Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 16.5x23.5cm
Liczba stron: 320
Książka opisuje doświadczenia ujawniania swojej orientacji przez amerykańską młodzież należącą do mniejszości seksualnych. Przedstawia procesy i zjawiska, które w Stanach Zjednoczonych i w Europie Zachodniej dobiegają końca, a w Polsce dopiero się zaczynają. Autor opisuje i wyjaśnia dynamikę procesu coming out na podstawie ponad 150 wywiadów z młodymi ludźmi. Omawia zmiany zachodzące w relacjach między nimi a członkami ich rodzin podczas ujawniania się i po ujawnieniu. W nowatorski sposób przedstawia interakcje diadowe: córka – matka, córka – ojciec, syn – matka, syn – ojciec. Podkreśla różnorodność doświadczeń młodych przedstawicieli mniejszości seksualnych. Opisane historie uzupełniają dane z badań. Książka skierowana jest do osób należących do mniejszości seksualnych, do ich rodzin oraz do pracujących z nimi specjalistów. To także znakomite źródło informacji dla psychologów, pedagogów i badaczy zainteresowanych zjawiskiem coming out.
Homoseksualność daleka i bliska
Słowa, mity, symbole
Oprawa: Miękka
Format: 14.0x20.5cm
Liczba stron: 201
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Autor książki pokazuje, jak postrzeganie homoseksualności zmienia się w czasie i przestrzeni, sięgając w swoich rozważaniach do dzieł historyków, jak też przekazów zawartych w starożytnej literaturze pięknej i mitologii, które są skarbnicą archetypowych prawd o człowieku, życiu i świecie.
W książce zostały zaprezentowane przykłady tolerancji, żywej akceptacji i zwalczania homoerotyzmu w różnych tradycjach i kulturach. Zdaniem autora, społeczeństwa akceptujące pierwiastek homoerotyczny rozwijają się bardziej dynamicznie niż te, które spychają to zjawisko na margines.
Książka jest kontynuacją rozważań zawartych w poprzednich dwóch tomach poświęconych tej problematyce: "Seksualność, psyche, kultura. Homoerotyzm w świecie starożytnym" (2007) i "Homoseksualizm. Wykluczenie – transgresja – akceptacja" (2009). Podobnie jak we wcześniejszych książkach tekst uzupełniają ilustracje autorstwa krakowskiego grafika i literata Tomasza Bohajedyna.