należy położyć na niego nasączony np. solą fizjologiczną kompres, wtedy opatrunek wchłonie wilgoć i ponownie stanie się elastyczny, co ułatwi jego zdejmowanie.

aplikacja-opatrunku

Aplikacja opatrunku.

Dostępne rozmiary:
5×9 cm, 7×12 cm, 10×10 cm, Eye Mask 7×14cm, maska na twarz 25×25 cm,

Wyrób medyczny klasy IIb.