O autorach
Magdalena Bąk – komparatystka, iberystka, miłośniczka prozy Juana Rulfo i poezji latynoamerykańskiej. Pisze doktorat na Wydziale Polonistyki UJ. Ciekawość świata zawiodła ją do Turcji. Potrzeba niezależności popchnęła do wyjazdu do Nowego Jorku. Po pobycie na stypendium w Granadzie została jej tęsknota za widokiem połyskującej południowym słońcem Alhambry. Hiszpania żydowska, mauretańska, współczesna pulsuje w rytmie jej serca. Wraca na Półwysep kiedy tylko może. Współorganizatorka festiwalu Między piekłem a niebem. Juan Rulfo w perspektywie porównawczej (literatura, fotografia, film). Autorka publikacji pokonferencyjnej o Juanie Rulfo i paru artykułów o realizmie magicznym (Wielogłos, Ruch Literacki, Ameryka Łacińska). Ciągle marzy by usłyszeć na meksykańskiej ziemi casuarinas i poznać wielobarwny kraj Fridy Kahlo. Współpracuje przy organizacji Nowohuckiej Jesieni Gitarowej.
Patryk Chwastek – Urodził się na Podlasiu. We wczesnych latach swojego życia wyemigrował do Andrychowa, gdzie ukończył podstawówkę, gimnazjum i liceum. Cieszy go życie bez ambicji i dziwienie się, chociaż czasem jest marudą. Jego przelotny romans z Hiszpanią, niespodziewanie przerodził się w poważniejszy związek w którym przeżywał chwile fascynacji i nienawiści. Lubi żyć, gotować, szyć i zadawać sobie pytania egzystencjalne.
Anna Iskrzycka – absolwentka Wydziału Geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim, uwielbia podróżować, obserwować i czuć zapach nowych miejsc. Obecnie mieszka w Kraju Basków. Na Wyspach Kanaryjskich spędziła ponad półtora roku, odkrywając kolejne wyspy i poznając ich mieszkańców.
Barbara Tworek – pirat, zawadiaka i szyderca, skrywający swój paskudny charakter pod płaszczykiem uśmiechu i miłej powierzchowności. Zazwyczaj chodzi własnymi dogami, a w obliczu jakiegokolwiek przymusu odczuwa dotkliwe bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Mimo, że w szkole podstawowej miała 5 z religii, absolutnie nie można na nią liczyć – zazwyczaj nie dotrzymuje terminów i przedkłada towarzystwo zwierząt, nad bliźnich. Na przestrzeni lat wypracowała swoją własną taktykę podróżowania, polegającą na przyciąganiu siłą myśli życzliwych i hojnych ludzi, pojawiających się na drodze dokładnie wtedy, kiedy trzeba. W wolnych chwilach stoi na głowie, odkurza, albo pakuje plecak.
Dominika Zaręba – z zamiłowania podróżniczka, publicystka i fotografka, współzałożycielka Wydawnictwa Bezdroża. Zawodowo zajmuje się turystyką przyjazną dla środowiska, jest autorką pierwszej w Polsce książki o ekoturystyce pt. “Ekoturystyka” (PWN, Warszawa, 2000, 2007, 2010). Jej relacje z podróży, reportaże oraz fotografie ukazywały się w prasie codziennej, pismach podróżniczych i ekologicznych, specjalistycznych periodykach a także przewodnikach turystycznych. Stworzyła Program Zielonych Szlaków – Greenways w Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Prywatnie promuje także ideę podróżowania z dziećmi. Swoje zdjęcia (niejednokrotnie nagradzane w konkursach) prezentowała na licznych wystawach autorskich w Polsce i zagranicą. Od lat fascynuje się kulturą i sztuką iberoamerykańską i lubi powracać do takich miejsc jak Barcelona, Costa de la Luz w Andaluzji oraz Jezioro Atitlán w Gwatemali.