Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Hodowla ślimaków - Biznes Plan + Książka GRATIS!

26-01-2014, 15:06
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 250 zł     
Użytkownik skalmowski1
numer aukcji: 3877956859
Miejscowość Rydzówka
Wyświetleń: 38   
Koniec: 26-01-2014 13:41:05

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Biznes Plan + Książka "Hodowla i chów ślimaków w pomieszczeniu i na użytkach zielonych" na PŁYCIE CD 




Ocena:
Biznes Plan + Książka

 
Projekt całościowy biznes planu z dokładną analizą i wyliczneiami potrzebnymi do rozpoczęcia hodowli ślimaków.

Zapotrzebowanie na hodowlanego ślimaka jadalnego jest tak duże, że wystarczy miejsca dla wielu nowych hodowców. Hodowlą może zająć się każdy, kto jest właścicielem ziemi, budynku gospodarczego do reprodukcji i ma wolny czas, który poświęci hodowli.

Biznes plan jest dokumentem opisującym biznes, jego produkt lub usługę oraz sposób wejścia na rynek i finansowanie całej operacji. Opisuje on inwestycje, które należy wykonać oraz te które są w trakcie realizacji. Biznes plan odpowiada na cztery pytania: kto, co, jak i ile to będzie kosztować? Formułuje cele (lub tylko jeden z nich) na najbliższy czas (zwykle od roku do kilku lat) i sposoby ich osiągnięcia, w powiązaniu z aktualną sytuacją firmy i całego rynku oraz prognozami na przyszłość. Najważniejszym składnikiem biznes planu jest prognoza finansowa danego projektu - a zatem ocena, czy poniesione nakłady się zwrócą. Biznes plan to ocena firmy, jej potencjału oraz szans i zagrożeń czyhających na nią. Opisuje działania marketingowe, reklamowe oraz sprzedaży. Tworzy wizję rozwoju firmy. Każdy przedsiębiorca powinien posiadać biznes plan swojej firmy.

Biznes plan musi być dostosowany do swego adresata. Nacisk za każdym razem musi być położony gdzie indziej. Bank na pewno zwróci szczególną uwagę na finansową stronę przedsięwzięcia - sposoby zabezpieczenia kredytu, rezerwy finansowe, przepływy gotówkowe. Inwestor zaś, zwłaszcza ten z branży, przyjrzy się przede wszystkim merytorycznej stronie samego projektu, ale także i osobistym predyspozycjom kierownictwa firmy. Poprawnie i realnie opracowany biznes plan jest doskonałym narzędziem dla właściciela firmy. Pomaga w procesie zarządzania oraz planowania dalszych działań. Jest przydatny przy kreowaniu marki oraz podczas budowy motywacji. Jest podstawowym dokumentem podczas budowania nowego przedsięwzięcia oraz podczas reorganizacji już dobrze funkcjonującej działalności gospodarczej. Do utworzenia biznes planu jest potrzebna znajomość metod badania rynku, analizy i diagnozy ekonomiczno-finansowej. Nie można zapominać, że dobry biznes plan to poważny dokument za pomocą, którego można kierować swoim przedsiębiorstwem w przyszłości.

SPIS TREŚCI:

1 DANE WNIONKODAWCY 3
1.1 DANE OSOBOWE 3
1.2 ŻYCIORYS ZAWODOWY WNIOSKODAWCY 3
2 OPIS PLANOWANEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA 4
2.1 DANE PLANOWANEGO PRZEDSIĘBIORSTWA 4
3 PLAN MARKETINGOWY 5
3.1 OPIS PRODUKTU 5
3.2 CHARAKTERYSTYKA RYNKU 7
3.3 KONKURENCJA NA RYNKU 7
3.4 DYSTRYBUCJA I PROMOCJA 8
3.5 CENA 8
3.6 PROGNOZA ZBIORÓW 9
3.7 PROGNOZA PRZYCHODÓW 9
4 PLAN INWESTYCYJNY 10
4.1 OPIS PLANOWANEJ INWESTYCJI 10
4.2 AKTUALNE ZDOLNOŚCI WYTWÓRCZE 14
5 SYTUACJA EKONOMICZNO-FINANSOWA 14
5.1 SUMA KOSZTÓW I ROK HODOWLI 14
5.2 SUMA KOSZTÓW II-III ROK HODOWLI 15
6 PROGNOZA ZYSKÓW 16
6.1 PROGNOZA ZYSKU DLA PRZECIĘTNEGO ZBIORU 16
6.2 PROGNOZA ZYSKU DLA PRZECIĘTNYCH CEN I ZBIORÓW 17

+

Książka "Hodowla i chów ślimaków w pomieszczeniu i na użytkach zielonych"

KSIĄŻKA TA NIE JEST NAUKOWYM OPRACOWANIEM BIOLOGII I HISTORII ŚLIMAKA, ALE OWOCEM KILKULETNIEJ PRACY HODOWLANEJ I OBSERWACJI ŚLIMAKÓW. DO RZETELNEJ WIEDZY NABYTEJ NA PRZESTRZENI WIELU LAT DODANE SĄ NIEPOWODZENIA, WNIOSKI I POMYSŁY ORAZ PROBLEMY POCZĄTKUJĄCEGO HODOWCY, PROBLEMY, Z KTÓRYMI DOŚWIADCZONY HODOWCA RACZEJ SIĘ NIE SPOTYKA, BO WSZYSTKO JEST JUŻ DLA NIEGO OCZYWISTE I LOGICZNE. 

