Aspermet 200 EC - profesjonalny środek na muchy komary wszystkie owady latające
Opis
ASPERMET 200 EC
Środek owadobójczy w formie koncentratu stężonej emulsji do rozcieńczenia wodą do opryskiwania, lub mieszaniny z olejem do aerozolowania.
Środek o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania owadów latających i pełzających w higienie sanitarnej oraz do zwalczania szkodników magazynowych (głównie owadów) w ochronie żywności. Wykazuje się działaniem repelentnym, wskutek czego oprysk wypłasza owady z miejsc ich przebywania.
Przeznaczony głównie dla profesjonalnych ekip wykonujących zabiegi DDD, zaopatrzonych w odpowiedni sprzęt i odzież ochronną. Możliwe jest stosowanie preparatu przez osoby niewykonujące zabiegów profesjonalnych, pod warunkiem ścisłego przestrzegania zaleceń instrukcji.
Zawartość substancji biologicznie czynnej: 200 g permetryny (3-(2.2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan m-fenoksybenzyl) w 1 litrze środka.
Zastosowanie
Zastosowanie
ASPERMET 200 EC przeznaczony jest do zwalczania owadów w higienie sanitarnej: much, komarów, prusaków, karaluchów, pluskiew, mrówek faraona, rybików cukrowych itp. Środek przeznaczony jest także do zwalczania szkodliwych owadów głównie takich jak: wołek zbożowy, mól ziarniak, mklik mączny itp.
Może być stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej, biurowych, fabrycznych, magazynowych, inwentarskich, a także w szpitalach (z wyjątkiem sal chorych), przedszkolach i innych, przy ścisłym przestrzeganiu środków ostrożności.
Zalecane stężenie:
1% do 2% (100 do 200 ml środka w 10 l wody).
W pomieszczeniach preparat może być stosowany do zamgławiania za pomocą wytwornic aerozolowych w dawce 0,15 l preparatu w 1,3 l bezwonnego oleju wazelinowego na 1000 m2 dezynsekowanej powierzchni.
Asperment 200 EC może być także stosowany do zwalczania komarów na zewnątrz budynków (działki, ogródki przydomowe):
- metodą oprysku w stężeniu 1,0% (100 ml środka w 10 l wody), w dawce 5 l cieczy roboczej na 100 m2 powierzchni
- metoda ULV (zamgławianie metodą zimną) w stężeniu 5% i w dawce 0,5 l preparatu na 1 ha powierzchni
- metodą gorącego zamgławianiu w stężeniu 10% i w dawce 0,5 l preparatu na 1 ha powierzchni
Nie wolno opryskiwać żadnych produktów spożywczych składowanych luzem. Zabiegów dezynsekcyjnych nie wolno w żadnym przypadku wykonywać w obecności chorych dzieci. Nie zaleca się stosowania preparatu w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie chorzy z uczuleniami.
Dane techniczne
Sposób wykonywania zabiegu
Pomieszczenie zamknięte:
Zabieg może być wykonywany za pomocą większości typów opryskiwaczy używanych do zwalczania owadów w pomieszczeniach zamkniętych. Podstawową zasadą właściwego wykonania zabiegu jest dokładne pokrycie cieczą (do momentu początku jej minimalnego ściekania) dezynsekowanych powierzchni. Opryskiwać należy nie więcej niż 1/3 powierzchni. W przypadku zwalczania owadów biegających ( prusaków, karaluchów itp.) szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca ich gnieżdżenia (naroża ścian i podług, szpary, szczeliny, przejścia rur i przewodów, miejsca za listwami , tapetami i wykładzinami , wannami, szafkami zlewozmywaków, tylne części mebli i obrazów, okapy itp.).
W przypadku zwalczania much opryskiwać należy powierzchnie, na których muchy przebywają najchętniej (nasłonecznione fragmenty ścian, okolice okien, lamp, słupy nośne, przegrody, miejsca składowania odpadków – o ile nie są wykorzystywane jako karma dla zwierząt, itp.).
