Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Hohner ST-57 Professional Series leworęczna!

24-07-2012, 20:23
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 1 100 zł      Aktualna cena: 1 100 zł     
Użytkownik BoRooV
numer aukcji: 2437916384
Miejscowość Oświęcim - Babice
Licytowało: 1    Wyświetleń: 221   
Koniec: 05-07-2012 21:00:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Wersja: Leworęczna
Ilość strun: 6 strun
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam w aukcji dla unikatowej na polskim rynku wtórnym gitary w wersji leworecznej: Hohner ST-57 Professional Series.

 

ZNAKOMITA replika gitary Fender American Vintage 57 Stratocaster Reissue bez placenia 6000 zlotych za leworeczny egzemplarz w Polsce.

 

Doskonale recenzje na Harmony Central dla modelu ST-57, wielu uzytkownikow ceni ten model wyzej, niz oryginal:

http://www.harmonycentral.com/products/95989

Instrument jest w bardzo dobrym stanie, jak na swoj wiek (rok produkcji 1989), warto zaznaczyc, ze seria Hohner Professional ma swietna reputacje wsrod zawodowych muzykow, ze wzgledu na bardzo wysoka jakosc wykonania na poziomie wspolczesnych Fenderow z Japonii, swietnie brzmiace przetworniki i znakomita grywalnosc.

Dotyczy to zwlaszcza modelu ST-57 (kopia Fender American Vintage 57 Stratocaster Reissue) oraz modelu L-59 (kopia Gibsona Les Paul Custom).

Hohner USA zakontraktowal produkcje serii Hohner Professional Series z fabryka Cor-Tek (Cort) w 1986 roku. Produkcja byla kontynuowana do wczesnych lat 90.

W zalozeniu Hohnera USA, seria Professional miala konkurowac z japonskimi produktami takich firm, jak Orville, Greco, Fernandes czy Tokai. By sprostac wyzwaniu Cor-Tek zastosowal najwyzszej klasy materialy do produkcji instrumentow serii Hohner Professional i wprowadzil bardzo szczegolowa kontrole jakosci. Efektem tych zabiegow sa zaskakujaco wysokiej klasy instrumenty Hohner Professional Series, wsrod ktorych szczegolna estyma cieszy sie oferowany w tej aucji model ST-57 oraz wspomniany powyzej model L59.

Warto zaznaczyc, ze ceny gitar z serii Hohner Professional na przelomie lat 80. i 90. w Europie byly stosunkowo wysokie, cena modelu L59 (kopia Gibsona Les Paul Custom) na terenie Wysp Brytyjskich to ok. £950 (ok. 4500 zlotych obecnie) na poczatku lat 1990, co odpowiadalo cenom gitar Tokai z serii Love Rock. 

Ciekawostka dla kolekcjonerow i fanow historii instrumentow gitarowych – ponizej link to oryginalnego katalogu Hohner Professional Series z roku 1986:

http://arkay.de/temp/cat_1986hohner_page_05.jpg

Gitara jest wyposazona w nowy komplet strun D’Addario, rozmiar 9-46.

***

Leworeczni gitarzysci doskonale zdaja sobie sprawe, jak ubogi jest rynek instrumentow uzywanych dla muzykow leworecznych w Polsce. Znalezienie dobrego Stratocastera w sensownej cenie bez wylozenia 3 000 zlotych wydaje sie byc prawie niemozliwe.

W tej aukcji mamy do czynienia ze znakomitym instrumentem typu Strat, ale za cene na poziomie Squier Standard Made In China.  

Gitary Hohner Professional Series w wersji leworecznej to ABSOLUTNY rarytas, instrumenty unikatowe i niezwykle trudne do zlokalizowania.

Polecam lekture calego opisu do aukcji w celu zapoznania sie ze specyfika techniczna tego unikatowego Strata (korpus, gryf, elektronika itp.)

 

***

 

Gryf:

 

Wykonany z jednego kawalka drewna, tak jak w oryginale American Vintage 57 Stratocaster Reissue (bez osobnej podstrunnicy). Material uzyty do wykonania tego gryfu to wysokiej klasy Klon Kanadyjski typu Hard Rock Maple.

