PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST :
FLASHBACK ARRESTOR - ŁAPACZ PŁOMIENIA HHO
WEJŚCIE SZYBKOZŁĄCZKA fi 6 - WYJŚCIE 6x 4mm
(pod sześć wężyków - najlepiej grubościenne silikonowe z otworem fi 2-3)
Długość całkowita ok. 130mm
Dopływ HHO wężykiem kalibrowym fi6
Wyście jak wyżej
Labirynt minimum fi13
Tworzywo - grubość ścianki ok. 3.5mm
Wydajność LPM bez znacznego wzrostu ciśnienia duża
Zastosowanie - zabezpieczenie kilku lini HHO (podawanie większych dawek HHO bezpośrednio w kolektor ssący jak najbliżej każdego cylindra)
*długości wężyków powinny być takie same
*inne zastowanie - np. kilka palników
WITAM !!
Muszę zadbać o Wasze bezpieczeństwo, gdyż widzę, że niektórzy sprzedający nie wiedzą nawet co sprzedają jako Flashback arrestor ! A może jednak wiedzą, tylko usilnie chcą zarobić kosztem Waszego bezpieczeństwa ??!!
Krótko mówiąc pojawiły się na aukcjach jako łapacze płomienia nawet zaworki zwrotne stosowane w akwarystyce. Te kierunkowe zaworki w swojej konstrukcji mają jedynie zapobiec cofnięciu się wody z akwarium do pompki napowietrzającej w przypadku jej wyłączenia. Czy zgaszą płomień mieszanki piorunującej jaką jest połączenie wodoru z tlenem w stosunku 2:1 , która ma siłę trzykrotnie większą od trotylu i która spala się z prędkością 7,5 Macha ( tj. 2500m/s) ??? SORRY! NIE BĘDĘ SPRAWDZAŁ .
FLASHBACK ARRESTOR czyli ŁAPACZ PŁOMIENIA NIE JEST ZAWORKIEM KIERUNKOWYM !!!
TAK SAMO DZIAŁA W OBIE STRONY !!! KIERUNEK DOLOTU OBOJĘTNY !! (chyba że konstrukcja obudowy nie pozwala na odwrotne podłączenie dolotu HHO)
Moje Flashback arrestor-y oparte są o sprawdzoną i przetestowaną konstrukcję !
Nie było jak do tej pory przypadku przepuszczenia płomienia, a co za tym idzie nie było reklamacji !!
Dla Twojej wygody proponuję szeroką gamę łapaczy płomienia - wydajność przepływu, rodzaj podłączeń, wykończenie , zastosowanie itd.
WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE
OGÓLNA ZASADA DZIAŁANIA - DOBÓR - MONTAŻ :
- Montujesz w obieg wytworzonego gazu HHO
- Kierunek montażu dowolny ( chyba że konstrukcja obudowy nie pozwala na odwrotne podłączenie dolotu HHO - tylko wybrane typy z rozdzielaczem wyjścia)
- Każdy flashback arrestor posiada wewnątrz labirynt o długości min. 50mm przez który przepływa gaz.
Ewentualny płomień docierający do labiryntu zostaje natychmiast schłodzony a labirynt stanowi dla niego zaporę nie do pokonania. Płomień (detonacja) zostaje zatrzymany i wygaszony. Jeśli gaz HHO przepływa w dalszym ciągu, a żródło zapłonu jest dalej aktywne, w przewodzie będą widoczne i słyszalne kolejne gaszone detonacje.
- Każdy flashback arrestor stwarza dla przepływającego gazu pewien opór co powoduje pewne nadciśnienie w instalacji HHO ! ( w reaktorach produkujących gaz, które nie mają "trzymanych" uszczelek między płytami może to powodować ich "wypływanie" - szczególnie przy chęci zwiększenia wydajności , a co za tym idzie nadciśnienia !!
- Czym większy wydatek reaktora, tym większa średnica wewnętrzna labiryntu. HHO przeciska się przez taką samą długość (min 50mm , ale płynie większą szerokością) - jak w hydraulice :) ... większa srednica rury > więcej wody w tym samym czasie przy takim samym ciśnieniu.
- Dobierasz według średnicy i rodzaju potrzebnych Tobie końcówek podłączeniowych.
- Dobierasz według wydajności reaktora (Każdy reaktor można "podgonić" zwiększając mu prąd , a co za tym idzie ilość produkowanego HHO - ALE !!! Nie każdy to wytrzyma ! Z jednego "wypłyną uszczelki" , a jeszcze inny się przegrzeje itd.)
|