Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

HIT - Starter Kit z Arduino UNO R3 - Nowość!

21-01-2012, 23:06
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 137 zł      Aktualna cena: 137 zł     
Użytkownik nettigo
numer aukcji: 2049439568
Miejscowość Warszawa
Licytowało: 20    Wyświetleń: 933   
Koniec: 21-01-2012 00:16:23

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Kontakt : 508 [zasłonięte] 231

Starter Kit z Arduino UNO R3



Chcesz zacząć swoją przygodę z elektroniką?

Chciałeś zawsze spróbować swoich sił z budowaniem własnych układów elektronicznych? Boisz się, że to zbyt skomplikowane i nie dasz rady?

Nie czytaj dalej, bo jeszcze przekonasz się, że to nieprawda!

Arduino jest znane z tego, że to przyjazna początkującym konstrukcja, dla której znajdziesz w sieci mnóstwo materiałów opisujących jak zacząć.

Samo Arduino to centrum każdego układu - ale oprócz tego potrzeba jeszcze różne dodatkowe elementy. Jak zmierzyć różne wartości, jak podłączyć podstawowe elementy?

Czym różni się Nettigo Starter Kit od innych na rynku

Nasze zestawy są wyposażone w oryginalne Arduino UNO R3, nie są to klony Arduino Duemilanove. Choć oba Arduino są zgodne to kilka drobnych różnic przemawia na korzyść Arduino Uno. I tak wybierając ten model:

Po pierwsze, 1,5 kB więcej miejsca na szkice (własne programy) to jest duża różnica. Pisząc większe programy warto mieć ten komfort, że zmieści się nam więcej kodu.

Po drugie możliwość zaprogramowania układu USB, tak aby Arduino przedstawiało się jako inna klasa urządzeń USB, pozwoli zbudować zupełnie nowe rozwiązania.
W pierwszej chwili na myśl przychodzą np urządzenia udające klawiaturę (prosty klucz sprzętowy do haseł), prezentacji (kontrolowanie prezentacji), pamięci masowe (proste udostępnianie danych pomiarowych z karty SD).

Po trzecie - 150 mA dla napięcia 3,3 V to jest 3x więcej niż niż w Duemilanove i jego klonach. Wiele urządzeń czy czujników pracujących na 3,3V ma nieco większe wymagania prądowe, dzięki temu z UNO nie musisz budować własnych układów zasilających na 3,3V.

 


UNO R3 - wersja referencyjna

Arduino Team zapowiedział, że Arduino UNO R3 (R3 od Revision 3 czyli Wersja 3) jest modelem referencyjnym.
Co to znaczy?
Arduino jest żywym projektem, ciągle ewoluującym. Zmieniała się zarówno strona sprzętowa jak i programowa (samo IDE jak i biblioteka Arduino). Wraz z opublikowaniem R3 oraz Arduino IDE w wersji 1.0 zapowiedziano, że biblioteka Arduino oraz IDE będą dalej rozwijane, ale wersja 1.0 nadal będzie utrzymywana.

Dla zwykłego użytkownika nie ma to tak wielkiego znaczenia, ale jeżeli chcesz przygotować np warsztaty, które będą cyklicznie powtarzane, chcesz używać Arduino na zajęciach w szkole lub uczelni albo przygotować shielda, to opierając się na bibliotece Arduino 1.0 oraz na R3 przez długi czas będzie wszystko jak najbardziej aktualne.

Zmiany w R3

Arduino UNO R3 od UNO R2 różni się:

  • W każdym rzędzie złącz przybyły dwa złącza. Teraz zamiast złącza 2 x 8 w części 'cyfrowej' jest złącze 10 i 8 pinów. W części 'analogowej' zamiast 2 x 6 pinów jest 8 i 6 pinów.
  • ATmega8U - układ odpowiedzialny za komunikację USB został zastąpiony przez ATmega16u (16kB pamięci flash zamiast 8) - dotyczy to tylko zaawansowanych użytkowników, chcących zmienić rodzaj urządzenia jako które Arduino pojawia się w komputerze po podłączeniu do USB (np jako klawiatura a nie port szeregowy)

Dodanie nowych pinów wprowadza trochę zamieszania. W rzędzie złączy cyfrowych wyprowadzone zostały oddzielnie dwa sygnały szyny I2C (lub TWI jak pisze ATmel w swojej dokumentacji) - SDA i SCL. Nie są to dodatkowe sygnały - w Arduino UNO R2 są one dostępne w miejscu A5 i A4. W R3 też są w miejscu w A4 i A5, więc nowe piny są połączone z tymi dwoma.

W dodatkowych pinach w części 'analogowej' wyprowadzony został nowy sygnał IOREF który jest informacją na jakich napięciach pracuje dane Arduino (poziom wysokiego napięcia logicznego). Drugi dodany pin nie jest wykorzystany, zarezerwowany do przyszłego użycia.

Po co ta zmiana?

Skoro SDA i SCL są dostępne na tych samych pinach w Arduino UNO oraz w Mega, a IOREF w każdym przypadku jest 5V, to po co te nowe piny? Sytuacja ulegnie zmianie po wprowadzeniu nowych modeli Arduino - Due oraz Leonardo. One mogą nie mieć SDA i SCL na A4 i A5 oraz działać na logice 3.3V zamiast 5V.

