Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

HISTORYCZNY HEŁM RZYMSKIEGO WOŹNICY RYDWANÓW

28-02-2012, 0:59
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 629 zł     
Użytkownik Globalarts_
numer aukcji: 2081363958
Miejscowość Zaniemyśl
Wyświetleń: 30   
Koniec: 14-02-2012 13:24:32
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

HISTORYCZNY HEŁM RZYMSKIEGO WOŹNICY RYDWANÓW

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.


WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.


UWAGA - PRODUKT JEST WYKONYWANY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE W HISZPAŃSKIM ZAKŁADZIE PŁATNERSKIM (TEN WYJĄTKOWY PRODUKT JEST WYTWORZONY CAŁKOWICIE RĘCZNIE Z WYSOKOWĘGLOWEJ STALI TOLEDAŃSKIEJ, KTÓRA CENIONA JEST ZA BARDZO DOBRĄ JAKOŚĆ).


(AGI6087.09)


Prezentowany model jest wierną repliką oryginału. Hełm jest w pełni funkcjonalny. W środku zawiera specjalną amortyzującą czapeczkę bawełnianą wypełnioną miękkim materiałem.


 W zestawie stojak ekspozycyjny.


Materiał:
stal i mosiądz



Producent: HISZPAŃSKI ZAKŁAD PŁATNERSKI


obwód wew 71 cm


średnica 25 cm x 20 cm


wysokość całkowita 37 cm



waga: 1,7 kg


 


„Rydwan – pojazd konny, najczęściej dwukołowy zaprzężony w dwa lub cztery konie, zwykle z tyłu otwarty, znany od około XXVIII w. p.n.e. na całym Bliskim Wschodzie, i w Egipcie od około XVIII w. p.n.e. oraz w starożytnej Grecji od XII wieku p.n.e. (o czym wspomina Homer), później także w Rzymie. Mógł być zaprzężony w dwa konie – wtedy zwał się bigą, lub w cztery i wtedy nazywał się kwadrygą. Jechały nim zazwyczaj stojąc dwie osoby.


Rydwanu używano w różnych celach. Załogę rydwanu mogło tworzyć od dwóch do czterech osób. Jeśli załogę rydwanu tworzyły dwie osoby był to tylko woźnica i łucznik. W załodze czteroosobowej dochodził włócznik i miecznik. Niektórzy zeskakiwali z wozu i walczyli dalej pieszo. Na Bliskim Wschodzie rydwany pojawiają się na polach bitew jeszcze w IV w. p.n.e. W Europie tradycja walki z rydwanu przetrwała najdłużej na Wyspach Brytyjskich, bo do I w n.e. Na początku swego istnienia rydwan służył także do polowań. W Grecji i Rzymie służył głównie do wyścigów w czasie igrzysk olimpijskich, natomiast w cyrkach – także w celach kultowych i reprezentacyjnych”1.


1-Rydwan [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2[zasłonięte]011-06 12:00Z [dostęp: 2[zasłonięte]011-08 10:12Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Rydwan&oldid=26[zasłonięte]155


 

/