Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Historia pieniądza na ziemiach polskich. Dylewski

03-07-2015, 14:42
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 85 zł     
Użytkownik enka31
numer aukcji: 5488640147
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 11   
Koniec: 03-07-2015 15:01:15

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2012
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wyd. Catra Blanca, Warszawa 2012, Wyd.I, 320 str.

Książka nie była czytana i wygląda prawie jak nowa. Może jedynie posiadać niewielkie zagięcia rogów, małe ryski, wgniecenia brzegów okładki lub zadrapania. Jeszcze zafoliowana. Zachęcam do zakupu.

Nie wystawiam faktur VAT ani paragonów. Wszystkie książki pochodzą z moich prywatnych zbiorów. Wysyłka możliwa tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej i wg jej cennika + koszt opakowania (cena koperty bąbelkowej, zależna od wymiaru książki wynosi, od 1,30 do 2,80 PLN). Proszę też pamiętać, że „list ekonomiczny’ nie jest nigdzie rejestrowany i nie ma możliwości reklamacji.

Proszę zapoznać się także z informacjami w zakładce „ o mnie”.



Pierwsza od czasów „Tysiąca lat monety polskiej” Tadeusza Kałkowskiego próba przystępnego, popularnego ujęcia aktualnego stanu wiedzy rodzimej numizmatyki, uwzględniająca wyniki najważniejszych badań z przełomu XX i XXI w., które zupełnie zmieniły dotychczasowe poglądy na początki pieniądza w Polsce.


W ciekawy i przystępny sposób prezentuje dzieje pieniądza na naszych ziemiach, począwszy od celtyckich importów monet greckich i rzymskich, poprzez niezwykłe okresy dominacji płacideł (w postaci choćby wiewiórczych główek!) i arabskich dirhemów, początki polskiego mennictwa, okres rozbicia dzielnicowego, lata potęgi Rzeczypospolitej, rozbiory, aż po czasy nam współczesne. Wykorzystano bardzo bogaty materiał ilustracyjny, zaczerpnięty zarówno ze zbiorów muzealnych, jak i ofert domów aukcyjnych, a miejscami – pozyskany nawet bezpośrednio od badaczy i odkrywców.

Swoje archiwa udostępniły Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i Mennica Polska.