Dzięki tym nowym pinom shieldy korzystające z I2C, zaprojektowane na korzystanie z SDA i SCL na nowych pinach będą działać z przyszłymi wersjami Arduino jak i z UNO R3. IOREF z kolei pozwoli aby jeden shield działał zarówno na Arduino UNO R3 jak i na przyszłych modelach z logiką 3.3V.

 

Inaczej mówiąc - kupując R3 zapewniasz sobie Arduino, które będzie działało z przyszłymi modelami rozszerzeń (shieldów)

Dlaczego tak ważne jest kupowanie oryginalnych Arduino?

Gdy kupujesz oryginalne Arduino część Twoich pieniędzy trafia bezpośrednio do Arduino Team. Znaczy to że wspierasz, twórców tego projektu i dzięki Tobie projekt może dalej się rozwijać i powstają nowe produkty.

Kupując oryginalne Arduino chronisz lasy deszczowe

Producent oryginalnego Arduino czyni starania aby produkcja tych płytek nie miała negatywnego wpływu na środowisko. Dlatego na mocy porozumienia z początku 2009 od każdego oryginalnego Arduino, które zostanie sprzedane producent przekaże fundacji ZeroImpact/Lifegate dotację pozwalająca na odtworzenie lub zachowane pół metra kwadratowego lasu deszczowego w Kostaryce.

Arduino jest jednym z pierwszych przedmiotów stworzonych na wolnej licencji (open hardware). Co to znaczy? Że każdy, może wziąć schemat Arduino, oprogramowanie i zacząć produkować klony układu. Nie może jedynie używać nazwy Arduino. Dlatego w sieci znajdziesz pełno klonów o nazwach zbliżonych do Arduino (zwykle kończą się na -duino). Tylko kupując oryginalne Arduino wspierasz rozwój tego projektu.

Starter Kit - wszystko co potrzebujesz aby zacząć

Dlatego, dla każdego kto nie wie od czego zacząć, Nettigo przygotowało zestaw Starter Kit dla Arduino. Dzięki elementom w tym zestawie będziesz mógł samodzielnie (bez lutowania) złożyć kilka różnych układów i opanować podstawy elektroniki.
Starter Kit dla Arduino to unikalny na polskim rynku zestaw doskonale nadający się dla początkujących, tych którzy nie mają jeszcze doświadczenia z budową układów.

Tylko od Nettigo w jednym zestawie:

  • Oryginalne Arduino UNO R3 z kontrolerem ATmega328 w wersji na podstawce
  • duża płytka stykowa i komplet kabli do niej - nie musisz umieć lutować
  • zestaw 10 czerwonych diod LED wraz z rezystorami do podłączenia
  • dioda RGB z rezystorami (może świecić w dowolnym kolorze)
  • 5 rezystorów 2k2
  • 5 rezystorów 10k
  • tranzystor 2N2222 (lub równoważny)
  • dwa podstawowe czujniki:
    • temperatury (MCP-9700)
    • fotorezystor
  • pięć małych przycisków (buttony)
  • rejestr przesuwny (do sterowania większą ilością diód)
  • układ rozszerzenia o 8 portów cyfrowych dostpęnych po I2C (PCF8574P)
  • buzzer - prosty głośniczek

Wybierając Starter Kit dla Arduino:

Za jednym razem kupujesz zestaw elementów, które pozwolą Ci od ręki zbudować pierwsze swoje układy - nie potrzebujesz żadnych dodatkowych elementów aby rozpocząć.

Co możesz z zbudować z tego zestawu? Zobacz przykłady z naszego bloga: lista układów. Przykładowe układy będą dodawane. W tej chwili:

Budując proste układy z powyższej listy zdobędziesz doświadczenie i wiedzę, która pozwoli Ci budować bardziej skomplikowane układy.

Arduino które otrzymasz w zestawie jest oparte o układ ATmega328. W odróżnieniu od układów opartych o ATmega168 oferuje on dwa razy więcej pamięci na Twoje programy oraz na dane. Warto zwrócić na to uwage!

Gwarancja satysfakcji!

Pamiętaj, kupując w Nettigo masz 14 dni na bezwarunkowy zwrot towaru. Zakupy w Nettigo są bezpieczne!

Nettigo jest oficjalnym dystrybutorem Arduino na Polskę. Płytki są przetestowane przez producenta, nowe, fabrycznie zapakowane. 12 miesięcy gwarancji na płytki Arduino, faktura VAT na życzenie.


Co w zestawie?

W zestawie znajduje się

  • Arduino UNO R3 (ATmega328)
  • kabel USB typu A/B do podłączenia do komputera
  • czujniki: 1x temperatury MCP-9700, 1x fotorezystor
  • pozostałe elementy - 10 czerwonych diód LED z rezystorami, dioda RGB z rezystorami, po 5 rezystorów 2k2 oraz 10k, rejestr przesuwny (74HC595), pięć małych przycisków, tranzystor 2N2222, PCF8574P
  • płytka stykowa 830 pól, komplet 65 kabli do płytek stykowych

Do programowania Arduino potrzebne jest darmowe środowisko IDE dostępne na Windows, Linux lub MacOS.

Sprawdź te dwa linki, aby zobaczyć, że korzystanie ze środowiska programistycznego nie jest trudne i nie wymaga specjalistycznej wiedzy, żeby zacząć:



 

 

Szukasz pomysłu na użycie Arduino? Zajrzyj i śledź naszego bloga StarterKit !