 

Znakomicie wysezonowane drewno, dzieki wiekowi instrumentu  - 23 lata wplynely takze na zmiane koloru samego gryfu na pozólkle wykonczenie typu Vintage Relic, ktore swietnie pasuje do dwutnowego wykonczenia korpusu typu Tobacco Burst (warto obejrzec zdjecia do aukcji!).

 

Wygode gry na tym gryfie gwarantuje stosunkowo plaski profil pod strunami (promien 10’), ksztalt gryfu (splaszczone ‘V’ shape, jak w oryginale USA 57’ RI oraz modelu Eric Clapton Custom Shop Strat) oraz swietnie wykonane solidne progi typu Jumbo.

 

Warto zaznaczyc, ze progi nie nosza sladow uzytkowania, co swiadczy o jakosci niklowanej stali uzytej do ich wykonania,  zwlaszcza biorac pod uwage, ze ten leworeczny Hohner ST-57 Professional Series ma ponad 20 lat.

 

Gryf wyposazono w solidne klucze olejowe w stylu Schallera, które swietnie trzymaja stroj.

 

 

Korpus:

 

Klasyczny korpus w stylu Stratocastera wykonany z 2 kawalkow litego Klonu Kalifornijskiego (informacja potwierdzona przez Hohner USA) i wykonczony w klasycznych kolorach dwutonowego Tobacco Burst.

 

Gitara prezentuje sie przepieknie, jeszcze raz polecam obejrzenie galerii zdjec dostepnych wraz z ta aukcja.

 

Maskownica po latach sezonowania nabrala gleboko kremowego, lekko pozolklego koloru i wyglada znakomicie na tle wykonczenia Tobacco Burst, uzytego w przypadku korpusu tego leworecznego ezgemplarza gitary Hohner ST-57 Professional Series.

 

Podobnie sytuacja wyglada z pokrywami przetwornikow i pokretlami.

 

Na froncie korpusu znajduje sie male wgniecenie lakieru Nitro o srednicy ok. 4mm, prosze obejrzec zdjecia do aukcji!

 

Ciekawostka jest uzycie systemu tremolo, bardzo zblizonego konstrukcyjnie do mostka firmy Schaller Germany, ktory jest obecnie uzywany w Fenderach Stratocaster USA Deluxe.

 

Caly mostek jest zamocowany do korpusu za pomoca 2 zaczepow, co pozwala bardzo plynna prace tego systemu, gwarantujac wrazenia podobne do dzialania legendarnego systemu tremolo Wilkinson VS-100.

 

Warto zaznaczyc, ze blok uzyty w mostku tremolo na tym egzemplarzu Hohner ST-57 Professional Series jest gruby i bardzo solidny, co gwarantuje znakomity sustain i wybrzmienie.

 

Gitara jest KOMPLETNA z fabryczna raczka do mostka tremolo.

 

 

Elektronika:

 

Jesli chodzi o uzyte przetworniki i ich brzmienie, jeszcze raz odsylam do znakomitych recenzji dla modelu Hohner ST-57 Professional Series, ktore mozna znalezc na Harmony Central:

 

http://www.harmonycentral.com/products/95989

 

Uzyte w gitarze przetworniki nawiązują do najbardziej klasycznych i typowych pickupów Stratocastera z końca lat 50, brzmieniowo najblizej im do przetwornikow Fender Custom Shop Fat 50’, ktore zapewniaja duzo mocniejszy sygnal, ale wciąż klasyczny Fenderowski sound. Większa ilość zwojów na kazdym przetworniku skutkuje mocniejszym basem i cieplejszym tonem, chociaż cały czas mamy w brzmieniu bardzo

Warto zaznaczyc, ze wysokosc nabiegunników jest dostosowana specialnie pod uklad leworeczny (z ang. left-handed staggered poles).

 

Warunki aukcji:

Ze wzgledu na dosc unikatowy charakter tego instrumentu, kupujacemu sugerujemy odbior gitary.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt mailowy [zasłonięte]@interia.eu

 

Dziekuje za obejrzenie aukcji.