Tymczasem każdy, kto dopiero zaczyna swoją działalność związaną z hodowlą towarową ślimaków, stale będzie napotykać trudności, będzie mieć wątpliwości, czy dobrze wszystko zorganizował, jak przeprowadzić daną czynność, aby osiągnąć żądany skutek, a w końcu, czypodjął właściwą decyzję odnośnie rozpoczęcia hodowli. Wiele osób rezygnuje z podjętego już wyzwania, jakim jest chów ślimaków, a wszystko to w wyniku niepowodzenia, które jest konsekwencją tego, że nigdzie nie można znaleźć naprawdę dokładnych informacji dotyczących szczegółów hodowli, a te właśnie decydują o powodzeniu przedsięwzięcia. 

Przeważnie hodowcy zazdrośnie strzegą swoich doświadczeń i nic w tym dziwnego, przecież nabyli je kosztem wielu niepowodzeń, nakładów finansowych, cierpliwości i czasu. W książce tej postaram się bardzo rzetelnie odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, pomóc w wyborze właściwego dla hodowcy gatunku ślimaka. Opisany zostanie proces hodowlany od samego początku, tzn. od momentu podjęcia decyzji o rozpoczęciu hodowli, przygotowania odpowiednich pomieszczeń, niezbędnego sprzętu i nakładów z tym związanych, odsłonię tajniki własnych doświadczeń wynikających ze znajomości zagadnienia, a także opiszę źródła trudności, z jakimi można się spotkać, a które mogą doprowadzić mniej cierpliwych hodowców do zaniechania hodowli. 

Tymczasem cierpliwość i umiejętność wyciągania wniosków jest tu niezwykle istotna. Opisany też będzie proces zbierania ślimaka przez zatrudnionych do tego celu ludzi, najlepsze sposoby uniknięcia masowego zadeptywania ślimaków, które wyhodowaliśmy, przez wynajętych „zbieraczy”, podzielę się własnymi pomysłami na maksymalne wykorzystanie już istniejących w każdym domu sprzętów czy urządzeń, aby jak najbardziej obniżyć koszty hodowli. Jednym słowem, odsłonię tajniki i niuanse we wcale niełatwej na początku, ale przyjemnej i satysfakcjonującej w efekcie hodowli towarowej ślimaków jadalnych. 

Jestem głęboko przekonany, że z wiedzą zaczerpniętą z tej książki hodowla będzie prostsza, łatwiejsza i przyniesie hodowcom sukces przekładający się na osiągnięty zysk. Używając odpowiedniej techniki chowu możesz pomnożyć Twoje zyski! 

 ZAUFAJ DOŚWIADCZONEMU HODOWCY!

Grzegorz Skalmowski

"Mikroprzedsiębiorca roku 2009"



Spis treści

  • Od autora / 5
  • Podejmujemy decyzję o rozpoczęciu hodowli /7
  • O ślimakach: pochodzenie, gatunki, budowa, rozmnażanie, środowisko / 11
  • Budowa / 12
  • Rozmnażanie / 13
  • Środowisko / 13
  • Gatunki hodowane w Polsce, zapotrzebowanie, wybór gatunku, ceny zbytu / 15
  • Ogólne warunki hodowli, sposoby hodowli, długość poszczególnych faz cyklu hodowlanego, żywienie: pasza, zielonka / 19
  • Systemy hodowli / 20
  • Etapy hodowli / 20
  • Sposoby na rozpoczęcie hodowli ślimaków jadalnych: / 21
  • Obiekty hodowlane i ich wyposażenie / 21
  • System hodowli ślimaka w I fazie cyklu: rozród / 23
  • Rozród / 23
  • System utrzymania / 23
  • Wady systemu / 23
  • Żywienie / 23
  • Temperatura / 24
  • Wilgotność powietrza / 25
  • Woda / 25
  • Światło / 26
  • Wentylacja / 26
  • Najważniejsze różnice między Helix aspersa Müller i Helix aspersa Maxima / 27
  • Kupujemy reproduktory / 29
  • Początek cyklu hodowlanego – rozmnażanie

Książka "Hodowla i chów ślimaków w pomieszczeniu i na użytkach zielonych"