Zwalczanie komarów na zewnątrz budynków:
Zabieg ULV („zimna mgła”): Sporządzić 5% roztwór wodny preparaty Asperment 200 EC. Część użytej do sporządzenia roztworu wody można zastąpić nośnikiem (np. Asperfog, Stabler lub innym), który poprawia efekt skuteczności „zimnej mgły”. 10 l cieczy roboczej wystarcza do opryskania powierzchni 1 ha. Zabieg „gorącą mgłą”: Sporządzić ciecz roboczą rozcieńczając preparat w ilości 0,5 l i 0,5 – 1,5 l nośnika ( np. Stabler lub inny) wodą do 5 l. Tak przygotowana ciecz robocza wystarcza do zamgławiania 1 ha powierzchni. Metoda oprysku – w stężeniu 1,0% (100 ml środka w 10 l wody), w dawce 5 l cieczy roboczej na 100m2 powierzchni.
Zabieg należy wykonać równomiernie na całej powierzchni przeznaczonej do odkomarzania w ciepłe i bezwietrzne popołudnie, podczas którego nie są spodziewane opady deszczu.
Czas działania
Czas działania preparatu zależny jest od jakości wykonanego zabiegu, rodzaju opryskiwanej powierzchni, temperatury, wilgotności, zapylenia itp. Na powierzchniach bielonych wapnem szybko ulega dezaktywacji. Przestaje działać po umyciu, wytarciu, spłukaniu itp. opryskanej powierzchni.
Dawkowanie
Dezynsekcja opryskowa pomieszczeń
Zalecane stężenie cieczy użytkowej: 2% (200 ml środka na 10 l wody). 1 l płynu roboczego wystarcza do opryskania ok. 20 m2 powierzchni. W pomieszczeniach preparat może być również stosowany do zamgławiania za pomocą wytwornic aerozolowych w dawce 0,15 l preparatu w 1,3 l bezwonnego oleju wazelinowgo na 1000 m2 dezynsekowanej powierzchni.
Odkomarzanie
Dezynsekcja na zewnątrz budynków:
Metoda zimna (ULV) – 0,5 l preparatu na 1 ha, w roztworze 5% -wym w wodzie lub mieszaninie wody z nośnikiem
Metoda gorąca – 0,5 l preparatu na 1 ha powierzchni, w roztworze 10 %-wym mieszaniny wody i nośnika
Opryskiwanie – 1,0 % roztwór w wodzie (100 g preparatu w 10 l wody, w dawce 1 l cieczy roboczej na 20 m2 powierzchni
UWAGA: preparat jest toksyczny dla organizmów wodnych. W przypadku rozlania skażone miejsce zasypać piaskiem lub innym materiałem chłonnym i zebrać całość do szczelnego pojemnika opisanego wraz z instrukcja utylizacji wg lokalnych przepisów. Zapobiec przedostawaniu się preparatu do kanalizacji, bądź rowów, cieków wodnych.
Sporządzanie cieczy użytkowej
Ustalić potrzebną ilość preparatu. Zawartość butelki dobrze wymieszać. Odmierzyć ustaloną ilość preparatu i wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego w części wodą. Całość dobrze wymieszać. Opróżnione opakowanie 3-krotnie przepłukać wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza. Uzupełnić zbiornik wodą do wymaganej objętości i ponownie wymieszać do uzyskania jednolitej zawiesiny. Niezwłocznie wykonać zabieg. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć. Resztki nieużytej cieczy użytkowej rozcieńczyć wodą i wypryskać na powierzchni poprzednio opryskiwanej. Wodę użytą do mycia aparatury wypryskać na powierzchni poprzednio opryskiwanej, zacji wg lokalnych przepisów. Zapobiec przedostawaniu się preparatu do kanalizacji bądź rowów, cieków wodnych, itp.
Opakowanie - 100 ml.
Zobacz najchętniej kupowane produkty z tego działu
Galeria produktu
Tel. 022 [zasłonięte] 23 Kom. 0 602 [zasłonięte] 887 Fax. 022 [zasłonięte] 69